Mikrodermabrazja - Skuteczna Metoda Usuwania Rozstępów

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

  • w stanach zapalnych skóry
  • w przypadku łuszczycy, bliznowców i raka skóry
  • podczas zakażeń wirusowych lub bakteryjnych
  • jeśli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy
  • podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami.

Jeśli skóra jest wymagająca i potrzebuje silnego efektu peelingu, razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy – jak przebiega zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest zabiegiem, którego przebieg nie jest jakoś szczególnie skomplikowany. Zabiegowi można poddać tak naprawdę każdy obszar skóry, który został dotknięty rozstępami. Najczęściej wykonuje się mikrodermabrazję na uda, brzuch czy pośladki. Zabieg jest bezbolesny, a niektóre osoby uznają go nawet za przyjemny. Kosmetolog przy użyciu specjalnej głowicy dokonuje mechanicznego złuszczenia martwego naskórka. Przed wykonaniem zabiegu, osoba poddająca się mu, ustala wraz z kosmetologiem to, czy poziom ścierania naskórka ma być głęboki. Niektórym zależy bowiem na powierzchownym złuszczeniu. Czy mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest efektywna? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Efektem mikrodermabrazji jest nie tylko złuszczenie martwego naskórka, ale również stymulacja włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu możliwe staje się rozjaśnienie skóry i eliminacja uciążliwych rozstępów.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej na rozstępy trwa około pół godziny. Niestety, mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy nie daje stuprocentowej pewności co do tego, że faktycznie pozbędziemy się problemu. Na pewno jednak zostanie on zredukowany.

Mikrodermabrazja – efekty na blizny, trądzik i rozstępy. Diamentowa czy korundowa?

Efekty mikrodermabrazji są widoczne już po 1 zabiegu. Nie tylko dogłębnie oczyszcza skórę i ją rozświetla, ale także niweluje przebarwienia, zmarszczki, blizny, a nawet rozstępy. Zobaczcie zdjęcie z efektami mikrodermabrazji na trądzik, blizny oraz poznajcie rodzaje mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja może dać różne efekty w zależności od jej rodzaju, kondycji skóry oraz ilości zabiegów. Dla wrażliwej cery lepiej sprawdzi się mikrodermabrazja diamentowa, której efekty są jednak mniej widoczne niż mikrodermabrazji korundowej. Ten rodzaj zabiegu świetnie działa na blizny i mocne przebarwienia!

Spis treści:

  1. Jak działa mikrodermabrazja?
  2. Efekty mikrodermabrazji na trądzik
  3. Efekty mikrodermabrazji na blizny
  4. Efekty mikrodermabrazja na rozstępy
  5. Mikrodermabrazja diamentowa - efekty przed i po
  6. Efekty mikrodermabrazji korundowej
  7. Mikrodermabrazja - efekty uboczne

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Przeciwwskazaniem do jej przeprowadzenia są natomiast stany zapalne skóry, choroby skóry rak skóry, bliznowce, łuszczyca , zakażenie wirusowe lub bakteryjne, a także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Czytaj dalej...

Przeciwwskazaniem do jej przeprowadzenia są natomiast stany zapalne skóry, choroby skóry rak skóry, bliznowce, łuszczyca , zakażenie wirusowe lub bakteryjne, a także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Czytaj dalej...

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...