Olejek Arganowy - Tajemnica Pięknej Skóry W Twoim Kremie do Twarzy
Olejek arganowy na skórę
Olejek arganowy ma zastosowanie nie tylko w pielęgnacji twarzy – z powodzeniem można pielęgnować nim skórę całego ciała. W trakcie ciąży wmasowywany w mokrą skórę po kąpieli zapobiega rozstępom – trzeba tylko robić to od samego jej początku. Ponadto nawilża i uelastycznia. Znajdujące się w nim związki regenerujące skórę spłycają blizny – także te po ospie. Dzięki właściwościom zwalcza atopowe zapalenie skóry. Chore miejsca trzeba smarować, wtedy gdy skóra jest mokra i oczyszczona. Olejek pomaga też pozbyć się przebarwień.
Olejek arganowy można używać jako balsam do opalania. Chroni przed działaniem promieniowania ultrafioletowego i przyspiesza opalanie. Dzięki zawartości witaminy E regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu.
Dzięki delikatności olejek arganowy może być używany do pielęgnacji skóry niemowląt. Można dodać kilka kropel do kąpieli lub wsmarować je w skórę dziecka. Olejek łagodzi podrażnienia, a także pomaga zlikwidować trądzik niemowlęcy. Jeżeli problemem jest to ostatnie, po smarowaniu należy zostawić olejek do całkowitego wchłonięcia. Pomaga także przy łagodzeniu objawów ciemieniuchy. Olejek trzeba wtedy aplikować na dotkniętą schorzeniem skórę 2 razy w tygodniu, po myciu włosów niemowlęcia.
Olejek arganowy jest dobrym środkiem wzmacniającym i odbudowującym paznokcie. Można go stosować na 2 sposoby. Pierwszy z nich polega na moczeniu paznokci w roztworze olejku z ciepłą wodą. Należy to robić 2 razy w tygodniu przez 5 minut. Drugi sposób to wmasowywanie olejku i pozostawienie go do wchłonięcia na 30 minut. Zabieg można powtarzać codziennie.
Płynne złoto Maroka, czyli olejek arganowy na włosy
Naturalny olej arganowy możesz stosować na kilka sposobów. Jednym z popularnych zabiegów jest olejowanie włosów. Warto, by zastosowały je głównie osoby zmagające się z problemem przesuszonych, wysokoporowatych włosów. Zabieg nie jest natomiast polecany przy włosach szybko się przetłuszczających. Oto kilka propozycji, jak używać tego olejku na włosy.
- Olejowanie na sucho polega na rozprowadzeniu podgrzanego olejku na całej długości włosów. Warto pozostawić go na dłuższy czas (od 30 do 120 minut).
- Olejowanie na mokro przeprowadza się w podobny sposób, z tą różnicą, że włosy należy zwilżyć lub zmoczyć.
- Kolejną możliwością jest zaaplikowanie kilku kropel olejku w końcówki włosów (należy wmasować olej, rozcierając go najpierw w dłoniach).
- Niewielką ilość olejku warto również dodać do szamponu lub odżywki.
Jeśli chcesz zafundować sobie kurację regenerującą włosy, doskonałym wyborem będzie maska Nutridome, w której składzie znajdziesz nie tylko olejek arganowy, lecz także olej z orzechów makadamii i nasion słonecznika. Bogactwo składników przekłada się na wielotorowe działanie. Kosmetyk nawilża, nabłyszcza i ujarzmia włosy, a także dodaje blasku i pozwala zwalczyć łupież.
Olej arganowy na skórę – zastosowanie
Kosmetyczny olej arganowy posiada zbawienne właściwości dla skóry, dlatego jego zastosowanie w kosmetyce jest bardzo szerokie. Zawiera antyoksydanty, a w tym witaminę E, czyli tak zwaną witaminę młodości, dzięki czemu doskonale nadaje się do pielęgnacji nie tylko skóry dojrzałej, ale również takiej z pierwszymi oznakami starzenia. To dobry specyfik nie tylko na zmarszczki, ale także na rozstępy i blizny pooperacyjne, gdyż zmniejsza ich widoczność i poprawia elastyczność skóry. Zdobył uznanie u posiadaczek cery suchej i wrażliwej, a tym samym skłonnej do podrażnień i uczuleń. Stanowi swoisty kompres dla skóry podrażnionej i zniszczonej, chroniąc ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak zimny wiatr czy promieniowanie słoneczne.
Właściwości olejku arganowego świetnie sprawdzą się również w walce z takimi schorzeniami jak łuszczyca, egzema i trądzik. Zawarte w olejku nienasycone kwasy tłuszczowe regulują poziom wydzielanego sebum, a także wspomagają regenerację i odbudowę płaszcza hydrolipidowego naskórka, uzupełniając niedostatki komponentów tłuszczowych w skórze.
Zastosowanie olejku arganowego nie wymaga szczególnych środków ostrożności, a jego efekty powinny być szybko widoczne. Olej arganowy tłoczony na zimno można kupić i stosować solo lub wzbogacić kilkoma kroplami swój ulubiony kosmetyk. Stanowi on także popularny komponent przeróżnych kremów do twarzy i pod oczy, a także preparatów przeznaczonych do pielęgnacji paznokci, które z łatwością znajdziemy na sklepowych półkach.
Kiedy stosować olejek arganowy?
Zawartość wyżej wymienionych oraz innych składników sprawia, że zastosowanie olejku jest bardzo szerokie. Olej arganowy jest używany do pielęgnacji skóry. Dzięki swoim właściwościom działa na odżywczo, rewitalizująco i ujędrniająco. Przyśpiesza również gojenie ran, redukuje zmarszczki i nierówności. Doskonale sprawdza się do pielęgnacji cery dojrzałej, a także w profilaktyce anti-age. Olejek arganowy do twarzy można stosować do każdego typu cery. Jest to genialny i przede wszystkim naturalny związek wspomagający zachowanie zdrowej, młodej skóry.
Dzięki stymulacji wewnątrzkomórkowego oddychania skóry olej arganowy poprawia jej kondycję w przypadku niemal każdego problemu dermatologicznego. Usprawnia krążenie, zabezpiecza przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym promieni słonecznych. Wchodzi m.in. w skład kremu z filtrem UV, zabezpieczając skórę podczas gdy korzystasz z kąpieli słonecznych.
Jeśli skóra nie została w porę zabezpieczona, olej arganowy zwiększy naturalną ochronę przed przebarwieniami i wyrówna koloryt. Wspomniana intensyfikacja procesów oddychania komórkowego, a także właściwości regenerujące płaszcz lipidowy skóry znajdują zastosowanie szczególnie w przypadku skóry podatnej na nadmierne wysuszenie. Olej arganowy jest więc rekomendowanym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji cery suchej, zrogowaciałej i odwodnionej, wymagającej regeneracji. Idealnym przykładem takiego produktu z olejem arganowym jest balsam SWEDERM® BLISS HAND and BODY .
Działanie stymulujące mikrokrążenie jest szczególnie pożądane w przypadku cellulitu. Nie bez powodu więc olej arganowy znajduje się w wielu balsamach przeznaczonych do walki z nieestetycznymi grudkami przypominającymi skórkę pomarańczy. O kondycję skóry ciała dbają również inne właściwości oleju arganowego, głównie ujędrniające i przyspieszające gojenie. Związek ten redukuje rozstępy, a także blizny, w tym potrądzikowe.<