Przyrodzone rozwiązania na pryszcze - Skuteczna naturalna maseczka

Najlepsze domowe maseczki na wągry

Maseczki stworzone wyłącznie do walki z wągrami dobrze jest połączyć z innymi oczyszczającymi maseczkami. Sięgnij po maseczkę z kurkumy lub maseczki z glinki.

Domowa maseczka na wągry z żelatyny

Składniki:

Mleko wlej do małego garnka i delikatnie podgrzej, następnie dodaj żelatynę i zaczekaj, aż się rozpuści. Gdy przestygnie, nałóż ją (w zależności od potrzeb) na całą twarz lub strefę T. Po 20 minutach delikatnie zerwij maseczkę na wągry z twarzy. Najlepsze efekty uzyskasz, gdy będziesz ją stosowała raz w tygodniu. Maseczka z żelatyny świetnie złuszcza martwy naskórek i oczyszcza.

Domowa maseczka na wągry z sody oczyszczonej

Składniki:

  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej,
  • 1 łyżeczka wody.

Wymieszaj dokładnie składniki i nakładaj punktowo lub na strefę T. Maseczka ma lejącą konsystencję, więc bądź ostrożna przy jej aplikacji. Pozostaw ją na skórze przez ok. 7 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Maseczka na wągry z sody oczyszczonej pomaga ograniczyć wydzielanie sebum i usuwa martwy naskórek.

Maseczka na wągry z miodem

Składniki:

  • 2 łyżki sody oczyszczonej,
  • 1 łyżka miodu.

Mieszaj składniki do uzyskania kleistej konsystencji. Powstałą papkę nałóż na skórę i pozostaw na skórze przez ok. 15-20 minut. Soda znakomicie złuszcza naskórek, a miód ma właściwości silnie nawilżające.

Maseczka na wągry z białka kurzego

Składniki:

  • 1 białko z jajka kurzego,
  • 2 łyżki soku z cytryny.

Ubij białko i dodaj do niego sok z cytryny. Nałóż na twarz i pozostaw na skórze do chwili wyschnięcia. Zmyj maseczkę na wągry dużą ilością ciepłej wody, a następnie nałóż ulubiony krem nawilżający.

Domowy sposób na trądzik – witaminy i suplementy

Witaminy i suplementy diety mogą okazać się cennym wsparciem w walce z trądzikiem. Przyjmowanie witaminy A i C, które są potężnymi przeciwutleniaczami, może przeciwdziałać procesom zapalnym, które są częstą przyczyną trądziku. Cynk pomaga regulować produkcję sebum i może zmniejszyć ryzyko powstania zaskórników i wyprysków. Istotne jest, aby pamiętać, że każdy organizm jest inny i to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie musi być skuteczne dla innej. Wiele witamin i minerałów jest niezbędnych dla zdrowia skóry, co nie musi oznaczać, że konieczna jest suplementacja, a wystarczy uzupełnienie diety o odpowiednie składniki. Wśród najważniejszych dla skóry witamin i minerałów wyróżnia się:

  • cynk – na trądzik jest to jeden z najważniejszych składników mineralnych. To naturalny przeciwutleniacz, który pomaga zwalczać wolne rodniki i redukować stan zapalny. Pomaga również w regulacji produkcji sebum,
  • selen – jest minerałem, który pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry, zwłaszcza poprzez wspieranie funkcji przeciwutleniających,
  • krzem – jest niezbędny dla zdrowia skóry, wspomaga produkcję kolagenu i utrzymanie elastyczności skóry,
  • siarka – często używana w produktach do pielęgnacji skóry z trądzikiem ze względu na jej zdolność do wysuszenia pryszczy i redukcji stanu zapalnego,
  • witamina A na trądzik – znana ze swoich właściwości regulujących produkcję sebum (retinoidy stosowane w leczeniu trądziku to pochodne witaminy A). Pomaga utrzymać skórę zdrową wspierając procesy odnowy komórkowej,
  • witamina C – jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczyć wolne rodniki. Pomaga również w produkcji kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania zdrowej skóry,
  • witamina D – pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego,
  • witaminy z grupy B – mogą pomóc w zwalczaniu trądziku poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i regulację produkcji sebum.

Domowe sposoby na pryszcze

4. Soda oczyszczona

Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!

  1. Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
  2. Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.

5. Maseczka z Aspiryny

Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:

  1. Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
  2. Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
  3. Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.

Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.

6. Czosnek dobry na wszystko!

Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.

Zobacz również

Co stosować na trądzik?

