Krem pod oczy z witaminą C - Sekret promiennej i zdrowej skóry
Z jakimi składnikami łączyć witaminę C stosowaną na twarz?
Witamina C zawarta w serum na przebarwienia to niekwestionowany skarb w pielęgnacji skóry. Jednak aby wydobyć z niej maksimum korzyści, warto wiedzieć, z czym łączyć witaminę C na twarz.
Idealnym partnerem dla niej jest witamina E, która nie tylko wzmacnia działanie antyoksydacyjne, ale również pomaga utrzymać skórę nawilżoną. Kolejnym składnikiem, który tworzy synergiczne połączenie z witaminą C, jest kwas hialuronowy, dostarczający intensywnego nawodnienia i dodający skórze blasku oraz jędrności. Ponadto, peptydy, będące budulcem białek skóry, takich jak kolagen, współdziałają z witaminą C, wspierając jej jędrność i elastyczność.
Niezależnie od tego, z czym połączysz witaminę C, zawsze pamiętaj o równoczesnym stosowaniu kremów z wysokimi filtrami SPF, które chronią skórę przed działaniem promieni UV. Tego typu krem stosuj zawsze, niezależnie od pory roku.
Produkty powiązane
Jean d'Arcel Jean d'Arcel Sensitive Creme Douceur Yeux - krem pod oczy - 15mlŁagodny krem do wrażliwej i suchej skóry okolic oczu.
Skeyndor Skeyndor Aquatherm Soothing Eye Cream - krem do okolic oczu - 15mlKojący krem do pielęgnacji okolic oczu skóry wrażliwej. Stosowany codziennie wygładza okolice oczu i odmładza wygląd powiek, jednocześnie dbając o jeden z najbardziej delikatnych obszarów twarzy.
Skeyndor Skeyndor Power Hyaluronic Cooling Eye Contour & Eyelashes - krem pod oczy - 15mlChłodzący żel do pielęgnacji skóry okolic oczu i rzęs.
Skeyndor Skeyndor Eternal Icy Eye Cream - krem pod oczy - 15mlOdświeżający i wygładzający krem z komórkami macierzystymi.
Skeyndor Skeyndor Global Lift Definition Eye Contour - krem pod oczy - 15mlWitamina C pod oczy – jakie ma działanie?
Stosowanie kosmetyków zawierających witaminę C ma uzasadnienie nie tylko pielęgnacyjne, ale też zdrowotne. Jest to związane z przeciwutleniającymi właściwościami witaminy C oraz jej udziałem w procesie syntezy kolagenu.
Zawartość witaminy C w kosmetykach wynosi od 5 do 20%. Dużym problemem jest niska stabilność, dlatego dłuższe utrzymanie aktywności biologicznej witaminy C uzyskuje się często poprzez połączenie z kwasem ferulowym, glukonolaktonem lub kwasem alfa-liponowym (ALA). Spotykana jest także postać nano- i liposomalna witaminy C, która pozwala na zwiększenie stabilności i lepszą wchłanialność. Ze względu na niską stabilność kwasu L-askorbinowego w kosmetykach stosowane są często jego pochodne, np:
- kwas tetraizopalmitoilo-askorbinowy (INCI: Ascorbyl Tetraisopalmitate),
- sól magnezowa fosforanu askorbylu (INCI: Magnesium Ascorbyl Phospate),
- sól sodowa fosforanu askorbylu (INCI: Sodium Ascorbyl Phospate),
- kwas L-askorbinowy 2-Glukozyd (INCI : Ascorbyl Glucoside),
- kwas 3-O-etylo askorbinowy (INCI: 3-O Ethyl Ascorbic Acid),
- palmitynian askorbylu (INCI: Ascorbyl Palmitate).
Krem z witaminą C - dla kogo?
Witamina C stosowana na twarz reguluje pH skóry, rozjaśniaja przebarwienia i ujednolica koloryt. Kremy z witaminą C przydają się osobom, które przez wiele godzin siedzą przed monitorami komputerów, palą papierosy lub stosują inne używki. Witamina C rozjaśnia i rozświetla, więc z efektów jej stosowania będą zadowolone osoby, które cierpią z powodu szarego, „zmęczonego” kolorytu skóry. Dodatkowo kosmetyki z witaminą C stymulują syntezę i odbudowę kolagenu, więc działają na skórę przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Są więc niezbędne w przypadku skóry dojrzałej. Ale nie tylko!
Kiedy warto zacząć stosować krem z witaminą C? Najlepiej zacząć od 25. roku życia, jako inwestycję w zapobieganie powstawania zmarszczek i przebarwień. Kremy z witaminą C polecane są każdemu rodzajowi cery, ze względu na fakt, że stanowią prawdziwy zastrzyk energii. Przydają się też skórom, na których widać plamy i oznaki fotostarzenia, jak nierównomierny koloryt. Witamina C rozświetla, odświeża wygląd cery, więc powinna znaleźć się na półce u każdej, dbającej o siebie osoby. Doskonale sprawdza się też w pielęgnacji skóry wokół oczu - rozjaśnianiu cieni i sińców pod oczami i uszczelnianiu naczyń.
