Cena mikrodermabrazji twarzy - Piękno, które jest bezcenne
Zalety i wady mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja jest nieinwazyjna, bezpieczna i polecana do wielu problemów skórnych. Najlepiej działa na poprawę warunków na powierzchni skóry, a więc na przykład fotostarzenie (spowodowane uszkodzeniami słonecznymi), drobne zmarszczki, plamy starcze, trądzik i delikatne blizny. Najczęstszym obszarem, który poddaje się dermabrazji, jest twarz, ale często stosuje się ją także na szyję, klatkę piersiową, plecy i dłonie – w zależności od potrzeby. Można go stosować w ciąży (choć zawsze warto poinformować lekarza) i jest łatwo dostępny w salonach kosmetycznych, kosmetologicznych i u dermatologów. Zabieg ten nie boli i jest raczej przyjemny.
Kolejną zaletą tego zabiegu jest fakt, że do mikrodermabrazji nie są potrzebne żadne igły ani środki znieczulające. Intensywność zabiegu można łatwo dopasować do wrażliwości i tolerancji skóry, bowiem ciśnienie i prędkość są regulowane.
Z drugiej strony, mikrodermabrazja nie jest skuteczna jako zabieg jednorazowy – efekty są widoczne przede wszystkim po kilku sesjach. Ponadto, działa ona tylko na najbardziej powierzchowne warstwy naskórka, nie działa na głębokich warstwach skóry. Nie jest więc skuteczna, jeśli chodzi o redukcję głębokich blizn, zmarszczek czy silniejszego trądziku – w tym przypadku lepiej postawić na zabiegi chemiczne lub laserowe.
Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji, można ją też wykonać samodzielnie w domu. Źródło: shutterstock
Chcesz mieć piękną skórę? Dowiedz się, czy mikrodermabrazja to zabieg dla ciebie
Mikrodermabrazja to popularny zabieg medycyny estetycznej, który poprawia wygląd i kondycję skóry. Czy jest bezpieczny i czy warto się mu poddać?
Mikrodermabrazja jest jednym z najbardziej podstawowych i powszechnych zabiegów w salonach odnowy. Jest to nieinwazyjny zabieg złuszczający, który jest korzystny dla szerokiej gamy typów skóry. Pomaga wygładzić skórę, przez co wygląda ona na jaśniejszą. Zabieg pozwala zminimalizować zatykanie porów i przebarwienia.
Chociaż mikrodermabrazja jest łagodniejsza niż inne profesjonalne zabiegi, takie jak peelingi chemiczne lub laseroterapia, dobrze jest wiedzieć dokładnie, z czym możemy mieć do czynienia, przed umówieniem się na pierwszą wizytę u specjalisty. Dermatolog Melanie Palm podzieliła się kilkoma ważnymi informacjami na temat mikrodermabrazji.
Postępowanie po zabiegu
Po zabiegu istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach. Tuż po zabiegu nie można korzystać z basenu (chlorowana woda może podrażnić skórę) oraz nie można się opalać. Ponadto wychodząc na zewnątrz koniecznie trzeba nałożyć na poddany zabiegowi fragment skóry krem z filtrem SPF 50. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu lepiej też zrezygnować z ewentualnych innych zabiegów na skórę. Staraj się także pić duże ilości wody – wspomoże to regenerację.
Poniżej zamieszczamy kilka opinii z for internetowych na temat zabiegu mikrodermabrazji. Poznajcie odczucia osób, które zdecydowały się na taki zabieg.
„Zdecydowanie warto. co prawda teraz już za późno- mikrodermabrazji nie można wykonywać podczas słonecznej pogody, ale to świetny zabieg. poprawia koloryt cery, wygładza skore, wypryski pojawiają się zdecydowanie rzadziej, jedynie możliwe jest doczyszczanie się skory- kiedy wychodzi parę wyprysków podskórnych. Chodziłam od polowy stycznia do końca kwietnia i naprawdę cera znacznie mi się polepszyła.”
