Olejek Arganowy - Tajemnica Pięknej Skóry W Twoim Kremie do Twarzy

Olej arganowy na włosy – zastosowanie

Olejku arganowego w pielęgnacji włosów możemy użyć na kilka sposobów. Zdecydowanie najpopularniejszy z nich to zabezpieczanie końcówek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wysoka temperatura, zimny wiatr, deszcz, a także otarcia mechaniczne. Kilka kropel czystego olejku arganowego wygładzi włosy, ujarzmi nieco rozdwojone końcówki i zapobiegnie ich rozwojowi.

Czysty olej arganowy doskonale nadaje się do olejowania włosów. Zabieg ten od lat cieszy się uznaniem wśród włosomaniaczek, gdyż regularnie powtarzany przynosi efekt miękkich, lśniących jak tafla, sypkich i nawilżonych pasm. Jak wykonać taki zabieg w domu? Włosy należy dokładnie rozczesać. Szczególnie zaleca się w tym celu używanie szczotek z dodatkiem włosia dzika, ponieważ są delikatne i nie szarpią końcówek. Następnie suche włosy spryskujemy hydrolatem lub nakładamy na nie żel aloesowy. Stanowi to swoisty podkład pod olej, dzięki któremu włosy zyskają głębokie nawilżenie. Na podkład nakładamy pasmo po paśmie olej arganowy. Włosy zawijamy w czepek i zostawiamy na kilka godzin lub nawet na całą noc. Rano zaczynamy od namoczenia włosów i spłukania wodą pierwszej warstwy oleju. To co pozostaje na włosach emulgujemy odżywką i ponownie spłukujemy wodą. Następnie skórę głowy należy umyć delikatnym szamponem, pozbawionym mocnych detergentów, a na końcówki nałożyć odżywkę emolientową, która sprawi, że uzyskane nawilżenie pozostanie we włosach na dłużej. Olejowanie można wykonywać tak często, jak potrzebują tego twoje włosy. Codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu – nie ma w tym zakresie ograniczeń i zależy to tylko od twoich preferencji.

Jeśli nie masz czasu na olejowanie, a chcesz podreperować stan swoich włosów, kilka kropel olejku arganowego dodaj do swojej ulubionej odżywki lub maski. Z łatwością możesz zakupić też gotowe specyfiki zawierające ten składnik – zwykle są to szampony, odżywki, maski i sera dedykowane posiadaczkom włosów matowych, farbowanych i zniszczonych.

Olej arganowy – właściwości

Olej arganowy cechuje się niezliczoną ilością drogocennych właściwości korzystnych nie tylko dla urody, ale również dla zdrowia. Naukowcy z całego świata nieustannie prowadzą badania, wciąż poszerzając wiedzę na temat jego zalet. Olej arganowy znajduje szerokie zastosowanie w medycynie – jest źródłem witaminy E, a także steroli i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Prozdrowotne właściwości olejku arganowego:

- hamuje rozwój infekcji bakteryjnych i grzybiczych

- posiada właściwości przeciwzapalne

- stosowany jest do leczenia takich schorzeń dermatologicznych, jak trądzik, ospa wietrzna, oparzenia i egzema

- pozytywnie wpływa na krążenie krwi i jakość mięśni

- jest pomocny w leczeniu bezpłodności u mężczyzn

- wzmacnia układ immunologiczny

- wpływa kojąco na układ nerwowy

- redukuje ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych i schorzeń natury kardiologicznej

- zapobiega rozwojowi miażdżycy i niedokrwistości

- niweluje bóle stawów

- reguluje poziom glukozy we krwi

- obniża ciśnienie tętnicze i poziom złego cholesterolu

- stanowi wsparcie w leczeniu choroby reumatycznej

- stosowany jest jako środek lipolityczny, żółciopędny i chroniący wątrobę

- posiada właściwości antyoksydacyjne, może neutralizować wolne rodniki tlenowe

W ostatnich kilku latach najbardziej wzrosło zainteresowanie pielęgnacyjnymi walorami oleju arganowego. Jak używać go, aby poprawić stan skóry i włosów?

Spis treści:

Chyba każdy zwolennik naturalnych kosmetyków zna olej arganowy z Maroka, określany również jako „eliksir młodości”, czy też „płynne złoto Maroka”. Nie bez powodu właśnie tak się go nazywa. Fenomen dotyczy tego, z czego powstaje olejek arganowy — otóż z nasion drzewa arganowego (Arganii żelaznej).

