Przedłużanie rzęs przy opadającej powiece - Twoje oczy zasługują na perfekcję

Opadająca powieka – przyczyny, objawy i leczenie bez skalpela.

Opadająca powieka to powszechny problem natury estetycznej. Charakteryzuje się znacznym obniżeniem powiek górnych jednego oka lub obu. Opadająca skóra tworzy fałd, który stanowi nie tylko defekt natury estetycznej. Nadmiar skóry może zmniejszyć także pole widzenia i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Problem opadającej powieki może dotyczyć osób w każdym wieku. Osoby z opadającą powieką często szukają innych rozwiązań, zanim zdecydują się na inwazyjny zabieg chirurgiczny. Na szczęście korekta powiek bez nacięcia jest możliwa! Zanim opowiemy, na czym polega leczenie bez skalpela, przypomnijmy, jakie są przyczyny i objawy opadającej powieki.

Przyczyny opadającej powieki

Przyczyn powstawania opadającej powieki jest bardzo dużo. U większości osób taki stan pojawia się z wiekiem jako skutek starzenia się organizmu. Skóra na powiekach jest najcieńsza i najmocniej narażona na takie negatywne oddziaływania, jednak nie tylko upływający czas jest przyczyną opadania powiek.

Do źródeł wystąpienia tej dolegliwości głównie zaliczane są:

  • nadmiar skóry na powiece,
  • uszkodzenie nerwu okoruchowego,
  • uszkodzenie jądra nerwu w mózgu,
  • porażenie mięśni odpowiedzialnych za ruchy gałek ocznych,
  • stosowanie niewłaściwie dobranych szkieł kontaktowych,
  • uszkodzenie unerwienia gałek ocznych,
  • zmiany nowotworowe,
  • cukrzyca i jej pochodne choroby,
  • zmiany nowotworowe,
  • podłoże genetyczne.

Przyczyną opadającej powieki może być także nieprawidłowe dobranie szkieł kontaktowych. Bardzo często ta przypadłość jest też następstwem nieodpowiedniej higieny oczu i zbytniego pocierania powiek. Stres jest także jednym z czynników powodujących takie zmiany. Czasem ptoza jest swoistym powikłaniem po operacjach chirurgicznych oka.

Jak wygląda opadająca powieka?

Opadająca powieka nazywana jest ptozą. Polega na opadaniu fałdu powieki, tworząc jednocześnie wrażenie oka otwartego tylko do połowy. Może mieć podłoże typowo medyczne, może też mieć podłoże tylko estetyczne. Ale w każdym przypadku można leczyć i skorygować taką dolegliwość.

Jeśli schorzenie ma podłoże medyczne to opadająca powieka zakłóca bardzo często normalne widzenie. W takich sytuacjach doprowadza do przypadłości, nazywanej leniwym okiem, czyli osłabieniem zdolności widzenia w jednym oku. To z kolei doprowadza do niebezpiecznych sytuacji, w których jedno oko widzi prawidłowo, a drugie nie. Ptoza może mieć charakter przejściowy, może też pojawić się na stałe. Może także ujawnić się już przy urodzeniu. Jeżeli opadająca powieka jest skutkiem uwarunkowań medycznych to zawsze wymaga specjalistycznej konsultacji.

Często taka przypadłość jest tylko defektem kosmetycznym. Skóra wokół oczu to jedno z najdelikatniejszych miejsc na twarzy. Z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, skóra traci sprężystość i jędrność. Również osłabiają się mięśnie, dzięki którym unoszone są brwi. Powieka zaczyna opadać, a z czasem staje się to coraz bardziej widoczne.

Aby prawidłowo leczyć czy minimalizować stan opadającej powieki należy przede wszystkim poznać przyczyny takiego stanu.

Powikłania po leczeniu operacyjnym opadającej powieki

Dla wprawionego chirurga taki zabieg nie jest skomplikowany, niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę, że przy każdym zabiegu może dojść do powikłań. Po operacji mogą pojawić się:

  • obrzęki i siniaki, które znikają w ciągu kilku dni,
  • przejściowe niewielkie zaburzenia widzenia, które również ustępują w krótkim czasie,
  • nadmierna korekcja,
  • asymetryczność powiek,
  • powikłania w obrębie rany – bliznowacenie, rozejście się szwu czy niedomykalność szpary ocznej, której towarzyszy suchość oka.

Zazwyczaj efekty operacji są zadowalające i utrzymują się przez długi czas, choć niektórzy pacjenci muszą powtórzyć zabieg w przeciągu kilku/ kilkunastu lat.

Mimo pewnego ryzyka zabiegi niwelujące opadanie powieki są uznawane za najskuteczniejszą metodę leczenia tego schorzenia.

