Wspaniałe właściwości miodu z cynamonem na pryszcze

Maseczka z miodu i cynamonu

Miód i cynamon świetnie sprawdzają się nie tylko w kuchni, czy jako suplementy wspomagające nasz organizm. Ich połączenie jest również wykorzystywane do pielęgnacji skóry.

Miód jako składnik aktywny występuje w wielu kremach. Warto wykorzystać jego cenne właściwości i samodzielnie przygotować maseczkę z miodu i cynamonu.

Wystarczy wymieszać ze sobą jedną łyżkę miodu i pół łyżeczki cynamonu i nałożyć gotową miksturę na twarz.

Miód ma właściwości nawilżające oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Cynamon zaś łagodzi stany zapalne. Pierwsze efekty maseczki z miodu i cynamonu są widoczne od razu. Skóra jest nawilżona, miękka i gładka.

Szczególnie polecana jest maseczka z miodu i cynamonu na trądzik. Miód hamuje namnażanie bakterii i reguluje pracę gruczołów łojowych. Cynamon działa ściągająco. Dzięki tym właściwościom maseczka zmniejsza zmiany trądzikowe.

Jak ją stosować? Nałóż przygotowaną miksturę na czystą cerę i trzymaj przez ok. 30 minut, po czym zmyj ją ciepłą wodą.

Przed zastosowaniem maseczki zrób próbę uczuleniową na nadgarstku, ponieważ miód może wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli po 10 minutach nie wystąpi żadne zaczerwienienie, swędzenie lub pieczenie, możesz maseczkę nałożyć na twarz.

Lód na pryszcze

Lód doskonale koi podrażnioną skórę. Kiedy tylko na twarzy pojawią się zaczerwienienia, opuchlizna albo pierwsze symptomy rodzącego się pryszcza, wystarczy przyłożyć do skóry kostkę lodu i pocierać nią delikatnie bolące obszary.

Czy lód pomaga na pryszcze

Lód przyspiesza krążenie krwi i zwęża pory, usuwa nadmiar sebum z twarzy i oczyszcza cerę. Możemy masować lodem swoją twarz codziennie, w ramach profilaktyki. Komu zaś używanie pojedynczej kostki wydaje się niewygodne, może użyć kruszonego lodu zawiniętego w czystą szmatkę i tak przygotowany kompres układać sobie na twarz.

Dodatkowe wskazówki przy użyciu loda

Warto przy tym pamiętać, że skóra generalnie nie lubi za wysokich temperatur. Kiedy myjemy twarz wodą, też dużo lepiej będzie traktować ją chłodnym płynem, powinno się także unikać gorących kąpieli. Wyjątkiem są tylko parówki, czyli poddawanie twarzy działaniu gorącej pary wodnej. Jak się do tego zabrać?

Do niedużej miski nalewamy wrzącą wodę i pochylamy nad parującym naczyniem swoją twarz. Dla zwiększenia efektu możemy przykryć głowę ręcznikiem, tak by cała wydobywająca się para dochodziła właśnie do twarzy. Parówka nie powinna trwać zbyt długo, maksymalnie kilka minut.

Po zabiegu obmywamy buzię letnią wodą, osuszamy i nakładamy grubą warstwę kremu nawilżającego. Dzięki parówce dogłębnie oczyszczają się pory, to także skuteczny sposób na pozbycie się kolonii bakterii.

Maseczka cynamonowa – przepis

Składniki:

  1. parę łyżeczek cynamonu – równie dobrze zamiast takiej ilości można użyć zaledwie szczyptę cynamonu – efekt będzie równie dobry, a sam cynamon nie będzie tak bardzo palić
  2. woda mineralna
  3. opcjonalnie zamiast wody: jogurt naturalny/maślanka/śmietana – złagodzą piekielne działanie cynamonu :)

Wykonanie:

Cynamon rozrobić z wodą bądź jogurtem/maślanką/śmietaną do półpłynnej konsystencji. Nałożyć na twarz na ok. 5 – 10 minut. Po tym czasie maseczkę spłukać ciepłą wodą, nałożyć nawilżający lub łagodzący krem.

Jeśli występują objawy bardziej nasilone, takie jak obrzęk gardła, trudności w oddychaniu lub spadek ciśnienia krwi, konieczne jest niezwłoczne wezwanie pomocy medycznej i podanie adrenaliny w formie zastrzyku lub automatycznego wstrzykiwacza.

Czytaj dalej...

Można też zmieszać łyżeczkę soku cytrynowego z cynamonem i taką mieszankę nałożyć na pryszcza takich maseczek na pryszcze powinny jednak unikać osoby z bardzo wrażliwą cerą, ponieważ cynamon jeszcze bardziej ją podrażni.

Czytaj dalej...

Bogactwo naturalnych olei z baobabu, słonecznikowego, z marchewki zapobiega wysuszeniu skóry, wosk z borówki silnie nawilża, zaś macerat z kwiatów gorzkiej pomarańczy rewitalizuje i łagodzi podrażnienia.

Czytaj dalej...

Może również poprosić nas o wykonanie dodatkowych badań, ponieważ jak zostało już wspomniane, różne choroby oraz dolegliwości, z jakimi zmaga się nasz organizm, mogą prowadzić do powstawania niedoskonałości na twarzy.

Czytaj dalej...