Roślina ta osiąga nawet 10 metrów wysokości. Z kolei jej system korzeniowy może rozrastać się nawet do 30 metrów. Ogromna moc przetrwania drzewa arganowego w ubogiej glebie terenów Maroka przekłada się na jego długowieczność – Argania żelazna żyje nawet kilkaset lat!

Olej arganowy, pozyskiwany z nasion drzewa żelaznego, już ze względu na powyższe informacje jest niezwykły. Co ciekawe, jego tłoczeniem zajmują się głównie kobiety, które często całą pracę wykonują ręcznie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ jego właściwości okazują się o wiele ciekawsze. Nietrudno więc zrozumieć, dlaczego olej arganowy znajduje zastosowanie w preparatach skierowanych dla osób, które chcą zachować młodość i urodę.

Właściwości oleju arganowego. Z czego słynie eliksir młodości?

Drogocenne złoto Maroka to mnóstwo cennych składników. Są nimi głównie kwasy tłuszczowe nienasycone (kwas oleinowy, linolowy, linolenowy) oraz wolne kwasy tłuszczowe. Olejek arganowy jest również bogatym źródłem witaminy E, a także antyoksydantów. Taka kompozycja sprawia, że słynie on z licznych właściwości prozdrowotnych:

  • hamuje rozwój miażdżycy,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • wzmacnia układ odpornościowy,
  • zwalcza wolne rodniki,
  • działa przeciwzapalnie,
  • obniża poziom cholesterolu.

W kosmetyce wykorzystywane są jeszcze inne właściwości olejku arganowego, który:

  • poprawia elastyczność i napięcie skóry,
  • wygładza zmarszczki,
  • nawilża i odżywia,
  • łagodzi podrażnienia,
  • poprawia koloryt skóry,
  • wzmacnia i regeneruje włosy,
  • nawilża i nadaje włosom połysk,
  • wzmacnia paznokcie,
  • wygładza blizny,
  • rozjaśnia przebarwienia.

Olej arganowy – do czego się stosuje, jakie ma właściwości?
Jak wykorzystać eliksir młodości?

Określenia „płynne złoto Maroka” czy „eliksir młodości” każą przypuszczać, że olejek arganowy kryje jakieś tajemnice. Wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym składnik pomoże Ci zatroszczyć się o skórę i włosy. Jak? Sprawdź razem z nami!

Olejek arganowy znalazł zastosowanie w pielęgnacji skóry, włosów czy paznokci. Pozyskiwany przez rdzennych mieszkańców Maroka specyfik słynie z właściwości odżywczych, antyoksydacyjnych i regeneracyjnych. Dzięki swej niezwykłości stał się produktem pożądanym na całym świecie. Jednocześnie jest to jeden z najtrudniej dostępnych i najdroższych olejków. Na jego cenę wpływa nie tylko mała dostępność, lecz także wyjątkowo pracochłonny proces pozyskiwania. Olej arganowy kosmetyczny pozyskuje się podczas tłoczenia nieprażonych ziaren drzewa arganowego (Argania spinosa). Substancja ma lekko kwaśny zapach i jasnozłoty kolor. Co ciekawe, wciąż prowadzone są badania nad możliwym wykorzystaniem olejku arganowego. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób czerpać korzyści z jego stosowania, przeczytaj nasze podpowiedzi!

Większość badań sugeruje, że ekstrakt z cebuli, zawierający heparynę i alantoinę, poprawia kolor i wygląd blizn oraz łagodzi ból i swędzenie blizn po oparzeniu, usunięciu tatuażu, urazie lub operacji.

Czytaj dalej...

czyli JAK PRZY POMOCY OLEJU RYCYNOWEGO zlikwidować ból stawów, poprawić trawienie, krążenie krwi, pracę wątroby, złagodzić napięcia bólu przedmiesiączkowego, zlikwidować dolegliwości spowodowane przez żylaki, zmiany skórne alergię, zaparcia a nawet na chrapanie i wiele innych dolegliwości ponad 20 przepisów z olejem rycynowym.

Czytaj dalej...

Stosując metodę oczyszczania twarzy olejami jako część rutynowej pielęgnacji skóry jest przede wszystkim łagodniejsza, niż przy użyciu komercyjnych środków oczyszczających, które mają tendencję do zrywania warstwy ochronnej naskórka.

Czytaj dalej...

Jeśli słyszałaś o wielu cudownych właściwościach olejku z drzewa herbacianego, lecz nie jesteś pewna jak i kiedy się go stosuje tu przeczytasz o wskazaniach dla tego cennego specyfiku oraz znajdziesz praktyczne porady, jak używać olejku herbacianego.

Czytaj dalej...