Krem znieczulający przed depilacją - Poradnik dla Gładkiej i Komfortowej Skóry

Dlaczego warto stosować kremy znieczulające z lidokainą?

Zabiegi kosmetyczne są świetnym uzupełnieniem pielęgnacji skóry. Pacjenci, którzy decydują się na daną kurację, mogą cieszyć się długotrwałymi rezultatami odświeżonej i wygładzonej skóry pozbawionej oznak zmęczenia. Mezoterapia igłowa, laseroterapia, czy też wiele innych zabiegów zyskuje zainteresowanie osób, które chcą dodać skórze blasku i podnieść swoją pewność siebie. Opinie pacjentów co do samych zabiegów są bardzo pozytywne, ponieważ trwają krótko i nie powodują nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Warto jednak pamiętać, że wykonanie tak komfortowych zabiegów jest możliwe dzięki wielu środkom znieczulającym posiadającym lidokainę.

Wielu pacjentów zastanawia się także, czy samo podanie znieczulenia miejscowego wywołuje ból. Dzięki kremom z lidokainą nie powinno to być problemem do zmartwień. Zaaplikowanie kremu znieczulającego nie jest bolesną czynnością pod warunkiem, że skóra pozbawiona jest uszkodzeń i infekcji. Wtedy bez problemu można nałożyć kosmetyk na jej powierzchnię i wykonać zabieg, dzięki któremu pacjent otrzyma to, na czym mu zależy – olśniewający efekt i zadowolenie. Kremy o stężeniu lidokainy 9,5% są także całkowicie bezpieczne dla skóry pacjenta, a ryzyko ewentualnych podrażnień i alergii jest praktycznie znikome. Właśnie dlatego kremy znieczulające z lidokainą PainLess cieszą się tak dużym uznaniem w gabinetach kosmetycznych i profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Pierwszy zabieg depilacji laserowej

Podczas pierwszej wizyty w gabinetach Depilacja.pl odbędziecie rozmowę kwalifikującą Was do przeprowadzenia depilacji laserowej. Kosmetolog poprosi Was o dokładne określenie strefy, z której chcecie usunąć nadmierne owłosienie. O ile w przypadku takich powierzchni jak łydki, pachy, czy wąsik doprecyzowanie nie będzie potrzebne, przed zabiegiem depilacji bikini, pośladków lub brzucha zdecydowanie się przyda. Na wstępie rozmowy nasz specjalista opowie Wam o sprzęcie, na jakim pracujemy, abyście mogli wspólnie zadecydować o tym, który z laserów będzie najodpowiedniejszy do Waszego fototypu, intensywności zabarwienia włosów na ciele oraz wrażliwości konkretnego rejonu skóry.

Najważniejszą częścią pierwszej wizyty będzie wypełnienie przez Was ankiety dotyczącej stanu zdrowia. Pojawią się tam pytania o ewentualne choroby przewlekłe, przyjmowane leki, suplementy i zioła. Ważny jest również stan skóry i podatność na promieniowanie UV. Na podstawie podanych przez Was informacji kosmetolog będzie mógł określić, czy zabieg depilacji laserowej będzie w Waszym przypadku bezpieczny i czy przyniesie oczekiwane rezultaty. Jeśli nie posiadacie przeciwwskazań do usunięcia nadmiernego owłosienia przy pomocy lasera, w kolejnym kroku kosmetolog wykona test laserowy na fragmencie skóry. Pamiętajcie, że epilację wykonuje się tylko na gładkiej, ogolonej skórze przy pomocy maszynki! Gdyby włosy wyrastały ponad naskórek, wiązką światła zatrzymałaby się na ich wystających fragmentach, zamiast dotrzeć do cebulek. Depilacja laserowa okazałaby się nieskuteczna.

Przed depilacją laserową możecie zastosować krem znieczulający. W przypadku sprzętów wysokiej jakości, wyposażonych w nakładki chłodzące, zdecydowanie nie będzie to potrzebne. Otrzymacie specjalne zielone okulary, które chronią wzrok przed wiązkami światła. W dalszej części zabiegu do waszej skóry zostanie przyłożona głowica do depilacji laserowej. W przypadku urządzeń służących do zabiegów, podczas których kosmetolog wykonuje płynne ruchy, a nie pojedyncze strzały laserem, na ciało dodatkowo nakładany jest żel. Ułatwia on poruszanie końcówką depilującą po skórze. Zaraz po rozpoczęciu naświetlania osoba wykonująca zabieg zapyta o Wasze odczucia. Jeśli wszystko będzie w porządku, zabieg będzie kontynuowany.

Odważ się na swój pierwszy raz z depilacją laserową!

Obawy o zdrowie skóry, skuteczność i długotrwałość wyniku depilacji laserowej są całkowicie zrozumiałe. Na szczęście urządzenia nowej generacji są nie tylko wysoko efektywne i bezpieczne. Są również możliwe do zastosowania na każdym fototypie skóry. W początkach kariery depilatorów laserowych na rynku dostępne były jedynie lasery rubinowe. Nie można było używać ich u osób o oliwkowej i ciemnej karnacji, ponieważ powodowały oparzenia, przebarwienia i spory ból. W miarę rozwoju technologii wynaleziono kolejne lasery. Coraz bardziej rozszerzały spektrum możliwości stosowania ich u posiadaczy różnych odcieni skóry i włosów. Kolejno powstawały: laser aleksandrytowy, diodowy i neodymowo – yagowy. Najnowszym wynalazkiem są lasery stanowiące hybrydy powyższych technologii, które dają możliwość zastosowania jednego urządzenia na wszystkich fototypach skóry.

