Krem znieczulający przed depilacją - Poradnik dla Gładkiej i Komfortowej Skóry

Jak “znieczulić” skórę przed depilacją na własną rękę?

Czy osoba chcąca skorzystać z depilacji laserowej może sama wpłynąć na swój komfort podczas zabiegu? Paradoksalnie jak najbardziej tak. Ważne, aby zastosować się do wskazówek przed zabiegowych. Przede wszystkim chodzi o:

  • brak opalania się na 3-4 tygodnie przed zabiegiem zarówno na słońcu jak i w solarium – zbyt duża ilość melaniny w skórze może nie tylko zwiększyć dyskomfort podczas stosowania tej metody, ale nawet doprowadzić do poparzenia,
  • brak stosowania samoopalaczy na około 2-3 tygodnie przed zabiegiem – z powodów opisanych powyżej,
  • brak wyrywania włosków na kilka tygodni przed zabiegiem,
  • brak stosowania peelingów chemicznych oraz preparatów z retinolem na około 2 tygodnie przed zabiegiem,
  • powstrzymanie się przed stosowaniem pianek, kremów czy innych środków do depilacji na około 2 tygodnie przed zabiegiem,
  • brak korzystania z sauny, basenu czy gorących kąpieli tuż przed zabiegiem,
  • odstawienie ziół światłouczulających, np. nagietka, dziurawca czy innych, także tych wspomagających odchudzanie.

Oczywiście tuż przed zabiegiem nie wolno używać perfum oraz dezodorantów na bazie alkoholu w miejscach, które mają być poddane depilacji.

Odważ się na swój pierwszy raz z depilacją laserową!

Obawy o zdrowie skóry, skuteczność i długotrwałość wyniku depilacji laserowej są całkowicie zrozumiałe. Na szczęście urządzenia nowej generacji są nie tylko wysoko efektywne i bezpieczne. Są również możliwe do zastosowania na każdym fototypie skóry. W początkach kariery depilatorów laserowych na rynku dostępne były jedynie lasery rubinowe. Nie można było używać ich u osób o oliwkowej i ciemnej karnacji, ponieważ powodowały oparzenia, przebarwienia i spory ból. W miarę rozwoju technologii wynaleziono kolejne lasery. Coraz bardziej rozszerzały spektrum możliwości stosowania ich u posiadaczy różnych odcieni skóry i włosów. Kolejno powstawały: laser aleksandrytowy, diodowy i neodymowo – yagowy. Najnowszym wynalazkiem są lasery stanowiące hybrydy powyższych technologii, które dają możliwość zastosowania jednego urządzenia na wszystkich fototypach skóry.

Depilatory laserowe są wyposażone w coraz to wymyślniejsze sposoby na całkowite niwelowanie nieprzyjemnych odczuć, szczególnie w najwrażliwszych rejonach ciała. Są to przede wszystkim nakładki chłodzące, które dodatkowo zabezpieczają tkanki przed nadmiernym rozgrzaniem. Przy eliminowaniu bólu w trakcie zabiegu duże znaczenie ma również sposób emisji promieni lasera. Światło pulsacyjne, powodujące liczne błyskawiczne wystrzały, zamiast jednej silnej wiązki światła, jest praktycznie niewyczuwalne przez zakończenia nerwowe w skórze. Nowoczesne zabiegi depilacji laserowej są dzięki temu równie bezpieczne, co bezbolesne. Z tego względu tak ważne jest, aby zawsze korzystać z usług gabinetów, które korzystają z najnowszych sprzętów znanych producentów.

Pierwszy zabieg depilacji laserowej powinien wzbudzać emocje, ale zdecydowanie tylko te pozytywne! Strach i obawy są całkowicie niepotrzebne, ponieważ epilacja jest bezpieczna i łagodna dla ciała. Zapraszamy na bezpłatną konsultację do jednego z naszych gabinetów – w jej trakcie rozwiejemy wszelkie pozostałe wątpliwości!

Krem do depilacji – zasady, o których warto pamiętać

Po pierwsze: Depilacja kremem – test na małym fragmencie skóry

Ta wskazówka jest obecna na niemal każdym opakowaniu kremu do depilacji lub na ulotce, która jest do niego załączona. Niestety: nie każdy się do niej stosuje, co potrafi skutkować bardzo silnymi podrażnieniami. W przypadku alergicznej reakcji na konkretny składnik kremu do depilacji – szczególnie w przypadku zastosowania go na twarzy lub w okolicach bikini – skóra może zareagować identycznie, jak w przypadku oparzenia. Odczuwalne przy tym ból i zaczerwienienie skóry są do uniknięcia, jeśli zastosowane zostaną zalecenia z ulotki, która nakazuje wykonać test na niewielkiej powierzchni skóry.

