Maseczka przeciwko pryszczom - Skuteczne leczenie i pielęgnacja skóry
Maść cynkowa. Lek na trądzik bez recepty, który stosuje się punktowo
Maść cynkowa
To jedna z najtańszych maści na rynku (kosztuje mniej niż 4 złote) i jednocześnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na trądzik. Terapia wymaga jednak czasu. Maść cynkową stosuje się miejscowo na skórę. Produkt zawiera jako substancję czynną tlenek cynku, który ma działanie wysuszające i ściągające, dzięki czemu redukuje wypryski lub opryszczkę.
Pamiętaj, maść cynkowa pozostawia na twarzy biały ślad, dlatego najlepiej nakładać ją na noc. Chyba, że danego dnia pracujesz w trybie home office, to wtedy możesz spokojnie stosować ją w ciągu dnia.
Żel do skóry trądzikowej. Pomoże na każdy pryszcz
serwis prasowy
Benzacne (zawiera substancję czynną nadtlenek benzoilu) jest droższy, bo kosztuje ok. 15 złotych, ale wysusza i likwiduje wypryski raz, a dobrze. Ma konsystencję żelu o działaniu przeciwtrądzikowym i antybakteryjnym, przeznaczonym do stosowania miejscowego na skórę. Efekt jest widoczny już po upływie zaledwie kilku godzin.
Jaka maść na wypryski? Top produktów, których warto użyć
Zmiany skórne potrafią spędzać sen z powiek niejednej kobiecie – często kupujemy kosmetyki o bogatych składach, które i tak nie przynoszą efektu. Może zamiast kremów warto zatem poszukać dobrej maści na pryszcze i inne wypryski? Preparaty apteczne są nie tylko dość tanie i ogólnodostępne – często zawierają skoncentrowane substancje, więc działają szybko i skutecznie. Co zatem powinna zawierać najlepsza maść na trądzik bez recepty? Jakich składników szukać w preparatach na popularne zmiany skórne? Wyjaśniamy!
Przyczyny powstawania pryszczy
Pogorszenie kondycji skóry może mieć wiele przyczyn. Nie wszystkie są cechami cery trądzikowej. Na większość z nich masz wpływ. Pryszcze na twarzy mogą pojawić się w wyniku:
- złej diety bogatej w cukier, przetworzoną żywność,
- przewlekłego stresu,
- stosowania hormonów,
- spożywania alkoholu,
- nieumiejętnej pielęgnacji, w szczególności stosowania produktów złuszczających, które zaburzają barierę hydrolipidową.
U dorosłych nasilenie problemu trądziku często wynika z sytuacji stresowych czy traumatycznych wydarzeń. Zmiany skórne gromadzą się na żuchwie, brodzie i szyi, rzadziej na czole. Na skórze odbija się ogólny stan organizmu. Jeśli zmagasz się z chorobą, złym samopoczuciem, możesz zauważyć nie tylko pryszcze na twarzy, ale również osłabione włosy czy kruche paznokcie.
Znalezienie przyczyny powstawania zmian skórnych jest kluczowe w ich eliminacji. Niestety nie jest to najłatwiejsze. Często pryszcze mają kilka przyczyn i wyeliminowanie jednej z nich nie poprawia stanu skóry.