Dlaczego pojawiają się pryszcze na twarzy?
Ropne pryszcze na twarzy- top 3 kosmetyki, które zminimalizują ten problem
BasicLab ACIDUMIS Peeling Kwasowy Zmniejszający Niedoskonałości - Peeling kwasowy od BasicLab skutecznie zmniejsza niedoskonałości takie jak pryszcze. Produkt zawiera w składzie aż trzy kwasy: szikimowy w stężeniu 6%, migdałowy w stężeniu 5% oraz laktobionowy w stężeniu 3%. W formule znajdziemy silne przeciwutleniacze: resweratrol oraz glutation. Kosmetyk głęboko oczyszcza pory, reguluje pracę gruczołów oraz wycisza zmiany skórne. Ważne jest również działanie złuszczające, które usuwa martwe komórki naskórka. Peeling kwasowy polecany jest dla cery tłustej, mieszanej, trądzikowej, z widocznymi niedoskonałościami oraz przebarwieniami.
NACOMI Next Level Kwas Salicylowy 2% - Starannie opracowany skład pomaga skórze z niedoskonałościami. W formule znajduje się kwas salicylowy, które głęboko oczyszcza pory, odblokowując je. Kosmetyk złuszcza martwy naskórek oraz zmniejsza produkcję sebum, które jest odpowiedzialne za powstawanie krost. Preparat zmniejsza ropne pryszcze na twarzy oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian. Formułę wzbogacono o węgiel aktywny oraz witaminę B3.
PHARMACERIS T pureRETINOL 0.3 Krem Z Retinolem - Krem od Pharmaceris pomaga w niwelowaniu ropnych zmian. Dzięki optymalnej zawartości retinolu (0,3%), działa przeciwtrądzikowo, ograniczając zaskórniki, grudki i krostki. Pochodna witaminy A hamuje nadprodukcję łoju oraz oczyszcza skórę.
Krosty na skroniach
Wypryski na skroniach mają przede wszystkim swoje podłoże w zmianach, pojawiających się w cerze. Bakterie, martwy naskórek lub pot (często pojawiający się na skroniach) zatykają pory, czyli ujścia gruczołów łojowych w postaci „dziurek” na skórze twarzy. Dzięki porom skóra pozbywa się nadmiaru serum, a zatkane pory to uniemożliwiają i przyczyniają się do tworzenia niedoskonałości na skórze, tym samym sprzyjają pojawianiu się krost na skroniach.
Co jeszcze powoduje takie zmiany? Główne przyczyny to nadmierne wytwarzanie sebum, nieodpowiednia dieta, zmiany hormonalne czy aktywność bakterii odpowiadających za tego typu zmiany. Częstą przyczyną jest także alergia.
Jak można zapobiec tym nieestetycznym zmianom? Przede wszystkim należy zachowywać odpowiednią higienę całej twarzy. Kobiety powinni dokładnie zmywać makijaż, nie omijając tej części twarzy. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki naturalne.

Ropne pryszcze na twarzy – objaw trądziku ropowiczego
Wbrew powszechnej opinii trądzik to choroba, która dotyka nie tylko młodzieży, ale także dorosłych. Co prawda może być on związany z okresem dojrzewania, ale często krosty pojawiają się także w wyniku zaburzeń hormonalnych. Dlatego często do jego wyleczenia potrzebne są konsultacje nie tylko z lekarzem dermatologiem, ale także z endokrynologiem. Do jego głównych objawów należą zaskórniki otwarte oraz zamknięte, które nie są bolesne, ale nieestetyczne, co może prowadzić do obniżenia pewności siebie, a w efekcie kompleksów. Jedną z najbardziej uciążliwych odmian choroby jest trądzik ropowiczy.
W przypadku tego schorzenia zmiany skórne przybierają postać ropnych pryszczy na twarzy, ale także klatce piersiowej oraz plecach. Torbielowate zmiany ropne zazwyczaj pokrywają dużą powierzchnię skóry i pozostają na niej przez długi czas, co utrudnia ich maskowanie, a w dodatku nierzadko zostają po nich nieestetyczne, symetryczne blizny potrądzikowe oraz przebarwienia. Niestety problem ten nie ogranicza się jedynie do wyglądu, wykwitom ropnym towarzyszy stan zapalny, dlatego są one niezwykle bolesne.
Zmiany ropne nie zawsze występują u chorujących na trądzik pospolity, ale pacjenci z odmianą ropowiczą zwykle cierpią także z powodu obecności krostek, zaskórników i wągrów pojawiających się w przebiegu pozostałych schorzeń trądzikowych. Dolegliwość najczęściej dotyka mężczyzn, ale kobiety również się z nią zmagają.