Olejek Arganowy - Tajemnica Pięknej Skóry W Twoim Kremie do Twarzy

Olej arganowy - właściwości i jak działa?

Olej arganowy pozyskiwany jest z surowych orzechów drzewa arganii. Ma dość intensywny, orzechowy zapach i złotą barwę. Olej arganowy nie bez powodu nazywany jest płynnym złotem Maroko. Ma on niesamowite właściwości i działanie na skórę. Przede wszystkim:

  • odżywia skórę twarzy,
  • ma właściwości regenerujące,
  • reguluje wydzielanie sebum,
  • spowalnia procesy starzenia się skóry i działa przeciwzmarszczkowo,
  • chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi,
  • reguluje nadmierne wydzielanie sebum,
  • ujędrnia i napina skórę,
  • chroni przed negatywnym działaniem promieniowania,
  • natychmiastowo natłuszcza.

Ten olej rewelacyjnie sprawdzi się również w przypadku łuszczycy, egzemy, atopowego zapalenia skóry i innych problemów skórnych.

To niesamowite działanie poparte jest bogatym składem:

  • kwasy jedno i wielonasycone: kwas linolowy, kwasy omega-6 i -9 i inne,
  • witamina E,
  • karotenoidy,
  • polifenole,
  • fitosterole.
Zobacz także

Spis treści:

Chyba każdy zwolennik naturalnych kosmetyków zna olej arganowy z Maroka, określany również jako „eliksir młodości”, czy też „płynne złoto Maroka”. Nie bez powodu właśnie tak się go nazywa. Fenomen dotyczy tego, z czego powstaje olejek arganowy — otóż z nasion drzewa arganowego (Arganii żelaznej).

Roślina ta osiąga nawet 10 metrów wysokości. Z kolei jej system korzeniowy może rozrastać się nawet do 30 metrów. Ogromna moc przetrwania drzewa arganowego w ubogiej glebie terenów Maroka przekłada się na jego długowieczność – Argania żelazna żyje nawet kilkaset lat!

Olej arganowy, pozyskiwany z nasion drzewa żelaznego, już ze względu na powyższe informacje jest niezwykły. Co ciekawe, jego tłoczeniem zajmują się głównie kobiety, które często całą pracę wykonują ręcznie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ jego właściwości okazują się o wiele ciekawsze. Nietrudno więc zrozumieć, dlaczego olej arganowy znajduje zastosowanie w preparatach skierowanych dla osób, które chcą zachować młodość i urodę.

Olejek arganowy – właściwości

W kosmetyce stosuje się olej arganowy tłoczony z nasion nieprażonych. Wykazuje on duże zdolności penetracyjne. Zaleca się go do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, podatnej na podrażnienia i uczulenia. Odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, chroni ją przed słońcem i wiatrem. Olej arganowy nawilża, uelastycznia i zapobiega zmarszczkom. W jego składzie znajdują się tokoferole i polifenole – związki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Chronią one tkankę łączną i zapobiegają starzeniu się skóry. Z tych wszystkich względów olej arganowy często wykorzystuje się do pielęgnacji skóry twarzy – także przy zwalczaniu trądziku. Ma też zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji włosów i paznokci. Olej arganowy wykazuje również działanie przeciwzapalne.

Olej z nasion prażonych wykorzystuje się do celów spożywczych. Spożywany z jedzeniem wspomaga odporność organizmu i działanie układu krążenia. Stosowany wewnętrznie pomaga również zwalczać stany zapalne, obniża zawartość cholesterolu, wpływa pozytywnie na krzepliwość krwi.

Żel na blizny , poza silikonem medycznym, może zawierać ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej, witaminę C i E, a także filtry SPF 15 , które pomagają zabezpieczać zmiany przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Czytaj dalej...

Olejek rycynowy polecany jest na zmarszczki oraz do pielęgnacji niektórych problemów skórnych również ze względu na niski współczynnik komendogenny, co oznacza, że nie powoduje zatykania porów i nie wzmaga powstawania wyprysków czy nadprodukcji sebum.

Czytaj dalej...

Plasterki są przezroczyste, wodoodporne, dlatego doskonale dopasowuje się do wilgotnego środowiska zmiany, wchłaniają sączący się płyn, koją zaognione miejsca na skórze, a przede wszystkim chronią przed przedostaniem się i rozwojem bakterii.

Czytaj dalej...

Jeśli słyszałaś o wielu cudownych właściwościach olejku z drzewa herbacianego, lecz nie jesteś pewna jak i kiedy się go stosuje tu przeczytasz o wskazaniach dla tego cennego specyfiku oraz znajdziesz praktyczne porady, jak używać olejku herbacianego.

Czytaj dalej...