Metody i techniki przedłużania i zagęszczania włosów - Piękno w detalu
Zagęszczanie włosów metodą kanapkową
Metoda kanapkowa należy do tańszych zabiegów zagęszczania fryzury i jest zbliżona do techniki wykorzystującej klipsy (clip-in). W tym celu używa się doczepów w postaci płaskich kosmyków, zakończonych przezroczystą taśmą wykonaną z silikonu. Specjalne końcówki umożliwiają doklejanie pasm do naturalnych włosów. Przykleja się warstwowo, jedne na drugich. Na niewidoczność doczepów wpływa ich jakość oraz umiejętności wykonawcy. Przymocowane pasma włosów są niewyczuwalne i mogą być noszone przez ok. 3-4 miesiące.
Keratynowe przedłużanie włosów wykorzystuje naturalny składnik je budujący, przez co należy do najczęściej wybieranych zabiegów fryzjerskich. Brak keratyny powoduje, że łuski włosów otwierają się, przez co kosmyki są podatne na zniszczenie. Sposób ten wykorzystuje najczęściej włosy naturalne z keratynowymi końcówkami. Zazwyczaj używa się 100 pasm w wybranym kolorze i dopasowanej długości.
Głównym narzędziem pracy fryzjera jest zgrzewarka lub pistolet ze specjalnym wkładem z keratyną. Z ich pomocą doczepia się wybrane pasma, zaczynając od tyłu i boków głowy. Każde pasmo powinno być dokładnie oddzielone. Następnie nakłada się na nie osłonkę, po czym przykłada kolejne pasmo. Za każdym razem należy wykonać zgrzew przy zachowaniu odległości ok. 0,5 cm od skóry głowy. Zabieg przedłużania włosów z użyciem zgrzewarki realizuje się w temperaturze ok. 180 ℃, natomiast w przypadku pistoletu wykonuje się zgrzew w temperaturze ok. 70 ℃. Dzięki temu cały proces nie niszczy włosów.
Efekt zależy od:
- Kondycji fryzury,
- Długości oraz koloru naturalnych pasm.
Zabieg należy powtarzać co 2-3 miesiące, ponieważ dodatkowe pasma po tym czasie stają się widoczne.
Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa
Metoda kanapkowa polega na doczepianiu włosów w taki sposób, aby przeplatały się z naturalnymi pasmami warstwowo. Stąd też jej nazwa. Średniej szerokości pasma przykleja się do pasm naszych naturalnych włosów przy samej skórze głowy, od góry i od dołu. Nie musisz się martwić, że paski taśmy będą widoczne, ponieważ jest ona bezbarwna, elastyczna i na tyle delikatna, że ciężko ją wyczuć pod palcami. Jakich włosów używa się do przedłużania metodą kanapkową? Najlepiej sprawdzą się naturalne włosy typu remy, które charakteryzują się tym, że ich łuski skierowane są w tym samym kierunku. To najlepsza recepta na uniknięcie uciążliwego plątania
Jeśli nie chcesz spędzić zbyt dużo czasu u fryzjera, a jednocześnie nie zamierzasz też wydać fortuny, to metoda kanapkowa jest idealna dla ciebie. Przedłużanie włosów „na kanapki” uważa się za najmniej inwazyjne, najszybsze i tanie na tle innych metod. W salonie fryzjerskim spędzisz około godziny, a efektami będziesz mogła cieszyć się naprawdę długo. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o nowe włosy. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że „kanapki” warto podciągać u fryzjera co miesiąc. Powody? Naturalny wzrost naszych włosów może sprawić, że te doczepione kosmyki zaczną odstawać i wyglądać nieestetycznie. Poza tym obniżone taśmy mogłyby stać się widoczne.
Ważne: Jeden zestaw pasm i taśm może wystarczyć nawet na pół roku użytkowania.
Cena przedłużania włosów metodą kanapkową zależy od ilości i długości użytych pasm, a dodatkowo, od doświadczenia i renomy stylisty wykonującego zabieg. Koszt przedłużania włosów u fryzjera za pomocą tej metody waha się od 400 do 800 zł.
Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów
Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów to przyczepianie pasm na ringi, klipsy lub taśmę, a także sczepianie pasm metodą ultradźwiękową i keratynową.
Zagęszczanie włosów na microringi
Metoda fryzjerska to najbardziej popularny sposób na zagęszczenie włosów. Polega ona na doczepianiu włosów syntetycznych lub naturalnych za pomocą microringów, czyli małych, najczęściej miedzianych obręczy. Jest to metoda zagęszczania włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. Pasma wyglądają bardzo naturalnie, a miejsce łączenia jest właściwie niewidoczne.
Zobacz także
Zagęszczanie włosów na klipsy
To najprostsza i najtańsza metoda zagęszczania włosów. Dodatkowym atutem jest to, że kosmyki można odpiąć w każdej chwili, a nawet trzeba w przypadku mycia głowy oraz na noc. To rozwiązanie polega na dopięciu włosów za pomocą małych spinek. Mogę być one nieco widoczne, szczególnie przy jasnych i cienkich włosach.
Metoda kanapkowa
Zagęszczanie włosów metodą hairtalk, czyli kanapkową polega na doklejeniu silikonowych taśm do wybranych pasm przy samej skórze głowy. Dzięki temu, że kosmyki nie są przyczepiane do pojedynczych pasm, lecz do całych partii, naturalne włosy nie są obciążone. To świetny wybór dla posiadaczek cienkich i delikatnych pasm. Nie sprawdzi się w przypadku, jeśli lubimy często spinać włosy.
Metoda ultradźwiękowa
To rozwiązanie jest bardzo trwałe, a sztuczne włosy utrzymują się nawet przez pół roku. Kosmyki sczepiane są na zimno za pomocą ultradźwięków. Łączenie jest bardzo małe i niewidoczne. Minusem jest to, że dość trudno ściągnąć włosy i może to prowadzić do ich zniszczenia.
Metoda keratynowa
Jest to metoda doczepiania włosów na ciepło, w której sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny. Zabieg wykonuje się za pomocą zgrzewarki w temperaturze około 170°C lub pistoletu w temperaturze 70°C. Minusem tej metody jest to, że trzeba często ją odnawiać, bo łączenia przesuwają się w dół razem ze wzrostem włosa. Jest to rozwiązanie dosyć trwałe, kosmyki utrzymują się przez 3-4 miesiące.