Mikrodermabrazja - Rewolucyjne metody pielęgnacji dla gładkich ud
Komu mikrodermabrazja nie przyniesie korzyści?
Chociaż mikrodermabrazja jest ogólnie bezpieczna dla większości z nas, są wyjątki.
– Osoby z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi lub osoby ze skłonnością do podrażnień skóry lub pokrzywki raczej nie zareagują dobrze na ten zabieg – mówi dr Palm. – Technologia próżniowa, a także ścierny charakter mikrodermabrazji mogą zaostrzyć zaczerwienienie twarzy lub trądzik różowaty.
Specjalistka dodaje, że osoby z cienką i delikatną skórą i te, które mają tendencję do powstawania blizn, powinny przed poddaniem się mikrodermabrazji wykonać badanie całej twarzy, gdyż zabieg może w niektórych przypadkach powodować problemy skórne lub przebarwienia. A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji – powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki – najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.
Ważne jest również, aby przed zaplanowaniem zabiegu zdać sobie sprawę z ograniczeń związanych z mikrodermabrazją.
– Mikrodermabrazja nie leczy głębokich zmarszczek, ciemnobrązowych plam, pękniętych naczyń krwionośnych, zaczerwienień skóry lub przedrakowych plam skórnych – mówi dr Palm. – W przypadku takich schorzeń prawdopodobnie konieczne będzie bardziej inwazyjne, specjalistyczne leczenie.
Reasumując, mikrodermabrazja jest wspaniałą i skuteczną metodą złuszczania, która nadaje skórze gładkości i świeżości. Jeśli zatem domowe peelingi nie sprawiają, że twoja skóra jest wystarczająco gładka i miękka, mikrodermabrazja z dużo większą pewnością ci pomoże.
ZAMÓW STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY KUP TERAZ
Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest zabiegiem, który nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. Skóra poddawana zabiegowi powinna zostać jednak oczyszczona. Jeżeli mamy na niej kosmetyki kolorowe, przed zabiegiem zostaną one usunięte. Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy wymaga jednak szczególnej troski o skórę po zabiegu. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem może okazać się stosowanie delikatnej, zrównoważonej pielęgnacji. Warto unikać także nadmiernego kontaktu ze słońcem. Może ono bowiem doprowadzić do podrażnienia cery. Jeśli chcemy przyśpieszyć regenerację skóry, możemy zastosować specjalną maść bogatą w naturalne składniki aktywne.
Podsumowując, mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy charakteryzuje się dość skutecznym działaniem. Jest także bezpieczna. Może więc pomóc w rozjaśnieniu uciążliwych rozstępów. Ważne jest jednak to, aby poddać się serii kilku zabiegów. Wówczas efekty będą najbardziej satysfakcjonujące. To, jak szybko pojawią się rezultaty zależne jest także od stopnia zaawansowania problemu.
Bibliografia:
1. W.Sawicki „Histologia”, wyd. PZWL, 2005
2. Standardy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego postępowania u kobiet z cukrzycą Warszawa, 11 Luty 2011
3. M.K. Trivedi, BS, BA, G. Kroumpouzos, MD, PhD and J.E. Murase, MD A review of the safety of cosmetic procedures during pregnancy and lactation Int J Womens Dermatol. 2017 Mar, 3(1): 6–10.
Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu
Wykonywana w klinice medycyny estetycznej, kosmetycznej lub dermatologicznej mikrodermabrazja to zabieg o szerokim zastosowaniu. Przebieg zabiegu jest bezbolesny, choć złuszczanie naskórka pod ciśnieniem bywa określane przez osoby wrażliwe jako umiarkowany dyskomfort. Najczęściej jednak odczucia podczas mikrodermabrazji to przyjemny masaż i lekkie mrowienie.
Cały zabieg złuszczający trwa ok. 15–60 minut. Czas potrzebny na intensywne złuszczanie naskórka zależy m.in. od partii ciała wymagającej regeneracji, a także tego, jak gruby jest zrogowaciały naskórek. Intensywność złuszczania dobiera się również do rodzaju skóry.
W pierwszej kolejności specjalista dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę, zwykle za pomocą wody utlenionej. Kolejno do twarzy lub innych partii ciała przykładana jest głowica urządzenia. Za pomocą łagodnych ruchów osoba wykonująca zabieg stopniowo, w sposób kontrolowany ściera martwy naskórek wraz z zanieczyszczeniami, zaskórnikami, zgromadzonym sebum i potem. Podczas zabiegu ścierane cząsteczki są od razu zasysane przez system próżniowy i gromadzone na filtrze, który w razie potrzeby jest wymieniany.
Mikrodermabrazja nie wymaga szczególnego przygotowania. Po zabiegu od razu można wrócić do normalnej aktywności, jednak warto nieco bardziej zadbać o skórę. Ponieważ po złuszczeniu warstwy rogowej zostaje odsłonięta świeży naskórek, trzeba przede wszystkim zadbać o jego intensywne nawilżenie, a także ochronę. Należy stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, unikać zanieczyszczeń, a przez pierwszą dobę po zabiegu także kolorowych kosmetyków.
Wskazania do wykonania mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:
- nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
- pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
- blizny potrądzikowe,
- blizny na ciele, w tym rozstępy,
- poszerzone pory,
- utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
- zaskórniki,
- trądzik grudkowo-krostkowy.
Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.
Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.