Depilacja laserowa pleców - Skuteczne usuwanie owłosienia dla gładkiej skóry
Jak przygotować się do zabiegu?
Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:
- Nie opalaj się co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem – ani na słońcu, ani w solarium. Świeża opalenizna i ciemna karnacja są głównym przeciwwskazaniem do zabiegu – mogłoby dojść do poparzenia i powstania przebarwień lub odbarwień.
- Zrezygnuj z zabiegów, polegających na wyrywaniu włosów (depilacja woskiem, depilatorem, pastą cukrową, pęsetą) na co najmniej miesiąc przed planowaną depilacją laserową. Jeśli niechciane włosy zostaną wyrwane przed zabiegiem, laser do depilacji nie ma możliwości „dojścia” do cebulki włosa i zniszczenia jego macierzy.
- Dzień przed lub w dniu depilacji laserowej musisz dokładnie ogolić ciało na obszarze, który ma zostać poddany depilacji laserowej. Użyj w tym celu zwykłej maszynki do golenia. Dzięki skróceniu włosów laser nie będzie skupiał się na łodydze nad powierzchnią skóry, ale na samym mieszku włosowym. Pozwala to również uniknąć nieprzyjemnych poparzeń skóry. W żadnym wypadku nie usuwaj włosów kremem do depilacji – zawarta w nich chemia rozpuszcza łodygę włosa i może uniemożliwić skuteczną depilację laserową. W przypadku pierwszej wizyty warto zostawić mały fragment nieogolonej skóry, by kosmetolog mógł ocenić typ owłosienia. Kosmetolog przed zabiegiem ogoli pozostawiony fragment włosów.
- W dniu zabiegu nie używaj produktów do pielęgnacji skóry na obszarze, który ma być poddawany depilacji. Dotyczy to wszelkich kosmetyków, takich jak balsamy nawilżające, olejki itp. Nie używaj też antyperspirantów, a perfumy rozpyl na ubraniu, a nie na skórze.
- Odstaw leki i zioła światłouczulające. Dokładną listę środków, które mogą wchodzić w reakcję ze światłem laserowy, przedstawi Ci kosmetolog podczas konsultacji. Specjalista poinformuje Cię również, w jakim czasie po odstawieniu tych leków możesz odbyć pierwszy zabieg depilacji laserowej.
- Skóra w odpowiednim stanie– Przy przystąpieniu do zabiegu skóra nie powinna mieć przerwanej ciągłości naskórka, nie powinna być podrażniona i wysuszona.
Jaki laser wybrać do depilacji?
W dzisiejszych czasach wykorzystuje się bardzo nowoczesne lasery, które nie tylko są skuteczne, ale także bezpieczne. To drugie podnosi też cała procedura, której poddawani są pacjenci m.in. sieci salonów depilacja.pl. Przed zaplanowaniem serii zabiegów odbywa się konsultacja z kosmetologiem. Można umówić ją za darmo za pomocą formularza na stronie internetowej depilacja.pl. Podczas takiego spotkania specjalista przeprowadzi wywiad medyczny oraz dokona próby laserowej. A wszystko to w trosce o pełne bezpieczeństwo pacjenta.
W salonach depilacja.pl wykorzystuje się dwa rodzaje laserów. Są to SPEC3hybrid oraz LightSheer. Jaki laser najlepiej usuwa owłosienie? Obydwa działają bardzo skutecznie – warto jednak wiedzieć, czym się charakteryzują.
Laser diodowy SPEC3hybrid określany jest jako jeden z najnowocześniejszych sprzętów wykorzystywanych w depilacji laserowej. To autorski laser salonów depilacja.pl. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu. Łączy w sobie trzy technologie laserowe – aleksandrytową, diodową i neodymowo-yagową – w jednym. Laser ten wykorzystuje trzy długości fal. Dzięki temu wykazuje niezwykle wysoką skuteczność w przypadku każdego fototypu skóry. Zastosowany w urządzeniu system SHR zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegów oraz brak bólu. Lasery do depilacji zazwyczaj charakteryzują się jedną, uniwersalną długością fali. W laserze SPEC3hybrid wykorzystano dwie dodatkowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku jasnych włosów i co ważne – eliminują problem wrastających włosów.Zalety lasera SPEC3hybrid:
- brak odczuć bólowych dzięki chłodzącej głowicy,
- pełne bezpieczeństwo zabiegu,
- trwałe, spektakularne efekty,
- pozbycie się problemu wrastających włosów,
- sprawdza się także w przypadku skóry bardzo delikatnej.
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.