Efekty Mikrodermabrazji Diamentowej - Przed i Po Zdjęcia
Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku
Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.
Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.
Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.
Mikrodermabrazja w domu
Na rynku kosmetycznym można znaleźć preparaty służące do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji. Zwykle są to maseczki lub peelingi. Ich działanie opiera się najczęściej na kwasach, które pozwalają na chemiczne złuszczenie martwych komórek. Niektórzy producenci oferują także urządzenia do domowej mikrodermabrazji diamentowej. Ich działanie zbliżone jest do aparatów spotykanych w gabinetach kosmetycznych. Ich cena waha się zwykle pomiędzy 500 a 1000 złotych.
Zabiegu mikrodermabrazji nie można przeprowadzać w następujących przypadkach:
- wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zakażenia skóry (np. opryszczka, liszajec),
- nowotwory skóry,
- trądzik ropowiczy,
- terapia retinoidami,
- znamiona na skórze,
- przeczosy, nadżerki i otwarte rany.
Mikrodermabrazja to bezpieczny zabieg, który można przeprowadzić niemalże u każdego (także u kobiet w ciąży). Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Jaka jest zasada działania mikrodermabrazji diamentowej?
Do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy specjalnego urządzenia, które pod sporym ciśnieniem zasysa skórę, powodując ścieranie. Dzięki temu odpowiednio oczyszczamy skórę z martwego naskórka, a także niwelujemy drobne przebarwienia, czy zmarszczki.
Oczyszczanie skóry metodą mikrodermabrazji diamentowej doskonale sprawdzi się w przypadku cery tłustej i łojotokowej. Warto skorzystać z tego typu zabiegów jeżeli występuje u nas:
- trądzik pospolity,
- łojotok,
- przebarwienia, blizny, zmarszczki, rozstępy,
- suchość skóry,
- rogowacenie przymieszkowe.
Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania i przeciwwskazania
Mikrodermabrazja diamentowa może być przeprowadzana u osób o każdym typie skóry. Jest szczególnie zalecana w próbach usunięcia lub zminimalizowania płytkich zmarszczek, rozstępów, blizn. Tradycyjnie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem polecanym w walce z nadmiernie rogowaciejącym naskórkiem, przebarwieniami, rogowaceniem okołomieszkowym, a nawet trądzikiem pospolitym (bez stanów zapalnych). Mikrodermabrazja może być bardzo skuteczna w próbie niwelowania zmian powstałych w wyniku fotostarzenia się, braku napięcia i właściwej elastyczności skóry. Dermatolodzy zalecają zabieg w celu eliminowania rozszerzonych porów, zaskórników, prosaków, uszkodzeń posłonecznych oraz przebarwień i odbarwień. Mikrodermabrazja może pomóc w ukryciu cellulitu oraz blizn.
Niestety, istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób cierpiących na grzybicę skóry głowy, łuszczycę, z licznymi znamionami na skórze twarzy oraz włókniakami. Kolejnymi przeciwwskazaniami są: trądzik różowaty, stany ropne na powierzchni skóry twarzy, aktualnie trwające choroby skóry o podłożu bakteryjnym lub wirusowym (liszajec, brodawki, opryszczka, zapalenie mieszków włosowych) oraz przerwanie ciągłości skóry. Nie powinno wykonywać się mikrodermabrazji diamentowej u osób po niedawno przebytych zabiegach chirurgicznych, z naczyniakami płaskimi, naczyniakami jamistymi, nowotworami skóry, a także skłonnością do tworzenia się na twarzy keloidów. Przed zabiegiem zaleca się konsultację z lekarzem.
Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?
Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.
Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).
Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.
Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.