Nowoczesne metody depilacji laserowej i endermologii w moim klinice urody
Usuwanie naczynek na twarzy
Rozszerzone naczynka na twarzy, potocznie zwane pajączkami, występują niezależnie od płci i wieku. Pojawiają się na twarzy, szyi i dekolcie. Problem popękanych naczyń skutecznie likwidowany jest za pomocą intensywnego pulsującego światła (IPL). Energia wytwarzana przez urządzenie pochłaniana jest przez czerwony barwnik krwi, co powoduje zamknięcie naczynia i jego zanik. Zabiegi IPL nie uszkadzają skóry, dlatego nie wymagają okresu rekonwalescencji.
Coraz więcej osób ukrywa swoje nogi pod spodniami czy ciemnymi rajstopami. Nieestetyczne fioletowe i czerwone naczynka każdego lata stawiają wiele kobiet przed dylematem – odkryć nogi czy nie. Dzięki rozwojowi laseroterapii osoby decydujące się na zabiegi z wykorzystaniem lasera neodymowo-jagowego skutecznie usuwają problem rozszerzonych naczyń na swoim ciele. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Terapia laserowa z aktywnymi końcówkami chłodzącymi to nieinwazyjna, bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna metoda walki z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.
DEPILACJA WOSKIEM
Czym właściwie jest wosk?
Wosk jest mieszaniną wosku pszczelego, gliceryny, glukozy i koagulującego białka kukurydzy. Lepki wosk pszczeli idealnie obkleja włos na całej jego wystającej ponad powierzchnię skóry długości, dzięki czemu włos zostaje wyrwany wraz z jego korzeniem. Jest to metoda fizycznego pozbycia się cebulki włosa, dlatego jest dosyć bolesna. Istotną rolę w skuteczności zabiegu odgrywa konsystencja wosku oraz technika przeprowadzenia zabiegu. Bardzo duże znaczenie ma dobór odpowiedniego wosku, grubość nakładanego produktu, kierunek wzrostu włosów i technika zrywania wosku.
Depilacja woskiem nie jest trudna, jednak ból spowodowany procesem wyrywania włosa , nie jest dla wszystkich, wiele osób uważa to doświadczenie za zbyt bolesne.
Dzięki temu zabiegowi gładką skórą możemy cieszyć się około 2-4 tygodni.
DEPILACJA WOSKIEM A WRASTAJĄCE WŁOSKI
Dermatolodzy na całym świecie uważają, że poddawanie się depilacji z użyciem wosku (lub elektrycznych depilatorów), może przyczynić się do nasilenia wrastania włosów.
DEPILACJA WOSKIEM A KOLOR SKÓRY I WŁOSÓW
Kolor włosów nie ma znaczenia przy wyborze tej metody usuwanie owłosienia.
DEPILACJA WOSKIEM – ILE ZABIEGÓW?
Depilację woskiem powtarzamy co 3-4 tygodnie czyli można powiedzieć że raz w miesiącu. Tak długo jak chcemy cieszyć się gładką skórą musimy kontynuować woskowanie.
DEPILACJA WOSKIEM – SKUTKI UBOCZNE
Przy depilacji woskiem nieprawidłowe nałożenie produktu może skutkować łamaniem się włosów, podrażnieniami, czasami nawet zerwaniem naskórka.
Najpopularniejszym okresem do wykonywania depilacji woskiem jest lato. Może być to bardzo problematyczne, ponieważ wosk może również usunąć górną warstwę martwego naskórka, a nowa, świeża skóra jest bardzo podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych. W rezultacie może to spowodować liczne zmiany pigmentacyjne skóry.
Należy pamiętać, że zalecamy odstawienie tylko suplementów diety, które uwrażliwiają na światło. Nigdy nie należy odstawiać bez zgody lekarza prowadzącego leków wydanych na receptę.
Oto lista najpopularniejszych ziół, witamin czy olejków, których zażywanie jest czasowym przeciwwskazaniem do zabiegów depilacji laserowej.
dziurawiec: popularny składnik herbatek i preparatów poprawiających trawienie i wspomagających odchudzanie, kropli żołądkowych
Zawarty np. w suplemencie Deprim,
nagietek: herbatki, nalewki, maści przyspieszające proces gojenia się ran i chorób skórnych, popularny dodatek kosmetyczny o działaniu regenerującym i przeciwtrądzikowym
Zawarty np. w maści Arcalen, maści nagietkowej,
Rośliny takie, jak słonecznik, rumianek, stokrotka, arnika górska, krwawnik, wrotycz, nawłoć, bylica pospolita, miłorząb japoński czy jeżówka purpurowa należą do tej samej grupy co nagietek – przez zawartość seskwiterpenów laktonowych mogą odpowiadać za reakcje uczuleniowe. Co ważne, do tej samej grupy roślin należą popularne warzywa – sałata i cykoria, na które również należy uważać latem.
Zawarty np. w suplementach: Ginko Biloba, Ginkofar, LiotoMax, Urinal, Herbata Kamille, Parasine plus, Cholesol
bergamotka: herbatki, olejek, kosmetyki, popularny środek odkażający i przeciwgrzybiczny o pięknym zapachu, dodatek aromatyzujący herbatę earl grey. Stosowany zewnętrznie może być silnym czynnikiem fototoksycznym (np. perfumy) , natomiast herbaty z dodatkiem tego zioła można pić bez obaw.
arcydzięgiel: herbatki na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, stosowany wewnętrznie dla wspomagania pracy układu trawiennego oraz w postaci maści łagodzących ból i rozgrzewających.
Zawarty np. w: krople Nervosol, zioła Bittnera, Iberogast
skrzyp polny – do tej pory naukowcom nie udało się zidentyfikować substancji potencjalnie odpowiedzialnej za działanie fotoalergiczne zawartej w skrzypie. Jednak zdarzają się przypadki nadwrażliwości na słońce w trakcie przyjmowania preparatów zawierających wyciąg ze skrzypu.