Na rynku dostępnych jest wiele leków i kremów, które mają wysoką skuteczność działania, ale w przypadku niewielkich zmian trądzikowych warto wypróbować naturalne metody, które mogą pomóc złagodzić objawy i nie wywołują skutków ubocznych.

Zioła na trądzik

Zioła to naturalny i skuteczny sposób na walkę z trądzikiem. Dzięki swoim właściwościom leczniczym mogą pomóc w łagodzeniu stanu zapalnego, oczyszczaniu skóry i przywracaniu jej równowagi. Wśród sprawdzających się przy walce z trądzikiem warto wyróżnić:

  • rumianek – ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, które mogą pomóc w walce z trądzikiem. Można go stosować zewnętrznie jako tonik,
  • szałwia – jest silnym antyoksydantem, który pomaga w zwalczaniu wolnych rodników. Ma również właściwości przeciwzapalne i ściągające, które pomagają zmniejszyć obrzęk i stan zapalny skóry,
  • lawenda – ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Woda lawendowa na trądzik pomaga zwalczać bakterie i stan zapalny,
  • olejek z drzewa herbacianego – stosowany punktowo ma bardzo silne działanie antybakteryjne, przy wrażliwej skórze może być wykorzystywany do aromaterapii.

Maseczka na trądzik

Maseczki na trądzik mogą być niezwykle skuteczne w zwalczaniu niechcianych wyprysków i stanów zapalnych skóry. Można je łatwo przygotować w domu, używając naturalnych składników, które są delikatne dla skóry, ale mają dużą skuteczność działania.

  • Maseczka z glinki i olejku z drzewa herbacianego – glinka jest doskonała do oczyszczania skóry i usunięcia nadmiaru sebum, natomiast olejek z drzewa herbacianego jest silnym środkiem antybakteryjnym. Wystarczy połączyć glinkę z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego, nałożyć na twarz i pozostawić na 10-15 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.
  • Maseczka z miodu i cynamonu – miód ma silne właściwości antybakteryjne i nawilżające, a cynamon działa przeciwzapalnie. Połączenie tych dwóch składników może dać silną, naturalną maseczkę na trądzik. Wystarczy wymieszać równą ilość miodu i cynamonu, nałożyć na skórę i pozostawić na kilka minut, a następnie dokładnie zmyć.
  • Maseczka z awokado i aloesu – awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze i witaminy, które pomagają nawilżyć skórę. Aloes działa przeciwzapalnie i przyspiesza regenerację naskórka. Maseczkę przygotowaną z dojrzałego awokado z łyżką soku z aloesu należy nałożyć na twarz na 10-15 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Naturalne maseczki do twarzy: najlepsze przepisy na maseczki DIY, które widocznie upiększają skórę

Naturalne maseczki do twarzy przeżywają swój renesans. Jak zrobić je samodzielnie i jakich efektów można się spodziewać? Sprawdźcie koniecznie.

W tym artykule:
  1. Maseczki do twarzy z naturalnych składników – zalety
  2. Naturalne maseczki do twarzy – efekty
  3. Jak zrobić naturalną maseczkę do twarzy?
  4. Prosty przepis na domową maseczkę do twarzy
  5. Domowe maseczki nawilżające – jak zrobić?
  6. Domowa maseczka kojąca – jak zrobić?
  7. Domowa maseczka rozświetlająca – jak zrobić?
  8. Domowa maseczka oczyszczająca – jak zrobić?

Natura oferuje bogactwo składników odżywczych wręcz stworzonych do pielęgnacji skóry. Z wykorzystaniem takich naturalnych komponentów, jak miód, jogurt, czy oleje roślinne, możesz dostarczyć jej niezbędnych substancji odżywczych, poprawić jej nawilżenie, elastyczność, dodać blasku. Przedstawimy receptury na domowe maseczki nawilżające, oczyszczające i rozświetlające i kojące skórę. Wybierz dla siebie tę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Jeśli chcemy uniknąć podrażnień powinnyśmy golić się w kierunku wzrostu włosów, a po goleniu pach przez około dobę nie powinnyśmy używać dezodorantu, który należy zastąpić delikatnym talkiem lub kojącym kremem z alantoiną.

Czytaj dalej...

Z kolejnych maseczek powinny też zrezygnować te osoby, których skóra wyjątkowo źle zniosła obecność cynamonu jest to przyprawa o silnym działaniu, jeśli więc organizm jej nie toleruje, należy zaprzestać jej stosowania.

Czytaj dalej...

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący , który wymaga leczenia dermatologicznego.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...