Depilatory laserowe są wyposażone w coraz to wymyślniejsze sposoby na całkowite niwelowanie nieprzyjemnych odczuć, szczególnie w najwrażliwszych rejonach ciała. Są to przede wszystkim nakładki chłodzące, które dodatkowo zabezpieczają tkanki przed nadmiernym rozgrzaniem. Przy eliminowaniu bólu w trakcie zabiegu duże znaczenie ma również sposób emisji promieni lasera. Światło pulsacyjne, powodujące liczne błyskawiczne wystrzały, zamiast jednej silnej wiązki światła, jest praktycznie niewyczuwalne przez zakończenia nerwowe w skórze. Nowoczesne zabiegi depilacji laserowej są dzięki temu równie bezpieczne, co bezbolesne. Z tego względu tak ważne jest, aby zawsze korzystać z usług gabinetów, które korzystają z najnowszych sprzętów znanych producentów.

Pierwszy zabieg depilacji laserowej powinien wzbudzać emocje, ale zdecydowanie tylko te pozytywne! Strach i obawy są całkowicie niepotrzebne, ponieważ epilacja jest bezpieczna i łagodna dla ciała. Zapraszamy na bezpłatną konsultację do jednego z naszych gabinetów – w jej trakcie rozwiejemy wszelkie pozostałe wątpliwości!

Rodzaje znieczulenia przed zabiegami kosmetycznymi

Znieczulenie pozwala zmniejszyć dyskomfort związany z bólem i bezpiecznie przeprowadzić zabieg. Tego typu techniki występują w kilku rodzajach, które dobiera się do rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Obecnie stosuje się trzy podstawowe techniki znieczulenia:

  • Znieczulenie ogólne, które polega na maksymalnym zredukowaniu bólu. Pacjent traci także świadomość i kontrolę nad swoimi odruchami. Tego typu znieczulenie stosowane jest przede wszystkim przy ciężkich zabiegach.
  • Analgosedacja to znieczulenie wykorzystywane przy zabiegach generujących duży ból. Pacjent otrzymuje silne leki nasenne i przeciwbólowe, które całkowicie niwelują nieprzyjemne odczucia.
  • Znieczulenie miejscowe obejmuje wybrany fragment ciała poddawany zabiegowi. W tym celu stosuje się środki znieczulające, które działają miejscowo i powierzchniowo. Skóra wchłania je, dzięki czemu stosowane są m.in. przy zabiegach kosmetycznych.

Charakterystyka kremów znieczulających z lidokainą

Krem znieczulający do zabiegów kosmetycznych to jeden z popularniejszych kosmetyków wykorzystywanych przez specjalistów. Takie rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim natychmiastowym działaniem, które polega na zahamowaniu przewodzenia impulsów nerwowych. Dzięki temu ból odczuwany w trakcie zabiegu zostaje zredukowany do minimum. Preparat w formie kremu nakłada się bezpośrednio na skórę w miejscu, które będzie poddawane zabiegowi. Preparat stosuje się od wielu lat ze względu na wysokie bezpieczeństwo i znikome ryzyko wystąpienia niepożądanych powikłań po aplikacji go na skórę. Krem znieczulający z lidokainą jest szybkim, prostym i bezbolesnym sposobem na miejscowe znieczulenie skóry pacjenta. Stosowany jest w przypadku takich zabiegów, jak m.in. mezoterapia igłowa, dermapen, makijaż permanentny, depilacja, czy też laseroterapia. Maść pozwala także przygotować skórę pacjenta do wykonania tatuażu oraz wstrzykiwania kwasu hialuronowego.

Lidokaina jest preparatem, który wykazuje podwójne działanie – miejscowo znieczulające oraz związane z pracą serca. To środek przeciwarytmiczny, który stosuje się systemowo, a także anestetyk do aplikacji miejscowej. Ten związek chemiczny zawdzięcza swoje działanie amidowej budowie. Pozwala zahamować przewodzenie bodźca w miejscu aplikacji kosmetyku posiadającego w składzie lidokainę. Efektem jest zablokowanie czynności nerwowej odpowiadającej za przesyłanie informacji o bólu. Podanie substancji powoduje także zwiększone tempo napływu sodu oraz potasu do komórek. W rezultacie wyrównuje się rytm serca.

Kremy znieczulające z lidokainą stosuje się jako preparaty miejscowo znieczulające w trakcie zabiegów, które wymagają nakłucia, pobierania krwi, czy też wszelkich zabiegów kosmetycznych powodujących ból.

Męska skóra jest zupełnie inna, może być grubsza nawet o 20 , ponadto zawiera więcej kolagenu, co sprawia, iż starzeje się dużo wolniej niż skóra kobieca, jednak zmarszczki gdy już się pojawią bywają dużo głębsze, dlatego Panowie wymagają specjalnego traktowania.

Czytaj dalej...

Nie mogłam ich nawet pomalować, ponieważ były zwinięte w cieniutki rulonik na szczęście moja przyjaciółka zlitowała się nade mną i podarowała mi w prezencie, później bez skrupułów kupowałam kolejne opakowania.

Czytaj dalej...

jak na BB trwały nie zapycha, nie mam dodatkowych wyprysków a o to u mnie łatwo nie odczułam żeby wysuszał a mam suchą skórę dobrze miesza się z innymi kremami BB mieszam go czasem z najjaśniejszym Resibo, żeby wyrównać kolor jest wydajny, używam ok.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...