Przyrodzone rozwiązania na pryszcze - Skuteczna naturalna maseczka

Domowe sposoby na pryszcze

4. Soda oczyszczona

Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!

  1. Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
  2. Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.

5. Maseczka z Aspiryny

Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:

  1. Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
  2. Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
  3. Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.

Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.

6. Czosnek dobry na wszystko!

Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.

Zobacz również

Co stosować na trądzik?

Na rynku dostępnych jest wiele leków i kremów, które mają wysoką skuteczność działania, ale w przypadku niewielkich zmian trądzikowych warto wypróbować naturalne metody, które mogą pomóc złagodzić objawy i nie wywołują skutków ubocznych.

Zioła na trądzik

Zioła to naturalny i skuteczny sposób na walkę z trądzikiem. Dzięki swoim właściwościom leczniczym mogą pomóc w łagodzeniu stanu zapalnego, oczyszczaniu skóry i przywracaniu jej równowagi. Wśród sprawdzających się przy walce z trądzikiem warto wyróżnić:

  • rumianek – ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, które mogą pomóc w walce z trądzikiem. Można go stosować zewnętrznie jako tonik,
  • szałwia – jest silnym antyoksydantem, który pomaga w zwalczaniu wolnych rodników. Ma również właściwości przeciwzapalne i ściągające, które pomagają zmniejszyć obrzęk i stan zapalny skóry,
  • lawenda – ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Woda lawendowa na trądzik pomaga zwalczać bakterie i stan zapalny,
  • olejek z drzewa herbacianego – stosowany punktowo ma bardzo silne działanie antybakteryjne, przy wrażliwej skórze może być wykorzystywany do aromaterapii.

Maseczka na trądzik

Maseczki na trądzik mogą być niezwykle skuteczne w zwalczaniu niechcianych wyprysków i stanów zapalnych skóry. Można je łatwo przygotować w domu, używając naturalnych składników, które są delikatne dla skóry, ale mają dużą skuteczność działania.

  • Maseczka z glinki i olejku z drzewa herbacianego – glinka jest doskonała do oczyszczania skóry i usunięcia nadmiaru sebum, natomiast olejek z drzewa herbacianego jest silnym środkiem antybakteryjnym. Wystarczy połączyć glinkę z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego, nałożyć na twarz i pozostawić na 10-15 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.
  • Maseczka z miodu i cynamonu – miód ma silne właściwości antybakteryjne i nawilżające, a cynamon działa przeciwzapalnie. Połączenie tych dwóch składników może dać silną, naturalną maseczkę na trądzik. Wystarczy wymieszać równą ilość miodu i cynamonu, nałożyć na skórę i pozostawić na kilka minut, a następnie dokładnie zmyć.
  • Maseczka z awokado i aloesu – awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze i witaminy, które pomagają nawilżyć skórę. Aloes działa przeciwzapalnie i przyspiesza regenerację naskórka. Maseczkę przygotowaną z dojrzałego awokado z łyżką soku z aloesu należy nałożyć na twarz na 10-15 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Domowy sposób na trądzik – witaminy i suplementy

Witaminy i suplementy diety mogą okazać się cennym wsparciem w walce z trądzikiem. Przyjmowanie witaminy A i C, które są potężnymi przeciwutleniaczami, może przeciwdziałać procesom zapalnym, które są częstą przyczyną trądziku. Cynk pomaga regulować produkcję sebum i może zmniejszyć ryzyko powstania zaskórników i wyprysków. Istotne jest, aby pamiętać, że każdy organizm jest inny i to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie musi być skuteczne dla innej. Wiele witamin i minerałów jest niezbędnych dla zdrowia skóry, co nie musi oznaczać, że konieczna jest suplementacja, a wystarczy uzupełnienie diety o odpowiednie składniki. Wśród najważniejszych dla skóry witamin i minerałów wyróżnia się:

  • cynk – na trądzik jest to jeden z najważniejszych składników mineralnych. To naturalny przeciwutleniacz, który pomaga zwalczać wolne rodniki i redukować stan zapalny. Pomaga również w regulacji produkcji sebum,
  • selen – jest minerałem, który pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry, zwłaszcza poprzez wspieranie funkcji przeciwutleniających,
  • krzem – jest niezbędny dla zdrowia skóry, wspomaga produkcję kolagenu i utrzymanie elastyczności skóry,
  • siarka – często używana w produktach do pielęgnacji skóry z trądzikiem ze względu na jej zdolność do wysuszenia pryszczy i redukcji stanu zapalnego,
  • witamina A na trądzik – znana ze swoich właściwości regulujących produkcję sebum (retinoidy stosowane w leczeniu trądziku to pochodne witaminy A). Pomaga utrzymać skórę zdrową wspierając procesy odnowy komórkowej,
  • witamina C – jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczyć wolne rodniki. Pomaga również w produkcji kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania zdrowej skóry,
  • witamina D – pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego,
  • witaminy z grupy B – mogą pomóc w zwalczaniu trądziku poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i regulację produkcji sebum.

