Przebieg zabiegu mikrodermabrazji - Kluczowe etapy i rezultaty

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Kto może zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji opiera się o naturalne, wysoce bezpieczne sposoby poprawy urody. Mikrodermabrazja jest jednak metodą o intensywnym działaniu, dlatego nie każdy jej typ może być stosowany przy wszystkich typach cery.

Głowica urządzenia do mikrodermabrazji została wyposażona w cząsteczki przeznaczone do mocnego złuszczania, a jej działanie polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Skóra bardzo wrażliwa, zwłaszcza naczynkowa lub atopowa, może reagować niekorzystnie przy tak intensywnym postępowaniu. Cera ze skłonnością do nadmiernego rozszerzania i pękania naczynek może po mikrodermabrazji ulegać nadmiernemu podrażnieniu. Przy takim rodzaju skóry częściej tworzą się też sińce oraz zaczerwieniania.

Pamiętaj jednak, że istnieją różne rodzaje mikrodermabrazji, dzięki czemu możliwe jest wybranie metody dostosowanej do własnych potrzeb. Przy skórze bardzo delikatnej należy postępować łagodnie, ale nadal można przeprowadzić zabieg oczyszczający. Uznawana za jedną z najbezpieczniejszych metod mechanicznego złuszczania warstw naskórka jest mikrodermabrazja diamentowa, a także nieco łagodniejsza mikrodermabrazja tlenowa i wodna. Zwykle takie zabiegi mogą być wykonywane także u kobiet w ciąży. Jeśli jednak chcesz zadbać o swoją skórę, nie wybierając zabiegu mikrodermabrazji, warto pamiętać o klasycznych peelingach do twarzy. Do wyboru masz peeling enzymatyczny przeznaczony nawet dla najbardziej wrażliwych skór, np. SWEDERM® MULTI-ACID ENZYMATIC PEELING IN POWDER lub peeling ziarnisty o intensywnym działaniu złuszczającym — SWEDERM® FACE SCRUB VITAMIN E + A.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

A jeśli w dodatku wybrany kosmetyk, tak jak te marki Tołpa, zawiera w pełni naturalne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, to możesz mieć pewność, że Twoja cera zostanie doskonale przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wchłaniania wszystkich korzystnych substancji z kosmetyków.

Czytaj dalej...