Skuteczność Rozjaśniania Kwasem Jabłkowym - Efekty i Wyniki

Rozjaśnianie ciemnych włosów

Jak rozjaśnić włosy ciemne? Jak łatwo się domyślić najtrudniejszym zadaniem będzie rozjaśnianie czarnych włosów lub ciemnych brązów. Chcesz rozjaśnić włosy ciemne? Jest to możliwe, ale pamiętaj, że „nie od razu Kraków zbudowano”! Ciężko powiedzieć ile zabiegów rozjaśniających będzie potrzebne, by przejść z ciemnych włosów na blond. To zależy od koloru i rodzaju włosów, ich podatności na rozjaśnianie. Na pewno trzeba do tego dużo cierpliwości. Zabierając się do rozjaśniania ciemnych włosów najlepiej poczekać od ostatniego ich farbowania co najmniej kilka tygodni (im więcej, tym lepiej). Przez ten czas odżywiać, odżywiać i jeszcze raz odżywiać, stosując profesjonalne kosmetyki do włosów. Najlepszym połączeniem będzie delikatny szampon, odżywka aplikowana po każdym myciu oraz silnie działająca maska nakładana dwa razy w tygodniu. Dodatkowo możesz olejować włosy raz w tygodniu.

Efekty stosowania octu jabłkowego na włosy

Ocet na włosy może stosować każdy, niezależnie od ich koloru czy faktury. Najlepsze efekty zauważą jednak posiadacze włosów:

  • kręconych,
  • wysoko- i średnioporowatych,
  • rozjaśnianych,
  • farbowanych,
  • po intensywnych zabiegach fryzjerskich,
  • zniszczonych codzienną stylizacją.

W zależności od rodzaju włosów i ich problemu warto mieszać ocet z innymi naturalnymi składnikami pielęgnacyjnymi. W przypadku suchych i łamliwych włosów dodaj do octu odrobinę oleju, najlepiej lnianego, oraz protein z miodu, mleka bądź żółtka. Jeśli natomiast włosy się przetłuszczają, zamiast oleju i protein zastosuj zioła, np. rumianek.

Ocet doskonale sprawdzi się, jeśli widzisz u siebie pierwsze siwe włosy. Zawarte w nim składniki aktywne wspierają pigmentację włosów i opóźniają ich starzenie. Pektyny natomiast pobudzają cebulki włosowe i mieszki do wzrostu, dzięki czemu włosy mniej wypadają i szybciej rosną. Po kilku tygodniach takiej kuracji zauważysz, że Twoja fryzura będzie bujniejsza. Poza tym ocet:

  • zapobiega rozdwajaniu się włosów,
  • ułatwia rozczesywanie,
  • nadaje miękkość i blask,
  • wygładza,
  • oczyszcza,
  • likwiduje łupież i stany zapalne skóry głowy,
  • regeneruje włosy i skórę,
  • tonizuje,
  • odświeża,
  • wypłukuje martwy naskórek,
  • wyrównuje pH skóry głowy i włosów,
  • zwalcza przetłuszczanie się włosów.

Jak widzisz, ocet jabłkowy sprawdzi się doskonale w codziennej pielęgnacji, a zabiegi nie wymagają wielu pieniędzy i wysiłku. Jeśli poszukujesz jeszcze innych domowych sposobów, możesz zastosować laminowanie włosów galaretką. Stworzy ona barierę ochronną, dzięki czemu włosy będą bardziej odporne na zanieczyszczenia, stylizację i warunki atmosferyczne. Dodatkowo staną się grubsze i gęstsze.

Zalecana dawka

Ze względu na brak badań nie ma standardowej dawki kwasu jabłkowego. Stare badanie fibromialgii wykorzystywało produkt o nazwie Super Malic, który zawierał 1200 miligramów kwasu i 300 miligramów wodorotlenku magnezu. To było przyjmowane dwa razy dziennie przez sześć miesięcy z pozytywnymi wynikami (chociaż nie wiadomo, czy wyniki były spowodowane kwasem czy magnezem).

W kilku badaniach dotyczących tego kwasu na suchość w jamie ustnej zastosowano roztwór w sprayu zawierający 1% kwasu. Odpowiednia dawka dla każdego z nas może zależeć od tego, dlaczego stosujemy kwas jabłkowy i innych czynników, takich jak wiek, płeć i historia medyczna.

Co się stanie, jeśli wezmę za dużo?

Obecnie nie ma dowodów sugerujących, że można przedawkować kwas jabłkowy. Uważa się również, że kwas nie jest toksyczny. Jednak nauka o kwasie jabłkowym jest ograniczona i nie ma badań dotyczących jego długoterminowego stosowania. Nie mamy również standardowych informacji o dawkowaniu kwasu.

Kiedy pić ocet jabłkowy – rano czy wieczorem?

Ocet jabłkowy wspomaga wchłanianie składników odżywczych. Dietetycy zalecają spożywanie łyżki octu w szklance wody 3 razy dziennie przed każdym posiłkiem. Jeśli zależy Ci na odchudzaniu, powinnaś spożywać miksturę z rana na czczo. Poranne spożywanie wody z octem, wyrównuje poziom glukozy we krwi i wspomaga procesy trawienie w ciągu dnia.

Najwięcej pozytywnych właściwości przynosi spożywanie wody z octem wieczorem. Według badań na Uniwersytecie w Arizonie osoby spożywające miksturę przed snem, z rana miały niższą wartość glukozy we krwi o 4%. Jeśli decydujesz się spożywać ocet jabłkowy wieczorem, spożywaj go minimum 30 minut przed położeniem się do łóżka, aby kwas octowy nie zalegał w przełyku podczas leżenia.

Przed zastosowaniem kuracji octem jabłkowym, skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym.

W obecnych czasach, ze względu na zmieniający się styl życia, a często również postępujące zanieczyszczenie środowiska, u coraz większej liczby osób zostaje wykrywana alergia na skórze lub różne zmiany o podłożu alergicznym, takie jak krosty uczuleniowe.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Niewielka ilość cząsteczek, znajdujących się w kremach do depilacji, jest w stanie wniknąć pod skórę i dotrzeć do tych części włosków, które znajdują się bliżej cebulek oraz do samych cebulek , ponieważ cząsteczki te są sporych rozmiarów.

Czytaj dalej...

Rogowacenie poznasz po tym, że skóra wokół niego jest bardzo sucha i zaczerwieniona - dlatego właśnie nazywa się je potocznie gęsią skórką - w dotyku krostki przypominają te, które pojawiają się, gdy nam zimno lub bardzo się przestraszymy.

Czytaj dalej...