Trądzik – jak się z nim uporać?

Trądzik to choroba skóry, która może być spowodowana zmianami hormonalnymi, złą dietą, nadmiernym rogowaceniem ujścia mieszków włosowych bądź mieć podłoże genetyczne. Przyczyn jest cała masa, wobec tego ta przypadłość dotyka osoby w różnym wieku, choć w wielu przypadkach dojrzewanie z reguły nasila objawy.

Przyczyną trądziku jest nieprawidłowe działanie gruczołów łojotokowych, które produkują za dużo sebum, a to z kolei przyczynia się do zamykania porów. Właśnie dlatego na skórze pojawiają się krostki i inne widoczne niedoskonałości, takie jak wągry.

Przy trądziku zazwyczaj mamy najwięcej pryszczy i wągrów zlokalizowanych w strefie T, czyli jest to czoło, nos oraz broda. Regularne oczyszczanie skóry pomaga usunąć nadmiar tłuszczu oraz zanieczyszczeń. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko pojawiania zaskórników, jak i innych zmian, bo pory się odblokują. W ten sposób cera będzie w dużo lepszym stanie, a produkcja sebum się znacząco zmniejszy.

Domowe maseczki na trądzik– 10 sprawdzonych przepisów

Domowe sposoby na pielęgnacje skóry są wciąż bardzo doceniane. Nie wymagają dużych nakładów finansowych, poza tym powodują mniej reakcji alergicznych niż silne specyfiki drogeryjne.

To może być dobre uzupełnienie wspomagające leczenie trądziku, gdy na przykład mamy ciężką postać tej choroby. Takie rozwiązanie sprawdzi się też u osób, które dotykają tylko co jakiś czas pewne niedoskonałości skóry.

Poniżej znajdziesz 10 przepisów na maseczki na pryszcze i wągry. Stworzysz je przede wszystkim z ogólnie dostępnych artykułów spożywczych, które znajdziesz w swojej kuchni.

Maseczki typu peel-of, które się odrywa po zastygnięciu skutecznie usuwają obumarły naskórek, ale to nie wszystko, bo jeszcze oczyszczają, do tego niwelują wągry.

Poniżej przedstawiamy sprawdzone

1. Maseczka z mleka i żelatyny

2 łyżki mleka i 1 łyżkę żelatyny. Do podgrzanego płynu dodajesz proszek, mieszasz aż się rozpuści. Czekasz aż masa delikatnie przestygnie i dopiero wtedy rozsmarowujesz ją na buzi – tylko w strefie T lub na całej powierzchni.

Po około 15-20 maska zastygnie, dzięki temu uda się ją bez problemu usunąć. Zaleca się wykonywać taki zabieg raz w tygodniu.

2. Maseczka z soku jabłkowego i żelatyny

1/2 szklanki soku jabłkowego i małe opakowanie żelatyny (miej więcej 2-3 duże łyżki proszku), wszystko wrzucasz do miseczki. Pojemnik ustawiasz nad kąpielą wodną i dokładnie mieszasz. Na koniec można dodać kilka kropel olejku, na przykład herbacianego. Po przestudzeniu aplikujemy maskę na twarz. Po jej stężeniu odrywamy.

3. Maseczka z sody, mleka i żelatyny

1 łyżeczkę sody oczyszczonej, 1 łyżeczkę mleka i 1 łyżeczkę żelatyny. Opcjonalnie można dolać olejek, na przykład lawendowy. Tu również wszystko mieszamy nad kąpielą wodną do uzyskania jednolitej konsystencji. Po nałożeniu czekamy około 15-20 minut aż masa stężenie, wtedy łatwo się jej pozbyć.

Jeśli chcemy uniknąć podrażnień powinnyśmy golić się w kierunku wzrostu włosów, a po goleniu pach przez około dobę nie powinnyśmy używać dezodorantu, który należy zastąpić delikatnym talkiem lub kojącym kremem z alantoiną.

Czytaj dalej...

Pojemność 100 ml Rodzaj Kremy do rąk Działanie Odżywcze Ingredients Aqua, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Mangifera Indica Seed Butter, Caprylic Capric Triglyceride, Dimethicone, Butyrospermum Parkii Butter, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Ceteareth-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Limonene, Linalool.

Czytaj dalej...

Brevoxyl jednak bardziej mi przypasował i używam go już od kilku lat jak tylko pojawią mi się jakieś krostki, pryszcze czy zaskórniki nie stosuję go codziennie, tylko wtedy kiedy coś mi się trafi na twarzy polecam gorąco.

Czytaj dalej...

Maseczka aspirynowa nadaje się w zasadzie dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą , bardzo suchą i naczyniową - osoby z takim problemem skóry powinny bardzo skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo nieustannie narażają się na podrażnienia.

Czytaj dalej...