"Korektor pod oczy - Przegląd Wizażowych Must-Have'ów"
Najlepszy KOREKTOR pod oczy [RANKING] na 2023 rok
Tylko najlepszy korektor pod oczy jest w stanie zamaskować okolice powiek, na których widać pierwsze oznaki nieubłaganie płynącego czasu. Zarwane noce, imprezy, zaniedbania w pielęgnacji cery, stres, przepracowanie i inne czynniki – tego nie da się cofnąć ani naprawić.
Jedyne wyjście to zastosowanie dobrego korektora pod oczy, który zamaskuje pierwsze zmarszczki uwidaczniające się najpierw pod oczami, gdzie skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza.
Korektor kryjący niedoskonałości to kosmetyk, bez którego ciężko zamaskować oznaki starzenia. Jeśli dokładnie zapoznasz się z poniższym zestawieniem korektorów, kwestia wyboru właściwego produktu nie będzie już dla Ciebie żadnym problemem.
Ranking korektorów pod oczy zawiera krótki opis każdego kosmetyku, a także wyszczególnienie jego największych zalet i wad . Przeglądając poniższy ranking, możesz także sprawdzić cenę każdego korektora, klikając w przycisk: „Sprawdź cenę” . Zostaniesz wtedy przekierowana do listy sklepów, które oferują dany model korektora najtaniej.
Jak nakładać korektor i jak go używać?
Jeśli wiesz już, jaki korektor pod oczy wybrać, czas teraz dowiedzieć się jak go używać:
- Najpierw nałóż podkład, a dopiero potem korektor – taka kolejność nie jest przypadkowa, ponieważ po pierwsze: zużyjesz mniej korektora, a po drugie: dokładniej przykryjesz kłopotliwe miejsca na skórze (np. przebarwienia).
- Jak nałożyć korektor na skórę? wystarczy, że delikatnie go przyciśniesz, aby część prowadząca lekko wtopiła się w skórę. Tutaj najlepiej sprawdzają się korektory z gąbką do makijażu, a jeśli korektor gąbki nie posiada, jesteś zdana na rozsmarowanie lub wklepanie produktu za pomocą opuszków palców.
- Na koniec warto przyłożyć do skóry chusteczkę higieniczną, aby zebrać nadmiar kosmetyku i nie dopuścić, by korektor osadził się w nierównościach skóry, takich jak bruzdy czy zmarszczki.
A teraz kilka naprawdę ciekawych wskazówek:
Wskazówka nr 1
Technika nakładania korektora pod oczy jest bardzo ważna. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, nałóż korektor na skórę, rysując trójkąt, z jego podstawą pod dolną powieką, a więc jakby odwrócony trójkąt. Wierzchołek trójkąta musi wskazywać policzek:
Wskazówka nr 2
Aby utrwalić korektor i przy tym jeszcze bardziej wygładzić zmarszczki, nałóż tuż pod linią rzęs bazę pod cienie. Bazę nakładaj techniką od zewnątrz do wewnątrz. Wypełnisz wtedy nierówności i załamania na skórze.
Wskazówka nr 3
Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, dlatego nie lubi być naciągana, a przez nakładanie korektora rozcierając go, trochę tę delikatną skórę nadwyrężysz. Dlaczego by więc nie wklepać produktu, zamiast naciągać skórę? poza tym wklepywanie korektora w skórę chyba nieco lepiej koncentruje pigment i bardziej maskuje cienie pod oczami.
Fenomenalny korektor pod oczy dla cery dojrzałej z witaminą C. "Idealny! Pięknie kryje i odmładza. Świetnie poradził sobie z moimi sińcami pod oczami" - pisze jedna z użytkowniczek
Ten korektor pod oczy zbiera fenomenalne (i w pełni zasłużone) opinie. " Ulubieniec" kobiet to idealne połączenie składników odżywczych i perfekcyjnego krycia.
W tym artykule:
Dobry korektor potrafi zdziałać cuda, a dojrzała skóra, która jest znacznie bardziej skłonna do niedoskonałości i przebarwień, potrzebuje tego kosmetyku. Zwłaszcza w perspektywie nadchodzącej wiosny, kiedy rezygnujemy z ciężkich podkładów na rzecz koloryzujących kremów SPF i kremów BB.
[ Komunikat: kliknij tutaj prawym przyciskiem myszki, jeśli chcesz usunąć promowany tekst ]To już czas - kryjące podkłady zamieniamy na koloryzujące kremy SPF. Ich lekka formuła idealnie wtapia się w skórę i wyrównuje koloryt
Właśnie z tego powodu wybrałyśmy 5 najlepszych korektorów pod oczy, ze specjalnym uwzględnieniem ich odżywczych właściwości, na których skorzysta szczególnie skóra dojrzała – nie wchodzą w załamania skóry, nie podkreślają zmarszczek, ich formuła bogata jest w składniki odżywcze, a także łatwa w pracy.
Jak wybrać Najlepszy Korektor pod Oczy
Pomimo tego, że jest to najbardziej podstawowy produkt do makijażu, korektor jest bardziej skomplikowany, niż może się wydawać. Przy jego wyborze łatwo jest popełnić błąd. Zacznijmy od kwestii dopasowania kolorów. Tonacja, struktura, jasność i proces aplikacji - wszystkie te czynniki wchodzą w grę.
Wybierz swój korektor, dopasowując formułę do twojego typu skóry i niedoskonałości, które chcesz zamaskować. Aby uzyskać równomierne wykończenie i pokryć drobne przebarwienia, wystarczy korektor o lekkiej lub średniej sile krycia. Korektor pod oczy powinien być o jeden lub dwa odcienie jaśniejszy niż naturalny kolor skóry. W ten sposób zmniejszysz widoczność cieni. Pamiętaj, że duże znaczenie dla kondycji Twojej skóry ma zdrowe odżywianie.
Korektor w płynie
- Najlepszy dla skóry normalnej, mieszanej, tłustej, wrażliwej.
- Krycie można rozbudować, od lekkiego do pełnego.
- Daje możliwość wyboru wykończenia: satynowe, rozświetlające lub matowe.
Korektor w płynie to najbardziej praktyczny i wszechstronny rodzaj korektora. Zapewnia poziom krycia, który można rozbudować na skórze, dodając kolejne warstwy. Jest odpowiedni do wszystkich rodzajów cery, z wyjątkiem bardzo suchej. Jest również łatwy w aplikacji. Płynny korektor nadaje się do przykrywania wyprysków. Jest mniej prawdopodobne, że będzie się zbierał w jednym miejscu i nie stwarza ryzyka zatykania porów tak jak produkty o bardziej kremowej konsystencji.
Jest również odpowiedni do stosowania na starzejącej się skórze. Cienka warstwa nie będzie wchodziła w zmarszczki i załamania na twarzy. Płynne korektory z matowym wykończeniem utrzymują się na skórze dłużej niż te z satynowym, są również mniej narażone na przemieszczanie się w ciągu dnia.
Korektor w sztyfcie
- Najlepszy dla skóry normalnej, suchej i wrażliwej.
- Krycie można rozbudować od średniego do pełnego.
- Dostępne wykończenia to satyna i pudrowy mat.
