Skuteczne kwasy na tradzik rozowaty - Twoje klucze do czystej i zdrowej skóry

TOP10 produktów na trądzik różowaty

Oprócz specjalnie dobranej pielęgnacji należy stosować się do kilku zasad, które zapobiegną pogłębianiu się zmian. Przede wszystkim codzienna ochrona przeciwsłoneczna, unikanie produktów zawierających drażniące, rozgrzewające składniki np. alkohol, ostre przyprawy, unikanie pocierania twarzy oraz peelingów mechanicznych, ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi np. mróz, wiatr. Więcej o prawidłowej pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym przeczytasz również w naszym wpisie: Trądzik różowaty.

Poniżej stworzyliśmy listę TOP10 produktów do cery z trądzikiem różowatym, które pomogą stworzyć odpowiednią, codzienną pielęgnację.

Miejsce 2 – Norel Dr Wilsz Sensitive – Serum na trądzik różowaty – twarz dla cery naczynkowej

Norel Dr Wilsz Sensitive to serum do cery naczynkowej o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Kompozycja naturalnych składników aktywnych ma za zadanie intensywnie pielęgnować cerę naczynkową oraz zredukować trądzik różowaty:

  • ekstrakty z arniki górskiej, kasztanowca, ruszczyka, hamamelisu: te trzy roślinne esencje mają jedno zadanie – wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i ściągająco,
  • ekstrakt z diabelskiego szponu: wykazuje działanie wzmacniające i ochronne na skórę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące,
  • rutyna: to flawonoid pozyskiwany z perełkowca japońskiego. Działa wzmacniająco i uelastyczniająco na ścianki naczynek krwionośnych. Ponadto hamuje działanie wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.
Zalety Norel Dr Wilsz Sensitive
✅ Przewaga naturalnych składników
✅ Odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej i alergicznej cery
✅ Właściwości przeciwzapalne
✅ Redukcja zmian trądzikowych
✅ Działanie łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia

Serum Sensitive od Norel dr Wilsz stosować można samodzielnie lub też pod krem pielęgnacyjny. Aplikować należy je rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery z trądzikiem różowatym, cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Działa pozytywnie na naczynka, dzięki czemu niweluje główną przyczynę powstawania trądziku różowatego – kruche naczynka krwionośne. Stają się one mocniejsze, przestają pękać, znikają zaczerwienienia. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że wypryski szybciej się goją i pojawiają o wiele rzadziej. Dzięki przewadze naturalnych składników, serum stosować mogą także osoby z bardzo wrażliwą cerą.

Dieta przy trądziku różowatym — Jakie mikroelementy uwzględnić w swoim odżywianiu?

Odpowiednia dieta dla osób z trądzikiem pospolitym powinna dostarczyć odpowiednią podaż cynku. Cynk posiada właściwości regeneracyjne i łagodzące stany zapalny skóry.

Jego źródłem w diecie są:

  • migdały,
  • dynia,
  • orzechy,
  • kasza gryczana,
  • pieczywo razowe.

Należy również zadbać o odpowiednia podaż selenu i żelaza. Dieta bogata w produkty dostarczające te pierwiastki sprzyja leczeniu trądziku.

Można je pozyskać poprzez spożywanie takich produktów jak:

  • chude mięso wieprzowe i wołowe,
  • podroby,
  • nasiona,
  • orzechy,
  • kasze,
  • nasiona roślin strączkowych,
  • ryby.

1 Niektóre pokarmy i napoje mogą zaostrzać trądzik różowaty

Uważa się, że niektóre pokarmy i napoje zaostrzają trądzik różowaty. W ankiecie przeprowadzonej wśród ponad 400 pacjentów przez National Rosacea Society 78% uczestników zmieniło dietę z powodu trądziku różowatego, a 95% osób z tej grupy zaobserwowało późniejszą redukcję zaczerwienienia 3 . Typowe bodźce to m.in. gorąca kawa i herbata, alkohol, przyprawy, ostre sosy, pieprz cayenne i pokarmy zawierające aldehyd cynamonowy, takie jak pomidory, czekolada i cytrusy 4 .

Warto prowadzić dziennik żywieniowy, aby ustalić, czy istnieją powiązania między danymi pokarmami i napojami a objawami, a następnie sprawdzić, czy ich wyeliminowanie przyniesie poprawę. Współpraca z doświadczonym ekspertem w celu zidentyfikowania wszelkich alergii pokarmowych jest również dobrym pomysłem.

Dermomedica Azelaic Cream

Krem terapeutyczny z kwasem azelainowym

W składzie znajduje się 5% kwas azelainowy, witamina E oraz heksylrezorcynol, co powoduje działanie rozjaśniające przebarwienia, redukujące zaskórniki oraz zmiany trądzikowe. Krem wykazuje właściwości bakteriostatyczne oraz optymalizujące wydzielanie sebum, delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka oraz wygładza strukturę skórną. Doskonale wpływa na skórę naczynkową oraz z trądzikiem różowatym, jak również z przebarwieniami i nierównomiernym kolorytem.

Azelaic Cream 235,00 zł

Dermomedica Azelaic Cream Krem terapeutyczny z kwasem azelainowym 60 ml KUP TERAZ
Kategorie produktów
Kliknij w jedną z kategorii, aby zobaczyć produkty w sklepie topestetic
Tagi
Kliknij w jeden z tagów, aby zobaczyć inne wpisy powiązane z tematem

profil

Monika Leman
Fajny wpis! (137) Przydatny wpis (52) Nie podoba mi się (76)
Komentarze
43 komentarze

Świetne podsumowanie, oby takich więcej!

odpowiedz na komentarz schowaj odpowiedzi

Dziękujemy bardzo! Na naszym blogu mamy dostępnych kilka wpisów w stylu zestawień produktowych TOP10 - w różnych tematach pielęgnacyjnych. Serdecznie je polecamy!

odpowiedz na komentarz

Ostatnio czytałam o kwasie azelainowym i o tym, że dobrze działa na trądzik różowaty. Można osobno go gdzieś kupić?

odpowiedz na komentarz schowaj odpowiedzi

odpowiedz na komentarz schowaj odpowiedzi

Kwas kwasowi mi się wydaje ze też nie równy. Miałam rożne kremy z kwasem azelainowym, ale to chyba tez jest ważne co dodatkowo jest skomponowane w kremie na trądzik różowaty. Sama widziałam efekty wtedy, gdy miałam go razem z witaminą E, betainą, olejkiem z drzewa różanego, bisabololem czy olejem z glistnika. W takich mieszankach i konfiguracjach przynajmniej u mnie coś się dobrego działo.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Chiński masaż Wuchu, masaż jadeitowym Gua-Sha czy jeżykami do akupresury twarzy, których nauczysz się na zajęciach metody Yogatwarzy, w sposób niemalże niezauważalny usuwają martwe komórki z powierzchni skóry tak, że nie ma żadnego powodu stosować dodatkowych, dość inwazyjnych zabiegów, do których należy mikrodermabrazja.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja korundowa , wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry; tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,.

Czytaj dalej...