Przepiękne efekty mikrodermabrazji po jednym zabiegu
Mikrodermabrazja: efekty, cena, przeciwwskazania do zabiegu
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu - czy kontrolowany mikropeeling ma same zalety? Przeczytaj więcej o tym, czym jest mikrodermabrazja, kto może z niej korzystać i ile kosztuje wykonanie zabiegu.
Spis treści
- Co to jest mikrodermabrazja?
- Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
- Mikrodermabrazja diamentowa
- Mikrodermabrazja korundowa
- Mikrodermabrazja tlenowa
- Efekty mikrodermabrazji
- Cena mikrodermabrazji
- Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?
- Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja przed zabiegiem laserowym
Jak wygląda zabieg?
Na zabieg należy przyjść bez makijażu. Pierwszym krokiem podczas wizyty będzie dokładne oczyszczenie skóry twarzy. W przypadku mikrodermabrazji z użyciem kryształów lekarz w celach ochronnych założy Ci gogle lub położy wilgotną gazę na oczach.
Podczas zabiegu specjalista przykłada urządzenie do skóry, wykonując ruchy okrężne. Interwencja jest bezbolesna, chociaż na początku możesz czuć ssanie, a także możesz doświadczyć uczucia ciepła w miejscach poddanych działaniu urządzenia.
Czas trwania zabiegu to około 30 minut. Przygotuj się na 5-10 sesji co około 15 dni w zależności od kondycji skóry oraz efektów, jakie chcesz osiągnąć.
Efekty
W przypadku mikrodermabrazji efekty zaczynają być widoczne po kilku sesjach – zwykle zaleca się wykonanie od 5 do 10 zabiegów, w zależności od kondycji skóry pacjenta. Specjaliści z Emory Aesthetic Center – prestiżowej kliniki medycyny estetycznej w Stanach Zjednoczonych – sugerują wykonywanie sesji co 2-3 tygodnie w celu osiągnięcia optymalnych efektów.
Oto jakich rezultatów możesz się spodziewać:
- promienna cera,
- efekt gładkiej i napiętej skóry,
- wyrównanie kolorytu,
- dotlenienie i odświeżenie skóry.
Rekonwalescencja po zabiegu
Jako że to nieinwazyjna interwencja, okres rekonwalescencji nie trwa długo. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub nadwrażliwość skóry. Możesz wrócić do normalnego życiu od razu po wyjściu z gabinetu specjalisty, jednak pamiętaj o zastosowaniu się do kilku zaleceń:
- po zabiegu Twoja skóra może być lekko podrażniona i zaczerwieniona – przez kilka dni po wizycie unikaj ekspozycji na słońce i promieniowanie UV,
- używaj kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem do wykonania następnej sesji,
- myj twarz chłodną wodą – gorąca woda mogłaby podrażnić Twoją skórę,
- dbaj o czystość i nawilżenie skóry oraz unikaj produktów rozjaśniających, zawierających kwasy, retinoidów oraz nadtlenek benzoilu przez co najmniej 2-3 dni po zabiegu,
- po sesji zaczekaj z aplikacją makijażu 24 godziny.

Jakie są korzyści z mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja jest korzystna dla osób o każdym odcieniu i typie skóry, od normalnej po mieszaną i ze skłonnością do trądziku. Zabieg jest najskuteczniejszy w przypadku łagodnego trądziku i zaskórników. Prawdopodobnie nie pomoże jednak w przypadku trądziku torbielowatego i może pogorszyć stan zapalny. Z czasem może również pomóc zlikwidować drobne uszkodzenia słoneczne.
Jeśli regularnie poddajesz się mikrodermabrazji, możesz spodziewać się zarówno krótkotrwałych, jak i długoterminowych efektów zabiegu.
– Mikrodermabrazja natychmiastowo poprawia strukturę skóry, wygładzając jej górną warstwę – mówi dr Palm. Dodaje, że zabieg ma również pozytywny wpływ na krążenie, dzięki czemu skóra może być rozjaśniona przez kilka godzin, a nawet kilka dni po zabiegu.
– Regularne zabiegi mikrodermabrazji mogą z czasem spowodować nawet minimalny wzrost poziomu kolagenu – mówi dr Palm. Takie zwiększenie objętości kolagenu w skórze może pomóc zminimalizować pojawianie się drobnych linii, zmarszczek i innych oznak starzenia.
Niektóre osoby dobrze reagują nawet na cotygodniową mikrodermabrazję, ale osoby o bardziej wrażliwej skórze lepiej zareagują na zabiegi z częstotliwością comiesięczną lub dwumiesięczną. Specjalista-dermatolog może pomóc określić, jaka częstotliwość będzie dla ciebie odpowiednia.