Reakcja alergiczna na jakikolwiek składnik jest możliwa w każdym przypadku, w którym nie zostały wcześniej przeprowadzone testy reakcji organizmu na wszystkie składniki. Czasami dany składnik może stać się alergenem dopiero po pewnym czasie intensywnego stosowania. Znane są przypadki, w którym coś, co przez dłuższy czas było dla danego organizmu najlepszym lekarstwem, po zbyt częstym stosowaniu wywoływało opuchliznę, swędzenie i ból. W związku z tym powyższy test warto wykonać nawet, jeśli przy wcześniejszym stosowaniu dany specyfik nie wywoływał podrażnień.

Depilacja kremem wymaga zatem każdorazowego przetestowania kosmetyku na niewielkim obszarze skóry. Aby wykonać test, należy nałożyć niewielką ilość kremu na skórę np. w okolicy nadgarstka i odczekać 48h. Taki test redukuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, jednak nie zwalcza go w zupełności – warto bowiem pamiętać, że w niektórych obszarach nasza skóra jest delikatniejsza. W związku z tym – jeśli test wypadł pomyślnie, jednak krem do depilacji został zastosowany na twarzy lub w miejscach intymnych i podczas zabiegu wywołał swędzenie – należy natychmiast zmyć warstwę specyfiku i nie stosować go więcej.

Depilacja laserowa – o czym musisz pamiętać?

Podczas wybierania najwłaściwszego gabinetu, w którym przeprowadzicie depilację laserową, musicie wziąć pod uwagę bardzo ważne aspekty. Zadecydują one o jakości i skuteczności zabiegów oraz o poziomie Waszego komfortu i poczuciu bezpieczeństwa.

Profesjonalna depilacja laserowa

Obecnie stosowane urządzenia do depilacji laserowej są w pełni bezpieczne i wysoce skuteczne. Warunkiem jest jednak jakość aparatu oraz jego certyfikacja. Naszą pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą radą jest wybór profesjonalnego gabinetu. W przypadku depilacji laserowej pierwszy zabieg lub próba laserowa pomoże Wam określić, jakiej klasy urządzeniami posługuje się kosmetolog. Pamiętajcie, że im nowszy i bardziej złożony w swojej konstrukcji sprzęt, tym lepiej! Przestarzałe technologie mogą powodować nieznośny ból, dodatkowo będą skuteczne jedynie na ograniczonej grupie osób, posiadających konkretny fototyp skóry. Nowoczesne urządzenia posiadają głowice wyposażone w różnego rodzaju nakładki chłodzące, dzięki którym albo całkowicie nie poczujecie uderzeń promieni lasera, albo będą one odczuwane przez Was jedynie jako lekkie ciepło połączone z drobnymi ukłuciami.

Specjalista depilacji laserowej

Zabiegi laserowej depilacji powinna przeprowadzać tylko i wyłącznie przeszkolona kadra. Znajomość mechanizmów działania urządzeń, którymi posługują się pracownicy gabinetów kosmetologicznych, jest kluczowa, jeśli zabiegi mają być bezpieczne dla skóry. Tak samo ważne jest właściwe operowanie głowicą aparatu do depilacji. Zbyt powolny ruch może powodować duży dyskomfort i dekoloryzację skóry, zbyt szybki – znikome efekty depilujące. Profesjonalni kosmetolodzy znają depilację laserową na wylot i są w stanie zdiagnozować przeciwwskazania do wykonania zabiegu. To, czy pracownik salonu zna się na epilacji oraz używanym sprzęcie można z łatwością poznać po sposobie wyjaśniania całej procedury oraz po szerokim zakresie wywiadu medycznego poprzedzającego depilację laserową. Warto oddawać się tylko w pewne, gwarantujące skuteczność i bezpieczeństwo ręce profesjonalistów.

Męska skóra jest zupełnie inna, może być grubsza nawet o 20 , ponadto zawiera więcej kolagenu, co sprawia, iż starzeje się dużo wolniej niż skóra kobieca, jednak zmarszczki gdy już się pojawią bywają dużo głębsze, dlatego Panowie wymagają specjalnego traktowania.

Czytaj dalej...

Najlepsze kremy do twarzy w przypadku cery dojrzałej, to te o działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym, dlatego na piątym miejscu w rankingu mamy kosmetyk anti-age L Oreal Revitalift LASER X3 produkt idealny dla osób w wieku od 40 do 60 lat.

Czytaj dalej...

jak na BB trwały nie zapycha, nie mam dodatkowych wyprysków a o to u mnie łatwo nie odczułam żeby wysuszał a mam suchą skórę dobrze miesza się z innymi kremami BB mieszam go czasem z najjaśniejszym Resibo, żeby wyrównać kolor jest wydajny, używam ok.

Czytaj dalej...

Krem zakupiłam kilka miesięcy temu, towarzyszył mi wiosną i latem, w ciepłe miesiące, które nie są łatwe dla mojej skóry chłód też jej nie służy, ale w inny sposób niż wyższe temperatury, cały rok jest wymagający.

Czytaj dalej...