Skuteczne sposoby na uniknięcie podrażnień po depilacji twarzy
Etapy zabiegu
- Konsultacja z próbą laserową kosmetolog ocenia stan skóry, przeprowadza wywiad medyczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Wykonuje również próbę laserową, na podstawie której sprawdza jak owłosienie i skóra pacjenta zareaguje na laser.
- 7 dni przed zabiegiem depilacji należy odstawić wszystkie suplementy oraz kosmetyki, zawierające zioła lub witaminy A, E i C.
- 24h przed zabiegiemdepilacji należy odstawić wszelkie leki przeciwbólowe oraz zaprzestać spożywania alkoholu.
- W dniu zabiegu lub dzień przed miejsce poddawane zabiegowi, należy ogolić maszynką do golenia. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich specyfików takich jak balsamy, bronzery, olejki, kremy, dezodoranty czy antyperspiranty.
- Podczas zabiegu kosmetolog stosuje profesjonalny laser, za pomocą którego naświetla depilowaną partię ciała. W salonach Depilacja.pl wykorzystuje się dwa typy laserów. System SHR zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak odczuć bólowych. Pacjentki z niskim progiem bólu, mogą odczuwać delikatne mrowienie i uczucie ciepła.
- Pielęgnacja miejsca depilacji skóra może być lekko podrażniona, dlatego zaleca się zastosowanie nawilżających i kojących specyfików, dostępnych również w naszych salonach! Lekki dyskomfort mija już po kilku godzinach, lub maksymalnie po kilku dniach od momentu zabiegu. Pacjenci muszą traktować skórę bardzo delikatnie – nie trzeć mocno ręcznikiem, nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu czy innych mocnych substancji. Zabronione jest także przez dwa tygodnie po zabiegu peelingowanie oraz opalanie.
Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu
Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.
Spis treści
- Depilacja laserowa: przeciwwskazania
- Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
- Na czym polega epilacja laserem diodowym?
- Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
- Depilacja laserowa: po zabiegu
- Depilacja laserowa: cena
- Depilacja laserowa: czy boli?
Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.
Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
- należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.