"Przeciwwskazania do depilacji laserowej - Wszystko, co Musisz Wiedzieć"
Laser a antybiotyk – czy osłabia działanie depilacji?
Zwróć uwagę na to, że nie ma żadnego związku między skutecznością depilacji laserowej a antybiotykiem. Dotyczy to również suplementów, naturalnych ziół oraz substancji pomocniczych. Po prostu laser w trakcie zabiegu działa ze swoją stałą mocą, więc i tak usunie wszystkie włoski. Przeciwwskazania występują jedynie ze względu na te preparaty i składniki, które się w nich znajdują. Ich obecność może po prostu narazić Cię na przykre dolegliwości, dlatego lepiej, jeżeli nie będziesz się wtedy wystawiać na działanie lasera.
Antybiotyk przyjmowany po depilacji nie wpłynie negatywnie na stan Twojej skóry. Dlatego, nawet jeżeli zachorujesz już po zabiegu, to nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, abyś zaczął brać leki. Po prostu pamiętaj, że zależność laser a antybiotyk jest widoczna tylko wtedy, gdy stosujesz substancje fotoaktywne w trakcie depilacji.
Zachęcamy, również do przeczytania naszego artykułu: Fakty i mity na temat depilacji laserowej latem.
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.
Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Depilacja laserowa to popularna metoda pozbywania się zbędnego owłosienia, ale nie jest ona odpowiednia dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań, które warto wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do tego zabiegu. Główne przeciwwskazania obejmują stan ciąży oraz obecność chorób nowotworowych. Okres remisji po chorobie nowotworowej wynosi średnio około 5 lat i to po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Osoby zażywające leki światłouczulające lub hormonalne, takie jak witamina A (retinoidy) lub izotretyonina, powinny zachować odstęp od 1 miesiąca do nawet 6 miesięcy (w przypadku izotretyoniny) między zakończeniem kuracji a rozpoczęciem depilacji laserowej. Zabiegi depilacji laserowej nie są wykonywane również w trakcie kuracji antybiotykami.
Choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo, czy przerwanie ciągłości naskórka, stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Jednak osoby borykające się z problemem wrastających włosów i towarzyszącymi objawami, takimi jak obrzęk, zaczerwienienie, podrażnienia czy stany zapalne, mogą korzystać z zabiegów depilacji laserowej, która okazuje się bardzo skuteczna w walce z tym schorzeniem.
Pacjenci z potwierdzoną diagnozą padaczki powinni unikać zabiegów depilacji laserowej, chyba że zostaną odpowiednio edukowani i przygotowani pod nadzorem specjalisty.
Warto również zwrócić uwagę na środki nadwrażliwe na światło, takie jak dziurawiec czy nagietek, których należy unikać 7 dni przed zabiegiem.
Bardzo ważne jest także unikanie depilacji laserowej na opalonej skórze oraz unikanie ekspozycji obszarów poddanych zabiegowi na promieniowanie słoneczne przez 4 tygodnie po wizycie w salonie. Niewłaściwe przestrzeganie tych zaleceń może prowadzić do poparzeń skóry lub trwałych przebarwień.