Skuteczne sposoby na uniknięcie podrażnień po depilacji twarzy

Podrażnienia po goleniu nóg

Depilacja to część codziennej dbałości o piękno. Zdarza się jednak, że staje się źródłem frustracji, gdy kupiony preparat nie spełnia naszych oczekiwań, bo nie usunął włosów w całości albo co gorsze, spowodował swędzenie i zaczerwienienie. Zdarza się, że po użyciu kremu do depilacji należy dogolić depilowane miejsce maszynką, a wtedy łatwo o podrażnienie skóry. Mało osób pamięta także o nawilżaniu i złuszczaniu depilowanej skóry, co powoduje jej suchość i szorstkość.

Najczęściej popełniane błędy przy depilacji domowej:

  • depilacja bezpośrednio przed lub po opalaniu lub kąpieli w słonej wodzie,
  • depilacja maszynką lub kremem w miejscu, które jest podrażnione,
  • używanie kremów lub pianek bez sprawdzenia, czy nasza skóra nie zareaguje alergicznie,
  • łączenie kilku metod depilacji, na przykład mechanicznej i chemicznej,

Domowe metody depilacji mogą prowadzić do podrażnień, a nawet wystąpienia trudnych do zagojenia krost, wrastających włosów i zapalenia mieszków włosowych. Łatwo wyobrazić sobie frustrację osoby, która pragnęła gładkiej skóry, a zamiast tego boryka się z reakcją uczuleniową i brzydkimi stanami zapalnymi. Jest to ogromny problem, który wyeliminujemy jeśli tylko zastosujemy odpowiednie środki bezpieczeństwa i oddamy się w dobre ręce ekspertki.

Zobacz także Włosy na pośladkach - jakie są metody ich usuwania?

Skóra podrażniona po depilacji

Skóra każdego z nas ma inną odporność na czynniki zewnętrzne, które mogą prowadzić do podrażnień. Łatwo to zobaczyć na przykładzie opalania. Niektórzy z nas reagują natychmiastową reakcją na słońce, ich skóra jest czerwona, odczuwają pieczenie, podczas gdy inni po takiej samej ekspozycji na słońce nie mają śladu reakcji uczuleniowej. Musimy o tym pamiętać przy wyborze właściwej dla nas metody depilacji. Ale skąd czerpać wiedzę o tym jakie zabiegi depilacyjne będą nam służyły, a które odcisną się szkodliwym wpływem na naszym komforcie, a nawet zdrowiu? Wyczerpującej informacji na ten temat udzieli nam kosmetyczka, która dobierze odpowiednią metodę depilacji, a także przeprowadzi przez zabieg dbając o naszą wygodę i komfortowe samopoczucie.

Podrażnienia po depilacji - Jak je najszybciej załagodzić?

Większość kobiet poddaje swoje ciało zabiegowi depilacji, dzięki czemu przez krótszy bądź dłuższy czas – w zależności od wybranej metody – może się cieszyć gładką, przyjemną w dotyku skórą. Niestety bywa, że depilacja przynosi skutek odwrotny do zamierzonego, bo (choć pozbawia niechcianego owłosienia) pozostawia po sobie pamiątkę w postaci nieprzyjemnych podrażnień. Zaczerwienienie, krostki, pieczenie, wrastające włoski – jak się przed tym wszystkim ustrzec i jak złagodzić podrażnienia po depilacji, kiedy już wystąpią?

  • pozbędziesz się martwego naskórka,
  • pobudzisz skórę do regeneracji.

Usuwanie niechcianego owłosienia z gładkiej skóry jest szybsze, mniej wymagające, a dodatkowo dzięki przeprowadzeniu peelingu zmniejszasz prawdopodobieństwo wrastania włosków.

Kolejnym sposobem jest depilacja na mokro bądź zaraz po kąpieli. Ciepła kąpiel:

  • relaksuje,
  • pozytywnie nastraja,
  • zmiękcza skórę oraz same włosy,
  • depilacja jest znacznie przyjemniejsza i wymaga mniej zaangażowania.

W przypadku golenia tradycyjną maszynką warto golić się z włosem, a nie pod włos, bowiem ryzyko wystąpienia podrażnień jest zdecydowanie mniejsze.

Jeszcze jednym prostym rozwiązaniem problemu podrażnień jest… wybór odpowiedniej metody i akcesoriów! Niezależnie od tego, jakie środki zapobiegawcze zastosujesz, nie uzyskasz pożądanych efektów, stosując np. golarkę ze zużytymi ostrzami, które – zamiast golić włosy – będą szarpać skórę. Inwestycja w dobrej jakości sprzęt zwróci się szybciej, niż myślisz, bo:

Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...