Kategorie

Skuteczne kosmetyki na trądzik różowaty - Poradnik i Rekomendacje

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

Głównym celem leczenia dermatologicznego jest redukcja stanu zapalnego, zmniejszenie grudek oraz krost, a także złagodzenie uczucia pieczenia i świądu. Do najpowszechniejszych środków stosowanych w leczeniu trądziku różowatego należą:

  1. Ogólne:
    - antybiotyki oraz chemioterapeutyki: Metronidazol, Klindamycyna, Erytromycyna, Tetracykliny, Izotretinoina, leki przeciwzimnicze, sulfony.
  2. Miejscowe:
    - antybiotyki i chemioterapeutyki: Erytromycyna, Klindamycyna, Metronidazol, kwas azelainowy, retinoidy, przy obecności Nużeńca ludzkiego – Crotamiton, Jacutin, Lindan, zawiesina siarkowo-ichtiolowa.
  3. Metody chirurgiczne oraz laserowe.
  4. Unikanie słońca, alkoholu, kawy, papierosów, mocnej herbaty, stresu, zmian temperatury, gorących kąpieli oraz intensywnych ćwiczeń.
  5. Zabiegi kosmetologiczne, których zadaniem jest działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne, działanie łagodzące, regenerujące, a także nawilżające.

Trądzik różowaty - objawy i leczenie. Jak wygląda początek choroby?

Niezwykle ważne jest uwrażliwienie społeczeństwa na pierwsze, często niepozorne zmiany skórne, jak nawracający rumień twarzy. Niestety pacjenci na początku choroby nie zdają sobie sprawy z konieczności leczenia i nie szukają pomocy u dermatologa, a właśnie wczesne rozpoznanie trądziku różowatego oraz rozpoczęcie właściwego postępowania i terapii to szansa na uniknięcie zaostrzeń – ekspert kampanii „Róż się do lekarza” dermatolog dr hab. Aleksandra Batycka-Baran z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Początek trądziku różowatego może przebiegać jako napadowe czerwienienie skóry twarzy („okres prerosacea”). Między epizodami występowania rumienia skóra wygląda prawidłowo.

Miejsce 2 – Norel Dr Wilsz Sensitive – Serum na trądzik różowaty – twarz dla cery naczynkowej

Norel Dr Wilsz Sensitive to serum do cery naczynkowej o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Kompozycja naturalnych składników aktywnych ma za zadanie intensywnie pielęgnować cerę naczynkową oraz zredukować trądzik różowaty:

  • ekstrakty z arniki górskiej, kasztanowca, ruszczyka, hamamelisu: te trzy roślinne esencje mają jedno zadanie – wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i ściągająco,
  • ekstrakt z diabelskiego szponu: wykazuje działanie wzmacniające i ochronne na skórę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące,
  • rutyna: to flawonoid pozyskiwany z perełkowca japońskiego. Działa wzmacniająco i uelastyczniająco na ścianki naczynek krwionośnych. Ponadto hamuje działanie wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.
Zalety Norel Dr Wilsz Sensitive
✅ Przewaga naturalnych składników
✅ Odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej i alergicznej cery
✅ Właściwości przeciwzapalne
✅ Redukcja zmian trądzikowych
✅ Działanie łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia

Serum Sensitive od Norel dr Wilsz stosować można samodzielnie lub też pod krem pielęgnacyjny. Aplikować należy je rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery z trądzikiem różowatym, cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Działa pozytywnie na naczynka, dzięki czemu niweluje główną przyczynę powstawania trądziku różowatego – kruche naczynka krwionośne. Stają się one mocniejsze, przestają pękać, znikają zaczerwienienia. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że wypryski szybciej się goją i pojawiają o wiele rzadziej. Dzięki przewadze naturalnych składników, serum stosować mogą także osoby z bardzo wrażliwą cerą.

Jak wygląda trądzik różowaty?

Objawy trądziku różowatego różnią się w zależności od stopnia rozwoju choroby. Początkowo objawy są łagodne, ale kiedy trądzik różowaty pozostaje nieleczony może przybrać ostrą postać.

  • W pierwszym etapie pojawia się przemijający rumień, któremu towarzyszy pieczenie wraz z uczuciem napięcia skóry. Z czasem rumień przechodzi w utrwalone zaczerwienienie z licznymi rozszerzonymi naczyniami. Jeżeli na tym etapie nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację oraz higienę stylu życia, może on się pogorszyć.
  • W drugim etapie choroba przekształca się w postać grudkowo-krostkową o charakterze wykwitów rumieniowo-grudkowo-krostkowych bez zaskórników z delikatnym złuszczeniem.
  • W kolejnym etapie rozwoju choroby rozpoznajemy również zmiany przerostowe, naciekowe - są to zapalne guzki z tendencją do zlewania się oraz skłonnością do przerostu. W takich stanach choroba może objąć czoło, brodę, a nawet uszy (to odmiana najczęściej występująca u mężczyzn).
  • Ostatnia odmiana trądziku różowatego obejmuje obszar spojówek - występuje suchość oka, łzawienie oraz światłowstręt.

Niektóre nawyki związane z pielęgnacją skóry wiążą się z trądzikiem różowatym, takie jak stosowanie pieniącego się środka czyszczącego, mycie twarzy 2 lub więcej razy dziennie, noszenie makijażu więcej niż 6 razy w tygodniu, używanie kosmetyków z salonów kosmetycznych oraz stosowanie narzędzi oczyszczających do cery więcej niż 4 razy w tygodniu 12.

Czytaj dalej...

W praktyce jest na co uważać, ponieważ kosmetyki które są stosowane na co dzień w swoim składzie zawierają około 168 różnych składników, w tym takich, które mają działanie silnie alergenne albo też mogą wywoływać reakcje fotouczulające.

Czytaj dalej...

AHA reguluje proces keratynizacji, udrażnia ujścia mieszków włosowych, przez co w efekcie zmniejsza ryzyko powstawania zaskórników, wspomaga wybielanie śladów potrądzikowych Olej jojoba lekki, nie pozostawia tłustego filmu na skórze, nie zatyka porów.

Czytaj dalej...

Aby dowiedzieć się więcej o aktualnych promocjach na kosmetyki Kinga Rusin Beauty, warto odwiedzać stronę internetową marki, obserwować jej profile w mediach społecznościowych lub zapisać się do newslettera.

Czytaj dalej...