Pryszcz na brodawce - Przyczyny, Leczenie i Porady

Co na pryszcze na brodzie? Jak się ich pozbyć?

Tym samym odpowiedziała też nie tylko na pytanie, co oznaczają pryszcze na brodzie, ale i jak się ich pozbyć. „W przypadku wystąpienia takich zmian należy wykonać badania hormonalne” – podkreśla dermatolog. Bo to właśnie nieprawidłowe stężenie męskich hormonów jest ich przyczyną. I to właśnie badania, a następnie konkretne leczenie, pozwalają się pozbyć pryszczy na brodzie raz na zawsze. Lekarze proponują najczęściej terapię hormonalną albo terapię antybiotykami. Z pryszczami na brodzie można walczyć też doraźnie, tak jak z innymi rodzajami krostek. Przydatne mogą okazać się żele na wypryski, maść cynkowa i inne kosmetyki do walki z trądzikiem. Trzeba jednak podkreślić, że poradzą sobie one jedynie z objawami problemu, a nie z ich przyczyną. Dlatego też badania są nieuniknione.

Przed wizytą u lekarza, warto zastanowić się jednak nad dietą, bo to właśnie ona może przyczynić się do zaburzeń hormonalnych. Za głównego winowajcę uważa się mleko (krów, kóz czy owiec), które samo w sobie pełne jest hormonów. W trosce o cerę lepiej więc zrezygnować z mleka i nabiału: masła, serów czy jogurtów. Spróbujcie zrobić to choćby na jakiś czas, na przykład na trzy tygodnie – to wystarczy, by zobaczyć efekty. Jeśli pryszcze nie znikną, koniecznie odwiedźcie dermatologa.

CZY PRYSZCZE NA BRODZIE I TRĄDZIK NA BRODZIE TO TE SAME PROBLEMY SKÓRNE?

Mówiąc o krostach, mamy na ogół na myśli przypadkowe, sporadyczne wypryski, z którymi można się szybko uporać i które z reguły nie nawracają.

Trądzik natomiast jest bardziej zaawansowaną i bolesną formą wykwitów, które występują często i wymagają nieco czasu i uwagi. Ma kilka poziomów nasilenia oraz różne rodzaje i przyczyny występowania.

Trądzik na brodzie jest wywoływany przez podobne czynniki jak pryszcze na brodzie (wahania hormonalne), ale jeśli jest uporczywy, może wymagać bardziej złożonego traktowania.

Jest wiele różnych sposobów na podskórne pryszcze na brodzie, które można zredukować już przy niewielkim wysiłku.

Pierwsze, co radzą dermatolodzy, to nie dłubać przy krostach – im mniej ich dotykasz, tym szybciej się zagoją. Skubanie i wyciskanie prowadzi do stanów zapalnych i ewentualnych blizn.

Zadbaj o codzienne oczyszczanie skóry – używaj płynu do mycia twarzy, aby usunąć z powierzchni skóry makijaż, brud, zanieczyszczenia, pot i bakterie.

Warto stosować chemiczne środki złuszczające, najpierw raz czy dwa razy w tygodniu, a potem codziennie, aby pobudzić proces wymiany komórek i zwiększyć produkcję kolagenu.

Po oczyszczeniu i złuszczeniu użyj toniku do twarzy, który dodatkowo nawilży skórę, a następnie zastosuj krem nawilżający – to pomoże wzmocnić barierę ochronną skóry i zrównoważyć wydzielanie sebum.

W produktach do pielęgnacji skóry unikaj silnych składników, które mogą pozbawić skórę wilgotności. Gdy skóra jest przesuszona, gruczoły łojowe nadmiernie produkują substancje oleiste, aby zrekompensować utratę wilgoci, co prowadzi do zatykania porów i powstawania wyprysków.

Pryszcze na brodzie – przyczyny. Co oznacza trądzik tylko na brodzie

Pryszcze na brodzie i na linii żuchwy, pryszcze wokół ust, a może na policzkach? Jeśli wypryski pojawiają się tylko w jednym miejscu na twarzy, według medycyny ajurwedyjskiej, może to świadczyć o nieprawidłowym działaniu konkretnych narządów. Tradycyjna medycyna do tematu podchodzi o wiele bardziej ostrożnie. Jest jednak wyjątek. Jeśli pryszcze pojawiają się jedynie na brodzie i na linii żuchwy, przyczyna jest na ogół jedna – to wynik zaburzeń hormonalnych. O pryszcze na brodzie zapytałyśmy dermatologa, Olgę Warszawik.

„Jeśli chodzi o zmiany trądzikowe – krostki i grudki na twarzy, to nie da się powiązać ich umiejscowienia z uszkodzeniem konkretnego narządu” – przyznała ekspertka. „Jeśli jednak krostki, grudki czy guzki pojawiają się na linii żuchwy i brody, często jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi” – dodała od razu, podkreślając, że jeśli u kobiet pojawia się trądzik na brodzie (i wyłącznie na brodzie), powinien to być impuls do zrobienia badań, które pozwoliłyby sprawdzić poziom androgenów w organizmie, czyli po prostu męskich hormonów.


Poważne schorzenia, takie jak rak piersi i ropnie, mogą rozwinąć się u mężczyzn, dlatego tak ważne jest, aby każdy z niezidentyfiko- wanym, bolesnym guzem na lub w okolicach brodawki sutkowej zobaczył u lekarza diagnozę.

Czytaj dalej...

Poważne schorzenia, takie jak rak piersi i ropnie, mogą rozwinąć się u mężczyzn, dlatego tak ważne jest, aby każdy z niezidentyfiko- wanym, bolesnym guzem na lub w okolicach brodawki sutkowej zobaczył u lekarza diagnozę.

Czytaj dalej...

Jeśli jednak jakiekolwiek się pojawią proponuję byś poszukał poszukała poszczególnych rodzajów w zdjęciach google, ewentualnie wysłał wysłała pytanie do mnie wtedy postaram się rozstrzygnąć ewentualne wątpliwości.

Czytaj dalej...

Osoby o jasnej karnacji, rudych lub blond włosach, niebieskich oczach, licznych piegach, dużej liczbie znamion barwnikowych, znamion w miejscach drażnienia oraz tych, które doznały oparzeń słonecznych, szczególnie w dzieciństwie.

Czytaj dalej...