Delikatna pielęgnacja - Krem do twarzy dla 10-latki
Wybór naturalnych kosmetyków dla 10-latki – poradnik dla rodziców
W obliczu coraz większej liczby produktów kosmetycznych na rynku rodzice często zastanawiają się, które z nich są najlepsze dla skóry i zdrowia ich dzieci. Delikatna cera wymaga troskliwej pielęgnacji, dlatego warto wybierać kosmetyki na bazie naturalnych składników, pozbawione konserwantów i sztucznych barwników. Zabierz swoje dziecko do pachnącego, kolorowego świata Organique i podaruj mu bezpiecze produkty, których używanie jest prawdziwą przyjemnością!
Z tego artykułu dowiesz się:
- dlaczego warto wybrać kosmetyki naturalne jako produkty dla 10-latki,
- kosmetyki naturalne – jakie korzyści niesie ich stosowanie,
- jak dobrać kosmetyki dla dziecka,
- jakie kosmetyki dla młodej cery polecamy.
Krem do twarzy 30+
Kobiety około 30-ki mają już trochę mniej elastyczną i nieco bardziej suchą skórę. Dały się być może we znaki nieodpowiednia dieta stosowana do tej pory, nieregularny tryb życia, sporo pracy i mało snu. To wszystko odbija się na naszej twarzy.
Kremy 30+ w dalszym ciągu powstrzymują procesy powstawania zmarszczek, ale zawierają też składniki, które walczą ze zmarszczkami już istniejącymi. Dbają także o odpowiednie odżywienie skóry. Znajdziemy w nich np. retinoidy (często niestety wywołujące podrażnienia) lub kwasy hydroksylowe AHA (łagodniejsze), które ułatwiają usuwanie martwych komórek naskórka, a także pobudzają zdrowe komórki i stymulują procesy odnowy. Wpływają na produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze, które odpowiadają za jej elastyczność.
W kremach 30+ znajdują się również przeciwutleniacze, jak witamina C, E oraz koenzym Q10, poprawiające koloryt skóry, niwelujące przebarwienia. Niektóre produkty wzbogacone są w algi oraz peptydy regenerujące skórę.
Cera dojrzała – charakterystyka
Charakterystykę cery dojrzałej należy rozpocząć od pewnego rozróżnienia. Cera dojrzała nie jest – tak jak cera sucha czy tłusta – typem cery. Jest to raczej stan skóry. Typ cery różni się w zależności od osoby, jedne z nas mają cerę tłustą, inne normalną bądź suchą. Cera dojrzała jest natomiast stanem, który w pewnym wieku dotyka każdą z nas, bez względu na typ skóry. „W pewnym wieku”, to znaczy kiedy?
Starzenie się skóry nie następuje z dnia na dzień czy wraz z przekroczeniem jakiejś konkretnej wiekowej cezury. To proces, który rozpoczyna się już w wieku 25 lat! Oczywiście przez pierwszych kilka-kilkanaście lat na tyle powolny, że często nie daje wyraźnie zauważalnych zmian. O cerze dojrzałej możemy mówić po 40. urodzinach i to bliżej górnej granicy tej dekady życia. Na cerę dojrzałą składa się zestaw charakterystycznych cech i to one (bardziej niż wiek) powinny być wyznacznikiem przy określaniu, czy mamy już do czynienia ze skórą dojrzałą. Co to za cechy?
- Znaczna utrata jędrności i elastyczności. To widoczny gołym okiem efekt spadku produktywności fibroblastów, komórek wytwarzających elastynę, kolagen i kwas hialuronowy. Wraz z wiekiem zmniejsza się zdolność komórek do syntezy tych substancji oraz do regeneracji samych siebie.
- Zmarszczki. Bezpośrednia konsekwencja utraty jędrności i elastyczności.
- Zmiany rysów twarzy: opadające kąciki ust i oczu, uwidocznienie bruzdy nosowo-wargowej.
- Utrata owalu twarzy.
- Przesuszenie. Nawet cera tłusta z wiekiem zaczyna wykazywać tego rodzaju problemy. Przesuszenie wynika ze zmniejszenia produkcji utrzymującego nawilżenie kwasu hialuronowego.
- Zmiany pigmentacyjne.
- Tzw. ścieńczenie naskórka.
