Depilacja laserowa - wszystko, co musisz wiedzieć
Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu
Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.
Spis treści
- Depilacja laserowa: przeciwwskazania
- Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
- Na czym polega epilacja laserem diodowym?
- Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
- Depilacja laserowa: po zabiegu
- Depilacja laserowa: cena
- Depilacja laserowa: czy boli?
Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.
Depilacja ciała laserem – efekty
By zabiegi depilacji laserowej miały sens, musimy wykonać ich całą serię. Nie oznacza to jednak, że dopiero po tym okresie można zauważyć efekty. Te osiągamy już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Po około 2-3 tygodniach od zabiegu skóra stanie się już znacznie gładsza. Odrastające włoski będą znacznie słabsze. A to oznacza, że golenie owłosienia pomiędzy zabiegami nie będzie potrzebne tak często jak wcześniej.
Każdy kolejny zabieg, to postępujące efekty widoczne gołym okiem! Po zakończonej serii zabiegów zaleca się monitorowanie stanu skóry. Może się bowiem okazać, że z czasem pojawią się nowe cebulki. Nie będzie w tym nic zaskakującego – to zupełnie naturalny proces. Co wówczas można zrobić? Umówić się na tzw. zabieg przypominający. Ten pozwoli uchwycić wyrastające włoski w aktywnej fazie wzrostu i je zniszczyć, by finalnie znowu cieszyć się gładką skórą na długo. Może się jednak okazać, że po zakończonej serii zabiegów owłosienie nie będzie odrastać. Jest to kwestia osobnicza, dlatego tak istotne jest to, aby obserwować własny organizm. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z kosmetologiem.
Depilacja laserowa – jaki laser da najlepszy efekt? Porównanie mocy laserów
Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia z ciała? Liczne włoski na udach, pod pachami czy w okolicach intymnych mogą być naprawdę uciążliwe. Możesz się ich trwale pozbyć. Odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie jest oczywiście depilacja laserowa. Jaki laser wybrać do tego typu zabiegu? Jaki laser do depilacji jest najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
Depilacja laserowa pomoże Ci zredukować nawet do 90% włosów w obszarach, które poddasz zabiegom. Trzeba jednak pamiętać, że aby osiągnąć ten spektakularny efekt, trzeba poddać się serii zabiegów (średnio 6-8 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych). Podstawowym sprzętem wykorzystywanym podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej jest oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, laser. Ten emituje światło jednokolorowe (monochromatyczne), które charakteryzuje się konkretną długością mierzoną w nanometrach. Promień lasera ma konkretny kierunek i małą rozbieżność. To oznacza, że jego energia jest bardzo skoncentrowana, czego efektem jest skuteczny zabieg.
W zabiegu depilacji laserowej chodzi o uzyskanie zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy. Światło, które emituje głowica lasera, wychwytywane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w skórze, którego zadaniem jest pochłanianie światła. Dzięki temu światło, zamieniane w ciepło, uszkadza cebulkę włosa. Przez to włoski nie odrastają.
By zabieg depilacji laserowej miał sens, należy przeprowadzić go w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu włosa. Wtedy cebulka włosa, połączona z brodawką, odpowiedzialna jest za aktywny wzrost. Wówczas podziałanie na nią światłem lasera przynosi oczekiwane efekty. Warto wiedzieć, że czas trwania anagenu nie wygląda tak samo w przypadku każdej partii ciała. W przypadku twarzy cykl wzrostu włosa jest krótszy i trwa około 4-5 tygodni. W przypadku nóg trwa to aż 8-12 tygodni. Czy zmniejszanie odstępów czasowych pomiędzy zabiegami może dać oczekiwany efekt? Nie. Takie działanie sprawi tylko, że finalnie trzeba będzie wykonać jeszcze więcej zabiegów.