Przebieg zabiegu mikrodermabrazji - Kluczowe etapy i rezultaty

Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.

Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.

Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.

Mikrodermabrazja – co to za zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg sprowadzający się do złuszczania martwych, rogowaciejących komórek naskórka. Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, czyli naskórek podlega okresowemu złuszczaniu. Obumierające komórki skóry przemieszczają się w kierunku naskórka i zastępowane są przez nowe komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a także jej nienagannego wyglądu ogromne znaczenie ma regularne złuszczanie naskórka, co zapobiega jego nadmiernemu rogowaceniu oraz naruszeniu ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry. Mikrodermabrazja służy mechanicznemu ścieraniu warstwy rogowej naskórka, z jednoczesnym zasysaniem złuszczonych komórek. Dzięki połączeniu ścierania komórek oraz zasysania ich z wykorzystaniem podciśnienia, możliwe jest uzyskanie efektu złuszczenia skóry oraz wykonania próżniowego masażu. Głębokość złuszczania naskórka podczas zabiegu mikrodermabrazji jest kontrolowana, dzięki czemu można ograniczyć zasięg zabiegu wyłącznie do powierzchniowych warstw skóry. Przekłada się to na znikomą inwazyjność zabiegu i brak konieczności gojenia się skóry.

Efekty mikrodermabrazji to przede wszystkim rewitalizacja skóry, przywrócenie jej kolorytu i blasku. Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie – pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki. Pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, spowolnione jest jej starzenie się. Mikrodermabrazja na trądzik pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, zredukowanie zaskórników i zminimalizowanie rozwoju zmian trądzikowych. Mikrodermabrazja na blizny pomaga wyrównać powierzchnię skóry oraz stymuluje przebudowę skóry, dzięki czemu możliwe jest spłycenie blizn i wyrównanie ich kolorytu.

Spis treści:

  • Czym jest mikrodermabrazja?
  • Mikrodermabrazja – przebieg i opis zabiegu
  • Jak działa zabieg mikrodermabrazji?
  • Efekty mikrodermabrazji
  • Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?
  • Mikrodermabrazja – wskazania do zabiegu kosmetycznego
  • Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  • Czym wyróżnia się mikrodermabrazja korundowa?
  • Pozostałe rodzaje mikrodermabrazji
  • Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Kosmetologia i zabiegi medycyny estetycznej wciąż są doskonalone, oferując wiele metod poprawy urody – zarówno tych naturalnych, jak i bardziej restrykcyjnych. Mikrodermabrazja zyskała ogromne uznanie, ponieważ jej działanie opiera się na przyśpieszaniu i stymulacji naturalnych procesów zachodzących w obrębie skóry. Jednocześnie efekty mikrodermabrazji bywają porównywalne do ingerencji chirurgicznej, a to dodatkowo pogłębia fenomen tego prostego zabiegu.

Urządzenie do mikrodermabrazji działa na wielu trybach pod względem intensywności i rodzaju stosowanych głowic. Dzięki temu poszczególne rodzaje mikrodermabrazji można dostosować do każdego typu skóry. Najbardziej popularny zabieg tego typu to mikrodermabrazja diamentowa, ale coraz większe uznanie zyskuje także mikrodermabrazja korundowa, tlenowa i wodna.

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...