Dlaczego pojawiają się pryszcze na pośladkach?

Jak pozbyć się pryszczy na pośladkach?

Aby poprawić kondycję skóry swoich pośladków, warto wziąć pod uwagę poniższe aspekty:

  • odpowiednia higiena okolic intymnych - regularne mycie pośladków przy użyciu łagodnego, niekomedogennego (czyli takiego, który nie zawiera składników sprzyjających powstawaniu wyprysków) mydła pomoże utrzymać skórę w czystości i zmniejszyć ryzyko zatykania porów,
  • peelingi - używanie delikatnych peelingów może pomóc usunąć martwe komórki skóry i zapobiec zatykaniu porów,
  • unikanie ciasnej odzieży - noszenie luźniejszych ubrań, szczególnie wykonanych z naturalnych tkanin jak bawełna, pozwala skórze oddychać i zmniejsza ryzyko podrażnień,
  • zmiany w diecie - zdrowy jadłospis bogaty w owoce, warzywa i pełnoziarniste produkty, a ubogi w przetworzoną żywność i cukry, może mieć pozytywny wpływ na stan twojej skóry - dotyczy to także pośladków,
  • unikanie długiego siedzenia - regularne wstawanie i krótkie spacery mogą zmniejszyć pocenie się i tarcie skóry na pośladkach,
  • odpowiednia pielęgnacja skóry pośladków - stosowanie łagodnych, beztłuszczowych kremów nawilżających pomoże utrzymać skórę nawilżoną i zdrową,
  • leczenie miejscowe - dostępne są różne środki dostępne bez recepty, takie jak maści zawierające kwas salicylowy czy nadtlenek benzoilu, które mogą pomóc w zwalczaniu pryszczy w okolicy pośladków.

Pryszcze na pośladkach — jak się ich pozbyć?

Oczyszczaj skórę

Przede wszystkim, zadbaj o prawidłową higienę. Myj ciało po treningu i po całym dniu — usuniesz pot, olej i brud, które nagromadziły się na powierzchni skóry.

Stosuj produkty antybakteryjne

W walce z pryszczami na pośladkach pomocne będą żele do mycia/kremy/toniki z kwasem salicylowym, kwasem glikolowym, kwasem mlekowym i nadtlenkiem benzoilu, Zabijają bakterie, oczyszczają oraz hamują stany zapalne. Bardzo dobrze sprawdzi się również olejek z drzewa herbacianego, który ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Unikaj szorowania i złuszczania

Gdy walczysz z krostkami, unikaj szorowania oraz szczotkowania skóry na sucho. Jeszcze bardziej ją podrażnisz i zaostrzysz problem.

Nawilżaj skórę

Nawilżanie skóry jest kluczowe, kiedy chcesz pozbyć się pryszczy na pośladkach. Stosuj lekkie, niekomedogenne produkty, które nie będą dodatkowo jej zapychać. Unikaj olejków.

Noś luźne ubrania i bawełnianą bieliznę

Zrezygnuj z bielizny wykonanej ze sztucznych materiałów nieprzepuszczających powietrza oraz z obcisłych ubrań.

Zmień swoją dietę

To, co jesz, ma duży wpływ na twoją skórę, więc skup się na swoim menu. Wyeliminuj z diety wysoko przetworzone produkty i cukier.

Unikaj siedzenia w jednym miejscu przez kilka godzin

Zapalenie mieszków włosowych często jest spowodowane nadmiernym tarciem lub podrażnieniem. Staraj się nie siedzieć długo w jednym miejscu.

PAMIĘTAJ: Jeśli twoja skóra nie reaguje i pryszcze nie znikają, skonsultuj się z dermatologiem. Być może będziesz potrzebowała miejscowych lub doustnych antybiotyków.

Pryszcze na pośladkach — jak je usunąć? (PORADY)

Pryszcze na pośladkach to bardzo wstydliwy problem dla wielu kobiet. Nieestetyczne krostki obniżają pewność siebie i samoocenę. Uważane są często za brak odpowiedniej higieny. Jakie są przyczyny powstawania pryszczy na pośladkach? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Popularne kosmetyki do higieny intymnej:

Większość dzieci, jeśli rodzi się z włosami które powstają w życiu płodowym około 12 tygodnia ciąży , gubi je w pierwszym roku życia, by zazwyczaj do czwartego miesiąca życia włoski wytarły się im zupełnie.

Czytaj dalej...

Właśnie dlatego jakość i ilość włosów jest uzależniona od tego co się dzieje w naszym organizmie oraz podkreśla się istotność przeprowadzania szczegółowego wywiadu medycznego podczas tego schorzenia celem zdiagnozowania i eliminacji przyczyny.

Czytaj dalej...

zespół Cushinga - choroba spowodowana nadmierną produkcją hormonu kortyzolu, która może być wynikiem guzów nadnerczy, długotrwałego stosowania leków kortykosteroidowych lub nadmiernego wydzielania hormonu ACTH przez guzy przysadki.

Czytaj dalej...

Powodem zaburzeń hormonalnych może być zachwiana homeostaza organizmu, wynikająca z nieprawidłowego funkcjonowania tego gruczołu, ale też efekt fizjologicznych zmian zachodzących w organizmie na przykład pod wpływem menopauzy.

Czytaj dalej...

W przypadku zauważenia, że pies traci lub gubi sierść w określonych miejscach lub na całym ciele, przed skonsultowaniem się z lekarzem weterynarii dobrze jest poznać najpowszechniejsze przyczyny tego stanu.

Czytaj dalej...