Maść szałwiowa na miejsca intymne - Naturalne rozwiązanie dla zdrowia i komfortu

Co na infekcje intymne dostępne jest bez recepty?

Jak leczyć infekcje intymne i co na infekcje pochwy dostępne jest bez recepty? W zależności od tego, czy jest to infekcja grzybicza czy bakteryjna, stosuje się inne preparaty. Przy stanie zapalnym pochwy, wywołanym przez grzyby, skuteczne są leki z klotrimazolem i fentikonazolem. Klotrimazol znajduje się kremie Clotrimazolum, który przeznaczony jest jedynie do stosowania zewnętrznego, a także w kremie Clotidal, który wprowadza się dopochwowo. Substancję tą znajdziemy też w tabletce dopochwowej Pirolam Intima Vag oraz kapsułce Canesten. Dwa ostatnie preparaty stosuje się jednorazowo. Jest to bardzo wygodne dla pacjentki. Jednocześnie, miejscowa aplikacja leków przeciwgrzybiczych obarczona jest niewielkim ryzykiem pojawienia się działań niepożądanych.

Globulki dopochwowe na infekcje grzybicze mogą zawierać też wspomniany wcześniej fentikonazol. Jest on obecny w lekach Gynoxin w dwóch dawkach: Gynoxyn Uno zawiera 600 mg fentikonazolu i przeznaczony jest do jednorazowej aplikacji, a lek Gynoxin Optima z 200 mg fentikonazolu należy stosować przez 3 kolejne dni.

Co na bakteryjne zapalenie pochwy?

Przy infekcji wywołanej przez bakterie można zastosować globulki Albothyl. Zawarty w nich polikrezulen działa na różne bakterie, w tym również na bakterie beztlenowe, stanowiące najczęstszą przyczynę bakteryjnego zapalenia pochwy. Lek ten stosuje się codziennie lub co drugi dzień (w zależności od tego jak bardzo nasilone są objawy infekcji) do momentu ustąpienia dolegliwości. Jeśli jednak te nie miną w ciągu 9 dni, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza. W leczeniu bakteryjnej infekcji pochwy można wykorzystać również probiotyki ginekologiczne zawierające pałeczki kwasu mlekowego, np. Lactovaginal. Co na infekcje pochwy po antybiotyku? W tym przypadku również powinny dobrze sprawdzić się probiotyki dopochwowe, które przywracają prawidłową mikrobiotę pochwy.

Leki bez recepty na infekcje intymne

Uciążliwy świąd, podrażnienie, upławy, ból podczas stosunków seksualnych – to najczęstsze objawy schorzeń rozwijających się w obrębie kobiecych dróg rodnych. W złagodzeniu nieprzyjemnych odczuć doraźną pomoc potencjalnie mogą stanowić leki na infekcje intymne. Preparaty w postaci maści, płynów i globulek dopochwowych zawierają składniki wspierające utrzymanie prawidłowego stanu fizjologicznego pochwy oraz ograniczające namnażanie się chorobotwórczych mikroorganizmów. Środki z kwasem hialuronowym, inuliną i witaminą E mogą być stosowane także w profilaktyce tych chorób.

Domyślnie Nazwa A-Z Nazwa Z-A Cena rosnąco Cena malejąco Najnowsze Najstarsze Bestseller

Jak golić miejsca intymne damskie?

Okolice intymne u kobiet to miejsca o wysokiej wrażliwości i delikatności. Skóra na nich jest cienka i mało odporna na otarcia i inne podrażnienia, stąd właśnie owłosienie łonowe, którego zadaniem jest chronić skórę i błonę śluzową nie tylko przed drobnoustrojami, ale też uszkodzeniami mechanicznymi.

Czym i jak golić damskie miejsca intymne? Jak już zostało wspomniane, najlepiej ograniczyć się do samych ich okolic, czyli pachwin i łona, pozostawiając owłosienie tam, gdzie jego funkcja ochronna jest najbardziej potrzebna, czyli na wargach sromowych.

Osoby, które wykonują zabieg nie tylko w celach higienicznych, ale też estetycznych, mogą skorzystać z szablonów do golenia miejsc intymnych, dostępnych np. w sklepach internetowych. Umożliwiają one wycinanie z owłosienia łonowego rozmaitych wzorów.

Aby nie narażać skóry na podrażnienia i skaleczenia, zdecydowanie lepiej jest golić wzgórek łonowy z włosem. Golenie miejsc intymnych u kobiet pod włos zwiększa ryzyko podrażnienia, powstania małych ranek, krostek i późniejszego wrastania włosków.

Kiedy leczyć infekcje intymne samodzielnie?

Coraz większa dostępność leków bez recepty na infekcje intymne powoduje, że coraz częściej kobiety próbują leczyć się samodzielnie. Zanim jednak sięgniemy po maść na pieczenie pochwy lub globulki na grzybicę pochwy, warto zastanowić się, czy odczuwane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem infekcji intymnej, a nie zwykłego podrażnienia.

Dolegliwości, które pojawiają się przy infekcji intymnej to:

  • swędzenie, pieczenie okolic intymnych,
  • obrzęk warg sromowych,
  • zaczerwienienie,
  • ból lub pieczenie podczas oddawania moczu,
  • ból podczas stosunku, najczęściej o charakterze kłującym,
  • upławy - przy infekcji bakteryjnej mają zazwyczaj charakterystyczny “rybi” zapach, a przy infekcji grzybiczej zwykle są bezzapachowe o serowatej konsystencji.

Infekcje intymne rozwijają się często. Zdecydowana większość kobiet doświadcza ich przynajmniej raz w ciągu życia. Skuteczne leki na infekcje intymne dostępne bez recepty są przyczyną coraz częstszych prób samodzielnego leczenia. W pewnym przypadkach, konieczna jest jednak wizyta u lekarza. Dotyczy to przede wszystkim kobiet mających mniej niż 16 lub więcej niż 60 lat, kobiet w ciąży oraz pacjentek u których infekcje często nawracają.

Samodzielne leczenie infekcji intymnej można prowadzić, jeśli w przeszłości lekarz zdiagnozował przynajmniej raz tą chorobę, a obecnie kobieta odczuwa bardzo podobne objawy. Wówczas ze stosunkowo dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że przyczyną jest ta sama grupa patogenów (np. bakterie lub grzyby). Stosowanie leków na infekcje intymne bez recepty jest możliwe, o ile stan ogólny pacjentki jest dobry. Pojawienie się bowiem dodatkowych objawów, takich jak gorączka, nudności, silny ból brzucha lub krwawienie z pochwy zawsze powinno skłaniać kobietę do konsultacji z ginekologiem. Wizyta u lekarza jest konieczna również wtedy, gdy mimo stosowania leków na infekcję intymną bez recepty, nie przynoszą one poprawy w ciągu 7 dni.

Warto jednak zaznaczyć, że dyskomfort pojawiający się zaraz po aplikacji kosmetyku, świadczy o nadwrażliwości skóry, natomiast gdy po kilku godzinach w miejscu aplikacji pojawiają się widoczne zmiany, mówimy o alergii.

Czytaj dalej...

olej z konopi źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i kwasów nasyconych, witaminy E i karotenu, które są znanymi antyoksydantami, witamin A, D, E oraz składników mineralnych, w tym cennego dla skóry cynku,.

Czytaj dalej...

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Czytaj dalej...

Suchość skóry spowodowana jest brakiem nawilżenia i odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze, co może powodować swędzenie, szorstkość, łuszczenie, a także w skrajnych przypadkach bolesne pękanie skóry.

Czytaj dalej...