Źródło: Forum Interia
„Mikrodermabrazja jest bardzo wdzięcznym zabiegiem ponieważ od razu widoczne są efekty zabiegu. Złuszczając martwy naskórek poprawia się koloryt naszej skóry, działamy na blizny, przebarwienia, pobudzamy również komórki skóry do odnowy dzięki czemu nowa skóra jest gładsza i zdrowsza co za tym idzie piękniejsza.”
Źródło: Forum Interia
„Warto zainwestować w mikrodermabrazję tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zalecana jest seria zabiegów tylko trzeba się śpieszyć przed słońcem.”
Źródło: Forum Wizaż
Jak działa mikrodermabrazja?
Urządzenia do mikrodermabrazji znacząco się zmieniły od lat 90.
– Pierwsze urządzenia, zatwierdzone w 1996 roku, wykorzystywały diamentową końcówkę do usuwania martwego naskórka – mówi dr Palm. I faktycznie „diamentowa końcówka” części roboczej urządzenia jest pokryta drobnymi diamentami. Chociaż te urządzenia nadal istnieją, większość salonów spa korzysta obecnie z bardziej zaawansowanej technologii.
– Obecnie najpopularniejsze systemy przeznaczone do mikrodermabrazji wykorzystują do złuszczania skóry delikatny spray z wodorowęglanu sodu, kryształki tlenku glinu lub wodę. Niektóre nowsze urządzenia łączą dwie spośród tych trzech metod leczenia skóry – mówi dr Palm.
Kolejną zaletą nowoczesnych urządzeń do mikrodermabrazji jest to, że mogą wprowadzać składniki aktywne w skórę podczas złuszczania.
– Może to być kwas salicylowy do leczenia trądziku, witamina C do rozjaśniania skóry lub kwas hialuronowy do nawilżania suchej skóry – mówi dr Palm. Odnawiają powierzchnię skóry, odblokowują pory poprzez odsysanie i dostarczają dawkę indywidualnie dobranego serum w ciągu 30 minut.
Jakie są rodzaje mikrodermabrazji i ich efekty?
Mikrodermabrazja rozwinęła się na tyle, że powstało kilka jej rodzajów. To m.in.:
- mikrodermabrazja diamentowa,
- mikrodermabrazja korundowa,
- mikrodermabrazja tlenowa,
- oksydermabrazja.
- hydrabrazja,
Poniżej opiszemy kolejno każdy z rodzajów zabiegu.
Mikrodermabrazja diamentowa
Mikrodermabrazja diamentowa polega na zastosowaniu głowic z pierścieniami ścierającymi z naturalnego diamentu – bądź ze sztucznego. To bardzo popularny rodzaj dermabrazji i cieszy się dużą skutecznością. Podczas złuszczania, głowice zasysają skórę do filtra, a ten jest później wymieniany. To rodzaj mikrodermabrazji kierowany głównie do osób o niskim progu bólu, skórze delikatnej lub cienkiej – gdyż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Wykonując serię zabiegów mikrodermabrazji diamentowej, możemy liczyć na następujące efekty:
- stopniowe złuszczanie skóry bez powstawania blizn,
- likwidacja drobnych zmarszczek mimicznych,
- poprawa elastyczności skóry,
- redukcja przebarwień i blizn,
- zmniejszenie widoczności rozstępów,
- zmniejszenie cellulitu,
- rozświetlenie cery,
- zmniejszenie skłonności do łojotoku, trądziku i zaskórników,
- zmniejszenie porów,
- regeneracja i wzmocnienie skóry,
- zwiększenie wchłanialności substancji aktywnych z kosmetyków i preparatów leczniczych.
Mikrodermabrazja korundowa
Mikrodermabrazja korundowa polega na zastosowaniu głowic z dwiema końcówkami oraz mikrokryształków tlenku glinu – te pod wpływem wysokiego ciśnienia, docierają na powierzchnię naskórka i „piaskują: skórę. Druga głowica w tym samym czasie wciąga zużyty tlenek glinu oraz starty naskórek. Niestety mikrodermabrazja nie jest polecana dla osób ze skórą cienką lub delikatną. Zaleca się ją w niwelowaniu rozszerzonych porów, usuwaniu blizn i rozstępów oraz do redukcji cellulitu czy usuwania wągrów.