Mikrodermabrazja w domowym zaciszu - Odkryj potęgę urządzenia do mikrodermabrazji
Kosmetyki do mikrodermabrazji w domu
Najlepiej od razu kupić gotowy zestaw do mikrodermabrazji domowej, takie zestawy zwykle są przygotowywane na miesięczną kurację, a zabieg należy przeprowadzać raz lub dwa razy w tygodniu.
Jeszcze niedawno można było kupić zestaw domowej mikrodermabrazji – Bielenda, ale przeszukałam wszystkie sklepy internetowe i wygląda na to, że Bielenda wycofała ten zestaw ze sprzedaży, kosztował on około 35 zł.
W sprzedaży natomiast są:
Sesderma Abradermol krem do mikrodermabrazji 50 g.
Przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji ogranicza się jedynie do zmycia makijażu, oczyszczeniu cery, nawilżeniu jej i nałożeniu kremu Sesderma Abradermol, po czym następuje 2-minutowy peeling twarzy.
Isispharma glyco-a peeling kosmetyczny z 12% kwasem glikolowym
Peeling ten należy stosować przez 2 tygodnie. W pierwszym tygodniu zaczynamy od peelingu co drugi dzień, a w drugim tygodniu peeling cery wykonujemy codziennie.
Jakichkolwiek kosmetyków peelingujących byś nie użyła, instrukcja przeprowadzenia domowej mikrodermabrazji wygląda mniej więcej tak samo i można opisać ją w kilku krokach:
- Oczyszczenie skóry.
- Wykonanie peelingu.
- Zmycie peelingu i osuszenie twarzy.
- Nałożenie płynu z kwasem glikolowym, który złuszczy naskórek.
- Nałożenie płynu neutralizującego, który przywróci prawidłowe pH skóry twarzy.
- Ochrona i nawilżenie cery, najlepiej spisuje się krem z filtrem UV.
Urządzenie do mikrodermabrazji ranking:
Ranking urządzeń do mikrodermabrazji to zestawienie produktów mniej i bardziej zaawansowanych technologicznie. Znajdziesz w nim zarówno proste sprzęty o podstawowej funkcjonalności, jak i te bardziej skomplikowane modele, niemal dorównujące tym wykorzystywanym w salonach kosmetycznych. Sprawdź, które są warte zakupu!
Urządzenie do mikrodermabrazji Beautifly B-Derma PRO wytwarza podciśnienie rzędu 61 kPa. Produkt wyposażony jest w wymienne filtry oraz 7 głowic, które pozwalają wykonywać peeling, masaż próżniowy, lifting i oczyszczanie skóry. Największym atutem modelu jest dodatek w postaci niebieskiego światła fotonowego, które niszczy bakterie, a tym samym działa korzystnie na cerę trądzikową.
Beautifly B-Derma PRO wyposażono w mikrokrystaliczną głowicę z drobinkami diamentowymi, które jednocześnie skutecznie i delikatnie usuwają martwy naskórek. W zestawie z urządzeniem znajdziemy również końcówki gładkie, owalne, w różnych rozmiarach, dzięki którym możliwe jest oczyszczanie i ujędrnianie skóry twarzy.
Model posiada 4 tryby mocy ssącej, łączonej z niebieskim światłem fotonowym. Jest ładowany indukcyjnie, a dzięki wyświetlaczowi pozwala zachować pełną kontrolę nad zabiegami.
Zalety: | Wady: |
---|---|
+ Zarówno urządzenie, jak i dodatkowe głowice są solidnie wykonane. | – Ma wysoką cenę. |
+ Produkt posiada regulację mocy. | |
+ Jest łatwy w obsłudze, dzięki wyświetlaczowi. | |
+ Posiada wiele wymiennych głowic w zestawie. |
Jakie urządzenie do mikrodermabrazji wybrać?
Nie byłabym sobą, gdybym zostawiła ranking urządzeń do mikrodermabrazji bez żadnego uzupełnienia. Dlatego powstała kolejna część.
Znajdziesz w niej wiele wskazówek dotyczących takich sprzętów. Wszystko po to, aby zakup idealnego przyrządu był przyjemnością.
Nie musisz już samodzielnie szukać i sprawdzać, które parametry są najważniejsze. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a wszystkiego się dowiesz.
Zasilanie
Kluczowa kwestia wpływająca na Twój komfort.
Zastanów się, która opcja odpowiada Ci najbardziej, a masz 3 do wyboru:
- Zasilanie sieciowe.
- Zasilanie akumulatorowe.
- Zasilanie bateriami.
Zacznijmy od sieciowego. Żeby użyć przyrządu, musisz podłączyć go do prądu. Nie przejmujesz się systematycznym ładowaniem czy wymienianiem ogniw. Niemniej nie zawsze producenci dbają o to, żeby kabel był dostatecznie długi i odporny na plątanie.
Pojawia się też inny problem. Nie wykorzystasz urządzenia do mikrodermabrazji w miejscu, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Dwa pozostałe typy sprzętów pozwalają zapomnieć o tym aspekcie.
Akumulatorowe po naładowaniu gwarantują nierzadko ponad 60 minut ciągłej pracy. Nie musisz wówczas przesadnie często ładować swojego przyrządu. Jeśli już będzie to konieczne, najczęściej zrobisz to przez USB.
Urządzenia na baterie nie potrzebują nawet ładowania. Jedynie wymieniasz ogniwa co pewien czas. Dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie prostotę.
Ja osobiście cenię większą mobilność, a więc działanie akumulatorowe. Cechuje zwykle wydajniejsze sprzęty niż to bateryjne.
Typ zabiegu
Musisz wiedzieć, że wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji.
W przypadku sprzętów do użytku domowego najczęściej będzie to zabieg:
- Korundowy – sprawdza się przy rozszerzonych porach, zaskórnikach, przebarwieniach i trądziku. Wszystko bazuje na mechanicznym złuszczaniu naskórka. To możliwe za sprawą kryształków korundu, czyli tlenku aluminium. Jak radzą eksperci, nie będzie to dobry zabieg na cerę wrażliwą.
- Diamentowy – naskórek ścierasz za pomocą diamentowej głowicy. Sprawdzony wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od typu skóry. Taki zabieg wpływa m.in. na zmniejszenie widoczności zmarszczek i przebarwień.