Chirurgiczne leczenie blefaroptozy jest obecnie jedyną skuteczną metodą, która pozwala skorygować defekt w sposób trwały i stosunkowo bezpieczny. Metody nieinwazyjne, takie jak ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy specjalne paski naklejane na powieki, nie mają tutaj zastosowania. Sprawdzą się one jedynie przy zwiotczeniu skóry powiek. Osoby z opadającą powieką powinny rozważyć rozpoczęcie leczenia, ponieważ jest to problem nie tylko medyczny, ale także estetyczny, który wpływa negatywnie na jakość życia.

Jakich cieni używać do makijażu głęboko osadzonych oczu?

Jeśli chcesz wykonać delikatny makijaż dzienny, możesz zastosować żel SWEDERM® BLOOM BLUSH, który wydobywa naturalny odcień różu skóry. Możesz aplikować go na powieki czy łuk brwiowy, a także na policzki oraz usta. Kosmetyk nadaje się do każdej karnacji, a intensywność uzyskanego odcienia zależy od ilości zaaplikowanego preparatu. Możesz nakładać go na czystą skórę, jak również na makijaż.

Zanim przystąpisz do nakładania kolorowych kosmetyków, przygotuj odpowiednio skórę. Oczyść okolice oczu za pomocą łagodnej pianki lub żelu do mycia. Kolejno nałóż krem nawilżający. Dopiero po jego wchłonięciu możesz przystąpić do aplikacji pozostałych kosmetyków.

Głęboko osadzone oczy "chowają" się na twarzy. Wszelkie zasinienia i zaczerwienienia wokół oczu sprawiają, że wyglądają one na jeszcze bardziej smutne i zmęczone. Warto więc zastosować dobrze kryjący, a przy tym lekki korektor pod oczy, np. SWEDERM® PERFECT CONCEALER. Preparat o aksamitnej konsystencji doda okolicy oka młodego, świeżego wyglądu.

Po przygotowaniu skóry wokół oczu można przystąpić do dalszych kroków makijażu:

  1. Jeśli chcesz, żeby kosmetyki długo się trzymały, nałóż bazę pod cienie.
  2. Jaśniejszy cień zaaplikuj, zaczynając od wewnętrznego kącika oka aż do środkowej części powieki.
  3. Ciemny cień nałóż na zewnętrzną część powieki.
  4. Opcjonalnie na środku powieki możesz nałożyć trzeci wariant kolorystyczny, w średnim odcieniu.
  5. Pamiętaj, aby miejsca połączeń wszystkich kolorów dokładnie rozetrzeć. Możesz w tym celu użyć miękkiego pędzla do blendowania.
  6. Jeśli lubisz ciemne kolory, najpierw nałóż jasny cień wzdłuż linii załamania powiek, a ciemniejszy wyżej, po czym dokładnie rozetrzyj.
  7. Czarną kredką lub eyelinerem możesz narysować bardzo cienką kreskę wzdłuż linii rzęs. Dzięki temu rzęsy po wytuszowaniu będą wyglądały na jeszcze gęstsze. Kreskę rysuj tuż przy linii rzęs.
  8. Żeby oczy wydawały się większe, wzdłuż dolnej linii rzęs nałóż jasny kolor. Starannie rozetrzyj cień w załamaniu zewnętrznego kącika oka.
  9. W kąciku wewnętrznym zastosuj jasny cień, a nawet odrobinę rozświetlacza.
  10. Oczy będą wyglądały na większe, jeśli zastosujesz białą lub kremową kredkę na dolną linię wodną oka.
  11. Na koniec mocno wytuszuj rzęsy.

Trymer do usuwania włosów z nosa powinien się znaleźć na wyposażeniu każdego mężczyzny, któremu zależy na odpowiednim wyglądzie przez cały czas, szczególnie jeśli wykonuje on pracę wymagającą odpowiedniej prezencji, gdzie drobne szczegóły mogą czynić sporą różnicę.

Czytaj dalej...

Naszą tajemnicą jest bardzo szczegółowa selekcja - wszystkie włosy do przedłużenia, które można znaleźć w naszym salonie, były przed ścięciem odpowiednio pielęgnowane, by teraz mogły nadać naszym klientom ich wymarzonego wyglądu.

Czytaj dalej...

Wśród tych wszystkich metod i możliwości, które stosować można w domu, bądź też są możliwe do wykonania jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, przez doświadczonych i certyfikowanych fachowców, na szczególną uwagę zasługuje jedna z metod.

Czytaj dalej...

Maskara czy podkręcane na zalotce, a nawet samodzielnie doczepiane rzęsy całe paski lub kępki to bardzo krótkotrwałe metody, które wytrzymują jedynie do wieczornego demakijażu i pierwszego położenia się spać.

Czytaj dalej...