"Odpowiedni kolor korektora do trądziku"
Lekkie korektory na delikatne przebarwienia: jak ich używać?
Jeśli masz mniej niedoskonałości do ukrycia, wybierz lżejszą konsystencję. Korektor na przebarwienia w płynnej postaci, jak ten Maybelline Affinitone, sprawdzi się w przypadku cery suchej lub normalnej i tam, gdzie mocny efekt krycia nie jest potrzebny.
Jak więc go używać? Zrób trzy kropki na powiekach dolnych: poniżej wewnętrznego, zewnętrznego kącika oka i na środku. Następnie końcówką wilgotnej gąbki stempluj i w ten sposób rozprowadzaj kosmetyk na całej powiece dolnej. Lekkiego korektora możesz używać wszędzie tam, gdzie widać naczynka (nos, policzki, broda), kiedy chcesz ukryć głębsze bruzdki albo zatuszować tzw. dolinę łez. Ta ostatnia to okolica wewnętrznego kącika oka, czyli cień, który ciągnie się między powieką a policzkiem. Skorygowanie zaciemnienia błyskawicznie sprawia, że twarz nabiera zdrowego, wypoczętego wyglądu. Jeśli jednak potrzebujesz korektora na duże cienie pod oczami, a nie do lekkiego, porannego odświeżenia, to zdecyduj się na ten mocniej kryjący.
Lekki i szybki makijaż na lato. Tak uzyskasz naturalny i świeży „effortless look”
Kolor: zielony
Zastosowanie: Zielony korektor pokochają dziewczyny zmagające się z trądzikiem. Ten kolor doskonale maskuje zaczerwienienia. Można nakładać go punktowo na wypryski, pęknięte naczynka, czy pojedyncze czerwone punkty, ale także na większe obszary, np. powstałe od zimna i wiatru rumieńce.
Kolor: żółty
Zastosowanie: Skoro fioletowy korektor maskuje żółte ślady, to żółty poradzi sobie z fioletowymi. Stosuj go w miejscach, gdzie widoczne są przez skórę żyły, rozświetlaj podkrążone oczy oraz niweluj siniaki. Świetnie sprawdza się po ciężkiej nocy, gdy z naszymi workami pod oczami nie radzi sobie klasyczny korektor rozświetlający.
Kolor: biały
Zastosowanie: Biały korektor silnie rozświetla. Warto stosować go np. nad łukiem kupidyna, czyli wygięciem na górnej wardze, gdy malujemy usta na intensywny kolor. Biel podkreśli ich kontur. Poza tym biały korektor sprawdzi się w wewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj o nim, gdy następnym razem wykonasz makijaż smoky eye.
Kolor: pomarańczowy
Zastosowanie: To rzadko spotykany odcień, ale okazuje się przydatny, gdy musimy zamaskować zaawansowane przebarwienia. Pomarańczowy korektor nakładamy na brązowe plamki oraz białe ślady po słońcu lub po trądziku.
Kolor: naturalny beż
Jak używać korektora do twarzy?
Jak nakładać korektor pod oczy?
Korektor pod oczy stosuje się w celu ukrycia cieni pod oczami. Aby go poprawnie nakładać, należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego odcienia korektora. Najlepiej wybrać korektor o jaśniejszym odcieniu od naszej skóry. Następnie, za pomocą pędzelka lub aplikatora, nanieść niewielką ilość korektora na dolną powiekę, a następnie delikatnie wklepać go w skórę. Ten sposób aplikacji pomoże w zamaskowaniu niechcianych cieni i rozjaśnieniu okolicy wokół oczu.
Jak nakładać korektor na zmarszczki?
Korektor na zmarszczki pomaga w zlikwidowaniu widoczności linii i zagłębień na skórze. Najlepiej użyć korektora w płynie, który będzie się ładnie wtapiał w skórę i nie będzie podkreślał zmarszczek. Aplikuj korektor na zmarszczki za pomocą pędzelka lub aplikatora, a następnie delikatnie wklep w skórę, aby się wtopił. Pamiętaj, że mniej jest więcej – użyj niewielkiej ilości produktu i stopniowo dodawaj go, jeśli jest to konieczne.
Jak nakładać korektor na wypryski?
Wypryski to jedna z najbardziej irytujących niedoskonałości skóry. Aby ukryć wypryski, należy sięgnąć po korektor w kolorze zbliżonym do naszego odcienia skóry. Zastosuj korektor punktowo na miejsca, gdzie występują wypryski, a następnie wklep go delikatnie w skórę. Korektor o wyższym kryciu może być również pomocny w ukryciu zaczerwienień spowodowanych przez trądzik. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać zbyt dużej ilości korektora, aby uniknąć efektu przekładania problemu.
Mocno kryjący korektor: jak prawidłowo go nakładać?
Omówienie zacznijmy od najcięższej formuły: krem w słoiczku lub sztyft. Trzeba na nie uważać! Owszem, mają najlepsze właściwości kryjące, a więc z łatwością tuszują przebarwienia, zaczerwienienia, widoczne naczynka i cienie pod oczami. Można jednak wpaść w pułapkę: ciężka konsystencja tych dobrze kryjących korektorów oznacza dużą ilość pigmentu, a ten może zbierać się w drobnych bruzdkach, zmarszczkach i rozszerzonych porach. Istnieje ryzyko, że po upływie kilku godzin korektor będzie wyglądał ciężko i nieświeżo.
By zminimalizować ryzyko, do stosowania tak bogatej formuły przydaje się gadżet: mała gąbka z ostro zakończonym czubkiem, na przykład taka jak od Tools For Beauty. Przed użyciem należy ją zwilżyć wodą i odcisnąć w ręczniku. Tak przygotowanym akcesorium nabierz odrobinę mocno kryjącego korektora ze słoiczka lub sztyftu (sprawdź krem Catrice Camouflage), a potem, delikatnie dociskając gąbkę do skóry, rozprowadź kosmetyk wzdłuż dolnych powiek, wokół skrzydełek nosa i na policzkach (jeśli są zaczerwienione). Ważne, by nie rozcierać korektora gąbką, bo wtedy, zamiast osadzić się równą warstwą, zostanie go na skórze tak mało, że nie zobaczysz efektu krycia.
