Mikrodermabrazja czy kwasy na blizny - Która metoda jest skuteczniejsza?
Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:
Mikrodermabrazja zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.
Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.
Osoby chore na cukrzycę powinny ograniczać zabiegi do minimum i poddawać się im z należytą uwagą.
Zalecenia przed zabiegiem
Do dermabrazji należy się odpowiednio przygotować. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy :
- zaprzestać palenia papierosów,
- nie opalać korygowanych miejsc ciała i chronić skórę kremami z filtrem UV,
- odstawić leki powodujące krzepnięcie krwi,
- przyjmować leki przeciwzapalne.
Z kolei przez dwa dni po dermabrazji nie wolno :
- pić alkoholu
- stosować leków zawierających ibuprofen.
Przez 4 miesiące po zabiegu należy chronić obszar zabiegowy kremami z filtrem UV .
Zmarszczki powstają w naturalny sposób. Czy można je zmniejszyć?
Na czym polega mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na złuszczaniu i oczyszczaniu skóry. Zaliczany jest do peelingów mechanicznych – do ścierania naskórka jest wykorzystywane specjalne urządzenie. Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych gabinetowych zabiegów oczyszczających skórę. Naskórek jest złuszczany przez strumień mikrokryształów, który emituje głowica urządzenia. W tym samym czasie, martwe komórki są zasysane do specjalnego pojemnika w głowicy przez podciśnienie. Wyróżniamy mikrodermabrazję korundową, kiedy kryształki to tlenek glinu i diamentową. Kolejny rodzaj to mikrodermabrazja tlenowa, w której do ścierania naskórka wykorzystywany jest strumień powietrza i soli fizjologicznej. Ta metoda polecana jest posiadaczkom cery naczynkowej, a jej inne nazwy to oxybrazja i peeling wodno-tlenowy. Nowością na rynku kosmetycznym jest też mikrodermabrazja laserowa, wykonywana przy pomocy lasera frakcyjnego CO2, który „odparowuje” martwy naskórek. Ten rodzaj mikrodermabrazji stosuje się zwłaszcza przy skórach tłustych.
Mikrodermabrazja to zabieg, który pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie skóry, porów, a także stymulację mikrokrążenia i co za tym idzie – produkcji kolagenu w głębszych jej warstwach. W zależności od potrzeb i kondycji skóry, wykonuje się ją około raz na miesiąc, aby naskórek miał wystarczająco dużo czasu na regenerację i odbudowę warstwy hydrolipidowej. Z jakimi problemami pomoże regularne wykonywanie mikrodermabrazji? Oto one:
- przebarwienia,
- łojotok,
- trądzik (jednak aktywny jest przeciwwskazaniem do zabiegu),
- zmarszczki i ogólna utrata jędrności skóry,
- blizny,
- zaskórniki,
- rozszerzone pory,
- cera szara i ziemista.