Skuteczne sposoby na uniknięcie podrażnień po depilacji twarzy
Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
- należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
Skóra podrażniona po depilacji
Skóra każdego z nas ma inną odporność na czynniki zewnętrzne, które mogą prowadzić do podrażnień. Łatwo to zobaczyć na przykładzie opalania. Niektórzy z nas reagują natychmiastową reakcją na słońce, ich skóra jest czerwona, odczuwają pieczenie, podczas gdy inni po takiej samej ekspozycji na słońce nie mają śladu reakcji uczuleniowej. Musimy o tym pamiętać przy wyborze właściwej dla nas metody depilacji. Ale skąd czerpać wiedzę o tym jakie zabiegi depilacyjne będą nam służyły, a które odcisną się szkodliwym wpływem na naszym komforcie, a nawet zdrowiu? Wyczerpującej informacji na ten temat udzieli nam kosmetyczka, która dobierze odpowiednią metodę depilacji, a także przeprowadzi przez zabieg dbając o naszą wygodę i komfortowe samopoczucie.
Depilacja laserowa włosów na twarzy – zadbaj już dziś o komfort na lata
Co łączy wyrywanie włosków pęsetą, golenie maszynką i stosowanie pasków z woskiem? Przede wszystkim bardzo mała skuteczność. Meszek prędzej czy później odrasta. Depilowanie laserowetwarzy usuwa włoski na stałe. Jak to możliwe?
Depilacja włosów na twarzy jest skuteczna w przypadku ciemnych włosków, które zawierają dużo barwnika – melaniny. Komórki barwnikowe pochłaniają wiązki światła przenikające przez skórę. Rozchodzące się ciepło uszkadza macierz włosa – czyli mieszek, w którym normalnie następuje regeneracja włosa.
Uszkodzenie mieszków trwale zapobiega odrastaniu włosków. W zależności od ich struktury, grubości i fazy wzrostu dobieramy indywidualne cykle zabiegów dla klientek i klientów.
Szukasz najlepszego salonu depilacji laserowej twarzy?
Przeczytaj o zabiegach w naszym salonie i umów się na wizytę!
Depilacja laserowa twarzy to zabieg wymagający wyjątkowej precyzji i staranności. W naszych salonach terapia usuwania owłosienia z twarzy obejmuje wąsik , brodę , baczki i cały pozostały obszar twarzy z wyłączeniem okolicy oczu i brwi. Dodatkowo w ramach depilacji laserowej twarzy wykonujemy depilację okolicy uszu . Aby uniknąć ryzyka uzyskania efektu odwrotnego, niż zamierzony, w przypadku depilacji twarzy konieczne jest powiadomienie osoby wykonującej zabieg, z jakiego obszaru twarzy faktycznie chcesz się pozbyć włosków.
Warto pamiętać, że najlepsze rezultaty lasera są osiągane przy włoskach ciemnych, o dużej ilości melaniny w mieszkach włosowych. Włoski na twarzy pojawiają się nierównomiernie, a usuwanie ich z wykorzystaniem depilacji laserowej wymaga uprzedniego zgolenia powierzchni, na którą kierowane jest światło z głowicy. Pozbywanie się włosków za pomocą maszynki do golenia stymuluje mieszki włosowe do wytwarzania nowych komórek, a w związku z tym sprawia, że mogą pojawiać się włoski tam, gdzie ich wcześniej nie było. W miejscu delikatnego, jasnego meszku, po użyciu maszynki mogą pojawiać się dłuższe, jednak wciąż jasne włoski. W związku z tym, aby uniknąć rozczarowania konieczne jest precyzyjne wskazanie obszaru, w którym ma zostać wykonany zabieg, bądź pozostawienie włosków na twarzy na dzień zabiegu, aby osoba przeprowadzająca depilację laserową mogła ocenić, na jakim obszarze potraktowanie włosków światłem lasera przyniesie zamierzony efekt.