Naturalny krem do twarzy na zimę - Piękna opieka dla Twojej skóry w chłodne dni

Jaki krem na zimę na twarz? Skorzystaj z dobrodziejstw natury i pamiętaj o ochronie

Kremy do twarzy na zimę powinien szczególnie natłuszczać, chronić przed utratą wilgoci i chronić przed czynnikami atmosferycznymi. Przygotowując krem na zimę, warto dodać do niego:

  • naturalne oleje,
  • kwas hialuronowy,
  • witaminę A,
  • witaminę E,
  • witaminę K,
  • kwas hialuronowy.

Powyższe składniki dostępne są w aptekach oraz w sklepach internetowych. Witaminy można kupić w kroplach bądź kapsułkach, które należy otworzyć i wlać do przygotowywanej emulsji.

Eksperci podkreślają, że także zimą należy chronić skórę przed promieniowaniem UV. Pomoże w tym tlenek cynku, jeśli jednak potrzebujemy szczególnej ochrony – na przykład wybierając się na narty – skorzystajmy z gotowych kremów ochronnych z filtrem SPF. Taki krem aplikuje się po nałożeniu kremu, który stosujemy na co dzień.

Jak samodzielnie zrobić krem? Podstawowe zasady

By samodzielnie w domu przygotować krem, należy poznać podstawowe składniki, a także sposoby ich łączenia. Choć z pozoru cała procedura wydaje się skomplikowana, w praktyce nie jest to bardzo trudne. Wystarczy nieco zaangażowania i chęci, by stworzyć domowy, naturalny krem, dostosowany do potrzeb naszej twarzy.
Do wykonania kremu niezbędne są:

  • część olejowa,
  • część wodna,
  • emulgator, czyli substancja, która połączy dwie powyższe frakcje, tworząc gładką emulsję.

We frakcji wodnej można użyć hydrolatu, czyli wody kwiatowej. Jest to produkt uboczny wytwarzania olejków eterycznych, dlatego też znajdziemy w nim śladowe ilości olejków. Ma właściwości odżywiające i nawilżające skórę. Do kremu można użyć między innymi hydrolatu:

  • rumiankowego – o działaniu przeciwzapalnym, regenerującym, nawilżającym i antyseptycznym,
  • z kwiatów lipy – łagodzący podrażnienia i zmniejszający zaczerwienienie skóry,
  • z gorzkiej pomarańczy neroli – zalecanego dla osób zmagających się z wypryskami i zaskórnikami,
  • z róży damaceńskiej – inaczej zwanego wodą różaną, która nawilża, ale też delikatnie ściąga skórę, tak więc sprawdzi się u pań zmagających się ze zmarszczkami.

Hydrolat można też zastąpić wodą demineralizowaną.

Do części wodnej kremu, choć nie jest ona obowiązkowa, zalicza się również gliceryna. Ma właściwości nawilżające, jest higroskopijna, a co więcej dodaje kremowi aksamitność i stabilność.

W ramach frakcji olejowej możemy dodać różne rodzaje olejów, a także połączyć je ze sobą. Warto skorzystać z:

  • oleju rzepakowego – łagodzi podrażnienia, wspomaga gojenie się ran,
  • oliwy – zabezpiecza skórę przed odparowywaniem wody,
  • oleju z migdałów – ma właściwości nawilżające i regenerujące,
  • olej z dzikiej róży – przy długotrwałym stosowaniu pomoże w pozbyciu się przebarwień i blizn,
  • olej tamanu – pomoże w pozbyciu się zmian trądzikowych.

Krem na zimę dla cery naczynkowej – najważniejsze składniki zmniejszające naczynka

Skóra wrażliwa pod wpływem mrozu staje się szorstka i podrażniona, występuje na niej rumień, a naczynka krwionośne pękają. W składzie kremu na zimę do cery naczynkowej powinny pojawić się: witaminy A, E i K, które wzmacniają barierę lipidową, zwiększą zdolność skóry do ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i regeneracji. Dodatkowo witamina K uszczelnia naczynka krwionośne i normuje ich pracę. Ważne, by krem dla cery naczynkowej był bogaty w składniki nawilżające, np. olejek jojoba, olejek z pestek winogron, marakui, czarnej porzeczki i ogórecznika. Bogatą ofertę kremów zimowych dla cery naczynkowej posiada m.in. marka Perfecta, szczególnie seria Winter Care.

Pod wpływem silnego wiatru i niskiej temperatury skóra sucha zaczyna się łuszczyć, ma tendencję do tworzenia zmarszczek, a utrata wody powoduje u niej mikrouszkodzenia i podrażnienia. Krem na zimę dla cery suchej powinien mieć półtłustą konsystencję, która wzmocni płaszcz hydrolipidowy, ale nie zablokuje porów. Główne składniki pielęgnujące sprzyjającej cerze suchej zimą, to mocznik, skwalan, panthenol, ceramidy, witamina E i kwas hialuronowy bądź gliceryna, czyli substancje dostarczające nawilżenie i zatrzymujące je wewnątrz skóry. Ponadto warto zadbać o obecność regenerującej witaminy A i wysoki filtr SPF. Na szczęście, większość >>kremów dla cery suchejEmbryolisse oraz Iwostin.

Zostawia na skórze tłusty film, ale mnie to nie przeszkadza, nakładam go na noc grubszą warstwę i idę spać Rano skóra jest widocznie nawilżona, a po pewnym czasie zauważyłam, że moje zmarszczki wokół oczu jakby stały się płytsze.

Czytaj dalej...

kwas hialuronowy, posiadający wysoką zdolność wiązania wody w naskórku, masło shea o właściwościach ochronnych i natłuszczających czy też olej z pestek winogron o właściwościach przeciwutleniających.

Czytaj dalej...

Wspólnie z doświadczoną kosmetolog i lingergistką specjalistką od makijażu permanentnego Katarzyną Srebr przygotowałam szczegółową analizę składów kremów BB Missha oraz wskazówki jak dobrać krem do swojej cery.

Czytaj dalej...

Tylko w taki sposób składniki aktywne pomogą zwalczyć największe problemy twojej cery, takie nadwrażliwość podczas golenia, świecąca się i tłusta skóra, albo wręcz przeciwnie - skóra sucha i ściągnięta.

Czytaj dalej...

Argireline znane jako peptyd biomimetyczny zapewnia efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych, podczas gdy bakuchiol jako naturalny odpowiednik retinolu, oferuje skórze wszystkie korzyści przeciwstarzeniowe bez podrażnień.

Czytaj dalej...