Polopiryna na pryszcze - Czy to skuteczny sposób na pozbycie się niedoskonałości skóry?

Polopiryna S – skutki uboczne

Każdy lek może powodować działania niepożądane. Polopiryna S może powodować:

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: małopłytkowość, niedokrwistość wskutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego,
  • zaburzenia z układu nerwowego: szumy uszne (zazwyczaj jako objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy,
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości: wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, wstrząs,
  • zaburzenia pracy serca,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek,
  • niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, perforacje,
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby, szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny.

Polopiryna S – działanie leku

Polopiryna S jest lekiem, który działa działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Dobrze sprawdzi się przy przeziębieniach, grypie, a także stanach bólowych o umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, zębów, mięśni czy stawów). Lek powinno się przyjmować w trakcie posiłku lub zaraz po jedzeniu. Polopiryny S nie powinno się przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Najlepiej tabletki trzymać w oryginalnym opakowaniu, aby nie miały kontaktu ze światłem i wilgocią. Uwaga! Polopiryna S jest niewskazana u dzieci poniżej 16 lat.

Substancją czynną Polopiryny S jest kwas acetylosalicylowy. Każda tabletka zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego. Wśród pozostałych składników znajdziemy skrobię kukurydzianą, sproszkowaną celulozę, celulozę mikrokrystaliczną.

Polopiryna S – dawkowanie leku

  • Dorośli: od 300 mg do 600 mg (od 1 do 2 tabletek) co 4 godziny. Nie przyjmować więcej niż 3 g leku na dobę.
  • Młodzież w wieku powyżej 16 lat: od 600 mg do 900 mg (od 2 do 3 tabletek) na dobę.

W chorobach reumatycznych, tylko na zlecenie lekarza:

  • w gorączce reumatycznej: 900 mg (3 tabletki) 4 razy na dobę,
  • w reumatoidalnym zapaleniu stawów: 600 mg (2 tabletki) od 3 do 4 razy na dobę.

Zawał mięśnia sercowego, profilaktyka zawału mięśnia sercowego:

  • od 150 mg do 300 mg (od ½ do 1 tabletki) na dobę.

Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 16. roku życia.

U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) należy stosować lek w mniejszych dawkach i w większych odstępach czasowych, ze względu na zwiększone ryzyko występowania objawów niepożądanych.

aspiryna albo Polopiryna one są naprawdę dobre na pryszcze bo mają kwas salicylowy który jednak ma działanie przeciwzapalne nie polecam oczywiście do stosowania na większe obszary i zbyt często bo można się uczulić poza tym ten kwas jednak wysusza skórę ale na jakieś niewielkie zmiany to najlepszy środek który zazwyczaj z reguły mamy gdzieś tam pod ręką.

Czytaj dalej...

To zależy od metod jeśli odwiedzamy co miesiąc kosmetyczkę, kupujemy całą serię kosmetyków, wybieramy się do lekarza dermatologa, kupujemy leki to koszt miesięcznej kuracji może wynieść nawet 300 złotych.

Czytaj dalej...

Inne przyczyny powstawania pryszczy podskórnych niewłaściwa dieta, alergie skórne, zakażenia wirusowe zakażenia bakteryjne, zaburzenia w składzie sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, zmiany w procesie rogowacenia naskórka.

Czytaj dalej...

Mimo że szczoteczka wraz z pastą do zębów jest fundamentalną częścią odpowiedniej higieny jamy ustnej, to niestety nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków, takich jak przestrzenie międzyzębowe.

Czytaj dalej...