Bezbolesne zagęszczanie włosów - Piękne i naturalne włosy bez inwazyjnych metod

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową - dla kogo?

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową stosuje się w przypadkach, gdy włosy są mniej lub bardziej przerzedzone lub występuje łysinie (np. plackowate, androgenowe). Taką metodę zagęszczania włosów można równie zastosować, gdy ma się ochotę na metamorfozę wyglądu. Panie i panowie, którzy cierpią z powodu źle układających się włosów lub naturalnie rzadkiej fryzury mają szanse na uatrakcyjnienie wyglądu. Także osoby, które z różnych przyczyn nie mają szansy na odzyskanie naturalnych włosów lub posiadają blizny mogą liczyć na naturalną fryzurę bez efektu peruki.

Metoda siateczkowa polega na umieszczaniu włosów na na cienkiej mikro siateczce (tzw. bazie). Siateczka pozwala skórze oddychać i uniemożliwia włosom przesuwanie się. W zależności od tego, z jakim problemem się borykamy, siateczka zostanie odpowiednio przystosowana. Osoby, które mają problem z łupieżem i dużym łojotokiem będą potrzebowały siateczki bardziej przepuszczalnej. Przepuszczalność siateczki pozwala również bez skrępowania uprawiać sport. Bazę z siateczki wraz z włosami osadza się głowie za pomocą mikro klipsów - z reguły klipsów jest 8. System zapinany jest pod włosy naturalne, dlatego nie jest całkowicie niewyczuwalny. Można odczuwać ciągnięcie, gdy szarpnie się za włosy. Zagęszczanie włosów metodą siateczkową doskonale sprawdza się jako uzupełnienie w przypadkach łysienia. System składa się z przepuszczalnej, przezroczystej siateczki i naturalnych włosów, dzięki temu zyskuje się naturalny efekt. Z jednego zestawu włosów można korzystać przez kilka lat.

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową - niechirurgiczny przeszszczep włosów

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową jest doskonałą alternatywą dla peruk. Włosy umieszczone na delikatnej i przepuszczalnej siateczce nie odznaczają się wyglądem od włosów naturalnych. Metoda siateczkowa zapewnia dodatkowo niezwykły komfort codziennego funkcjonowania.

Spis treści

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową jest w pełni bezpieczne i niemal niewidoczne. Naturalne włosy przytwierdzone do przepuszczalnej siateczki gwarantują pełen komfort w wykonywaniu codziennych czynności, uprawianiu sportów i regularnej higieny, pielęgnacji włosów.

Jest to najlepsza metoda zagęszczania włosów dla osób, u których pojawiła się łysina i włosy są widocznie przerzedzone. Ponieważ siateczkę (bazę) przyczepia się za pomocą klipsów do własnych włosów, trzeba posiadać minimalną ilość własnej czupryny. Włosy zagęszczone metodą siateczkową wyglądają bardzo naturalnie. W takim zestawie można spać, uprawiać sport (nawet korzystać z basenu) i myć włosy klasycznymi produktami do pielęgnacji. Siateczka i klipsy nie są widoczne nawet podczas stylizowania i czesania włosów w koński ogon.

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów to przyczepianie pasm na ringi, klipsy lub taśmę, a także sczepianie pasm metodą ultradźwiękową i keratynową.

Zagęszczanie włosów na microringi

Metoda fryzjerska to najbardziej popularny sposób na zagęszczenie włosów. Polega ona na doczepianiu włosów syntetycznych lub naturalnych za pomocą microringów, czyli małych, najczęściej miedzianych obręczy. Jest to metoda zagęszczania włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. Pasma wyglądają bardzo naturalnie, a miejsce łączenia jest właściwie niewidoczne.

Zobacz także

Zagęszczanie włosów na klipsy

To najprostsza i najtańsza metoda zagęszczania włosów. Dodatkowym atutem jest to, że kosmyki można odpiąć w każdej chwili, a nawet trzeba w przypadku mycia głowy oraz na noc. To rozwiązanie polega na dopięciu włosów za pomocą małych spinek. Mogę być one nieco widoczne, szczególnie przy jasnych i cienkich włosach.

Metoda kanapkowa

Zagęszczanie włosów metodą hairtalk, czyli kanapkową polega na doklejeniu silikonowych taśm do wybranych pasm przy samej skórze głowy. Dzięki temu, że kosmyki nie są przyczepiane do pojedynczych pasm, lecz do całych partii, naturalne włosy nie są obciążone. To świetny wybór dla posiadaczek cienkich i delikatnych pasm. Nie sprawdzi się w przypadku, jeśli lubimy często spinać włosy.

Metoda ultradźwiękowa

To rozwiązanie jest bardzo trwałe, a sztuczne włosy utrzymują się nawet przez pół roku. Kosmyki sczepiane są na zimno za pomocą ultradźwięków. Łączenie jest bardzo małe i niewidoczne. Minusem jest to, że dość trudno ściągnąć włosy i może to prowadzić do ich zniszczenia.

Metoda keratynowa

Jest to metoda doczepiania włosów na ciepło, w której sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny. Zabieg wykonuje się za pomocą zgrzewarki w temperaturze około 170°C lub pistoletu w temperaturze 70°C. Minusem tej metody jest to, że trzeba często ją odnawiać, bo łączenia przesuwają się w dół razem ze wzrostem włosa. Jest to rozwiązanie dosyć trwałe, kosmyki utrzymują się przez 3-4 miesiące.

Prostowane i kręcone urządzeniami wykorzystującymi wysoką temperaturę włosy szybko tracą swoją objętość, dlatego lepiej unikać tego typu stylizacji i wybierać te, które nadadzą włosom więcej objętości, takie jak naturalne fale i fantazyjne upięcia.

Czytaj dalej...

Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Czytaj dalej...

Wadą tego typu zabiegu jest cena, która kształtuje się w okolicach kilku tysięcy złotych, długi czas oczekiwania, gdyż tego typu peruki wykonuje się zazwyczaj za granicą, no i fakt, że ostatecznie jest to jednak peruka, a nie prawdziwe włosy.

Czytaj dalej...

Cena zabiegu zagęszczania włosów metodą kanapkową waha się w granicach 700-2500 złotych i jest uzależniona od wykorzystanych materiałów, umiejętności stylisty oraz renomy salonu fryzjerskiego, w którym metoda przedłużania została zastosowana.

Czytaj dalej...