Maść szałwiowa na miejsca intymne - Naturalne rozwiązanie dla zdrowia i komfortu

Leki bez recepty na infekcje intymne

Uciążliwy świąd, podrażnienie, upławy, ból podczas stosunków seksualnych – to najczęstsze objawy schorzeń rozwijających się w obrębie kobiecych dróg rodnych. W złagodzeniu nieprzyjemnych odczuć doraźną pomoc potencjalnie mogą stanowić leki na infekcje intymne. Preparaty w postaci maści, płynów i globulek dopochwowych zawierają składniki wspierające utrzymanie prawidłowego stanu fizjologicznego pochwy oraz ograniczające namnażanie się chorobotwórczych mikroorganizmów. Środki z kwasem hialuronowym, inuliną i witaminą E mogą być stosowane także w profilaktyce tych chorób.

Domyślnie Nazwa A-Z Nazwa Z-A Cena rosnąco Cena malejąco Najnowsze Najstarsze Bestseller

Jakie preparaty stosować do golenia?

Najczęściej wybierane do usuwania owłosienia są maszynki, które służą do golenia na mokro. Używanie ich na sucho może wywołać bardzo głębokie podrażnienia i krwawienie poddawanych zabiegowi miejsc.

Oprócz samej wody warto jednak użyć produktów kosmetycznych, które nie tylko nadają maszynce odpowiedni poślizg, ale pełnią inne ważne funkcje:

  • zmiękczają włosy,
  • przygotowują skórę do zabiegu.

Najpopularniejszymi i szeroko dostępnymi są: krem, pianka oraz żel. Stosowanie tych produktów jest łatwe - zwykle aplikuje się je na zwilżoną skórę w obszarze, z którego owłosienie ma zostać usunięte.

Przed użyciem warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, ponieważ różne mogą być wytyczne co do czasu pozostawienia kosmetyku na skórze.

Zwykle pomiędzy naniesieniem go a rozpoczęciem golenia należy odczekać, by preparat zdążył zmiękczyć włoski oraz nawilżyć i odżywić wrażliwą skórę. Niektóre produkty przeznaczone są dla wszystkich, inne - dla jednej z płci.

Przykładowo krem do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn posiada odpowiednie pH oraz składniki odżywcze przeznaczone do pielęgnacji okolic narządów męskich.

Kosmetyki dedykowane mężczyznom i kobietom często różnią się też zapachem, co nie ma jednak większego znaczenia ze zdrowotnego punktu widzenia.

Jakie maści mogą pomóc w łagodzeniu swędzenia i pieczenia miejsc intymnych?

Na rynku dostępne są różne maści, które mogą pomóc złagodzić swędzenie i pieczenie miejsc intymnych. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

1. Maść przeciwgrzybicza

Maści przeciwgrzybicze są skutecznym sposobem na zwalczanie infekcji grzybiczych, takich jak kandydoza. Zawierają składniki, które hamują wzrost drożdży Candida i łagodzą objawy takie jak swędzenie i pieczenie. Przykładem takiej maści jest Canesten, która zawiera klotrimazol – substancję aktywną skuteczną w zwalczaniu infekcji grzybiczych.

2. Maść przeciwbakteryjna

Jeśli przyczyną swędzenia i pieczenia miejsc intymnych jest infekcja bakteryjna, maść przeciwbakteryjna może być odpowiednim rozwiązaniem. Tego rodzaju maści zawierają składniki, które zwalczają bakterie i łagodzą objawy. Przykładem takiej maści jest Metronidazol, który jest skuteczny w leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy.

3. Maść łagodząca

Jeśli swędzenie i pieczenie miejsc intymnych są spowodowane suchą skórą lub podrażnieniem, maść łagodząca może przynieść ulgę. Takie maści zawierają składniki nawilżające i kojące, które pomagają przywrócić równowagę skórze. Przykładem takiej maści jest Bepanthen, który zawiera dekspantenol – substancję wspomagającą regenerację skóry.

Golenie miejsc intymnych - czym, jak i jak często robić to bez podrażnień?

Golenie miejsc intymnych jest z pozoru prostą czynnością, jednak często nie udaje się jej wykonać bez podrażnień, zaczerwienienia i pieczenia skóry. Sprawdź, jak golić delikatne okolice, by uniknąć tego rodzaju dolegliwości.

  • Golenie miejsc intymnych to zabieg wykonywany przede wszystkim w celach estetycznych i higienicznych. Włosy łonowe pełnią jednak ważną funkcję.
  • Aby golić się bezpiecznie i bez podrażnień, należy używać do zabiegu odpowiednich narzędzi i kosmetyków łagodzących skórę i zmiękczających owłosienie.
  • Sprawdź, czy golenie miejsc intymnych u kobiet różni się od tego samego zabiegu u mężczyzn.

Warto jednak zaznaczyć, że dyskomfort pojawiający się zaraz po aplikacji kosmetyku, świadczy o nadwrażliwości skóry, natomiast gdy po kilku godzinach w miejscu aplikacji pojawiają się widoczne zmiany, mówimy o alergii.

Czytaj dalej...

mój mąż ma problem ze swędzącą skórą głowy, poleciłam mu właśnie ocet jabłkowy na tą dolegliwość, ale ani on, ani ja nie mogliśmy znieść jego zapachu u męże ta swędząca głowa to spory problem dermatologiczny, i póki co pomagają jedynie doustne leki Odpowiedz Usuń.

Czytaj dalej...

Obszary ciała, w których skóra dotyka skóry, takie jak pachy lub pod biustem, lub wrażliwe obszary skóry, takie jak powieki, również szybko wchłaniają steroidy do stosowania miejscowego i mogą wymagać jedynie preparatu o niskiej mocy.

Czytaj dalej...

Kosmetyk jak najbardziej nadaje się do codziennej pielęgnacji, a jego atutem jest to, że może być stosowany również na skórę wrażliwą, podrażnioną i alergiczną Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde producenta dermokosmetyków.

Czytaj dalej...