- Redystrybucja tkanki tłuszczowej pod skórą twarzy (zmiana jej rozmieszczenia, która skutkuje pogłębieniem naturalnych zagłębień na twarzy, np. pod oczami oraz bruzd nosowo-wargowych).
- Nierzadko również zwiększenie wrażliwości skóry.
Jak poprawić stan cery po 50. roku życia?
Aby polepszyć stan cery oraz zmniejszyć tempo pojawiania się kolejnych zmian, po pięćdziesiątce potrzebujesz pielęgnacji cery dojrzałej w postaci „zmasowanego ataku” na oznaki starzenia, wybierając odpowiednie kosmetyki dla kobiet po 50. roku życia . Powinny być one dopasowane do potrzeb Twojej skóry, dostarczając poprawy jędrności, redukcji zmarszczek, ale przede wszystkim odżywienia i regeneracji. Mogą także odznaczać się zawartością składników aktywnych:
- kwasu hialuronowego,
- koenzymu Q10 lub retinolu,
- ceramidów,
- witamin A, E i C,
- flawonoidów,
- Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych.
Jak poprawić stan cery kremami po 50-ce? Nie tylko dostarczając wraz z nimi substancji odżywczych, odbudowujących i przywracających równowagę, ale także składników blokujących wpływ czynników zewnętrznych. Mamy tu na myśli filtry UVA/UVB chroniące przed wysoce szkodliwym dla skóry promieniowaniem słonecznym oraz substancje uszczelniające barierę naskórkową, np. olejki z kiełków pszenicy, słodkich migdałów czy jojoba.
Czego potrzebuje cera po pięćdziesiątce?
Jeśli jesteś po pięćdziesiątce, to okres przekwitania z największym prawdopodobieństwem masz już za sobą. Oznacza to, że Twój organizm nie produkuje już estrogenów, hormonów odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg procesów życiowych w tkankach skóry. Estrogeny wspierają syntezę kolagenu i elastyny, a także usprawniają przepływ krwi i utrzymują właściwą grubość skóry. Estrogeny są też jak przeciwutleniacz – chronią przed wolnymi rodnikami i powstawaniem stanów zapalnych. Dopóki poziom estrogenów utrzymuje się w organizmie na odpowiednim poziomie, właściwości skóry są chronione. Co w sytuacji, gdy produkcja estrogenów ulega zahamowaniu?
Kosmetyki dla 10-latki – dlaczego warto wybierać produkty naturalne?
Ze względu na delikatność i wrażliwość dziecięcej cery, kosmetyki dla dziewczynek powinny być wybierane z należytą troską oraz świadomością. Do rutyny pielęgnacyjnej starszych dzieci warto włączyć naturalne produkty. Nie zawierają one drażniących składników chemicznych, które mogą powodować podrażnienia skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.
Kosmetyki naturalne dostarczają cerze niezbędnych substancji odżywczych, nawilżają i wspomagają odbudowę ochronnej warstwy hydrolipidowej naskórka . To bardzo ważne, szczególnie obecnie – kiedy dziecięca skóra narażona jest na zmiany temperatury, związane z klimatyzacją czy ogrzewaniem w pomieszczeniach. Niestety może to skutkować bowiem przesuszeniem skóry.
Korzyści płynące z wyboru naturalnych kosmetyków
To jednak niejedyne zalety pielęgnacji naturalnymi kosmetykami. Zawarte w nich wyciągi oraz oleje roślinne zapobiegają nadmiernej utracie wody z komórek skóry. A tym samym, również jej szorstkości oraz podatności na uszkodzenia. Odżywiony naskórek staje się elastyczniejszy i odporniejszy na działanie czynników zewnętrznych.
Ponadto naturalne kosmetyki niosą niższe ryzyko wystąpienia alergii skórnych, ponieważ nie zawierają silnych detergentów. Nadają się zarówno do mycia ciała, twarzy, jak i włosów, bez ryzyka naruszenia naturalnych powłok ochronnych.
[blog_products_carousel]
Bezpieczeństwo a skład kosmetyków
Żeby świadomie wybierać kosmetyki dla dziewczynek w wieku 10 lat, należy dokładnie sprawdzać składy produktów . Jakich składników warto wypatrywać? Szczególnie cenne są roślinne emolienty: