Jak skutecznie pozbyć się pryszczy na brodzie
Zaskórniki na nosie - 5 praktycznych sposobów, jak się ich pozbyć
Zaskórniki, czyli nieestetyczne czarne kropki na nosie, brodzie i czole to zmora młodych ludzi, którzy zamartwiają się jak usunąć wągry z nosa. Czy istnieją dobre domowe sposoby, aby zlikwidować wągry na nosie, brodzie czy czole? Doradzimy co robić, aby pozbyć się wągrów na nosie. Przedstawimy najlepsze domowe sposoby, jak parówka czy maseczka na wągry. Wyjaśnimy, czy warto wyciskać wągry w domu czy raczej udać się do salonu kosmetycznego.
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wągrach.
Kosmetyki działające punktowo na pryszcze na brodzie – które warto wybrać?
Trądzik na brodzie wymaga skoncentrowanej na problemie pielęgnacji dermokosmetykami, które będą intensywnie zwalczać problem, bezpośrednio oddziałując na wyprysk. Oto 5 skutecznych bestsellerów:
Przystępny cenowo żel punktowy od Pharmaceris zawiera stężoną 2% formułę H2O2 oraz kwas salicylowy, które są znane ze swojego skutecznego działania przeciwtrądzikowego. Skutecznie przyspiesza ustępowanie istniejących wyprysków – nawet tych, z którymi nie poradziły sobie dotąd inne kosmetyki.
Bardzo wydajna pasta na bazie zielonej glinki oraz jasnego ichtiolu redukuje wypryski, działając przede wszystkim antybakteryjnie. Zawiera cenny w leczeniu niedoskonałości olej z drzewa herbacianego oraz tlenku cynku. Zawarta w tym bestsellerowym dermokosmetyku Woda Termalna Uriage nawilża i szybko koi skórę. Wystarczy zaledwie 1 noc, aby zredukować niedoskonałości nawet o. 91%!
Hypoalergiczna pasta o szybkim działaniu, które zawdzięcza 10% zawartości siarki i kwasowi glikolowemu. W jej składzie znajdziemy także cenny, kojący niacynamid. To doskonała propozycja dla wszystkich osób o cerze mieszanej i wrażliwej, których pielęgnacja jest jeszcze bardziej wymagająca.
Jeden z najchętniej wybieranych dermokosmetyków. Jego skład został wzbogacony antyoksydacyjnymi Lumifenolami i świętym lotosem, dzięki czemu przyspiesza zwalczanie wyprysków, a także dogłębnie oczyszcza skórę, łagodząc stany zapalne. Idealny wybór niezależnie od wieku.
Profesjonalny dermokosmetyk z kwasem salicylowym dla szczególnie wymagającej cery trądzikowej. Jego antyseptyczne działanie przyniosło mu międzynarodową sławę – wybierz ten żel punktowy, jeśli chcesz skutecznie złuszczyć naskórek i wyeliminować niedoskonałości cery.
Pamiętajmy, aby punktowe dermokosmetyki nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy. Stosujmy je zgodnie z zaleceniami producenta i miejmy na uwadze, że zwalczanie trądziku na brodzie powinno się odbywać na różnych płaszczyznach jednocześnie. Dermokosmetyki w połączeniu ze zdrową dietą i, ewentualnie, lekami od dermatologa mogą szybko przynieść widoczne efekty.
Jak usunąć wągry z nosa domowymi sposobami
Samodzielne usuwanie wągrów z nosa
Domowe sposoby jak usunąć wągry z nosa są różne, jednak nigdy nie będą one w pełni skuteczne. Dobrą metodą jest peeling, czyli złuszczenie naskórka, który można wykonać za pomocą peelingów ziarnistych, enzymatycznych i peelingów typu „peel-off", które działają jak maseczka na wągry. Domowy peeling przy pomocy kosmetyków zakupionych w drogerii nie usunie zaskórników, lecz zapobiegnie tworzeniu się nowych dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry. Warto pamiętać, aby nie wykonywać peelingu zbyt często, gdyż może przyspieszać rogowacenie naskórka.
Czy jest sposób, jak usunąć wągry z nosa szybciej, na przykład przed imprezą? Służą do tego specjalne plastry na wągry. Plaster przyklejamy na nosie, brodzie, czy też na czole i pozostawiamy na kilka minut, po czym odrywamy. Jest to metoda szybka, niestety niezbyt skuteczna, gdyż po kilku godzinach wągry z powrotem wypełniają się sebum. Plastry działają powierzchniowo, nie usuwają wszystkich wągrów i nie zapobiegają tworzeniu się nowych zmian.
Obecnie reklamowane są urządzenia do usuwania zaskórników jak odkurzacz do wągrów. Cena tego urządzenia waha się od około 40 do około 120 zł. Urządzenie to wysysa zanieczyszczenia skóry jak odkurzacz, na zasadzie próżniowej.
Maseczka na wągry
Dobrym domowym sposobem jest maseczka na wągry. Przed nałożeniem maseczki należy wykonać parówkę, aby zmiękczyć skórę. Parówkę wykonujemy ze zwykłej wody. Po prostu osłaniamy głowę ręcznikiem i pochylamy się nad miską, gdzie para wodna nawilża i zmiękcza skórę twarzy. Do wody można również dodać ziół jak lipa, szałwia czy rumianek. Dobrze działa również parówka z olejku pichtowego. Do miski z gorącą wodą wlewamy ok. 10-15 ml olejku i trzymamy twarz nad oparami przez ok. 10 minut.
Maseczka i napój z drożdży na pryszcze
Jednym z domowych sposobów na pryszcze jest kuracja drożdżami, które można pić w formie roztworu wodnego, a także nakładać na twarz w postaci maseczki. Jeśli osoba zmagająca się pryszczami zdecyduje się na pierwszą opcję, w drożdże warto zaopatrzyć się w aptece lub wybrać wyciąg z drożdży piwowarskich. Drożdże należy zalać zimną, przegotowaną wodą i osłodzić je. Mieszaninę należy schładzać przez parę godzin w lodówce, a następnie pić ok. 1 szklankę na dobę. Kurację w formie pitnej należy prowadzić maksymalnie przez 10 dni.
Aby wykonać drożdżową maseczkę, należy zaopatrzyć się w drożdże piekarnicze, rozgnieść je z niewielką ilością ciepłej wody i odstawić na ok. 10 minut. Później nałożyć na zmiany skórne i trzymać przez ok. 30 minut, po czym dokładnie zmyć drożdże ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie maseczki co 2 dni, przez ok. 4–5 tygodni. Przed rozpoczęciem obu form kuracji warto się upewnić, czy osoba cierpiąca na pryszcze nie ma uczulenia na drożdże. Nie powinni jej stosować chorzy na cukrzycę, zapalenia stawów oraz niewydolność nerek.
