Przedłużanie włosów metodą keratynową - piękne i naturalne włosy z długotrwałym efektem
Jak dbać o przedłużane włosy?
Pielęgnacja przedłużanych włosów jest kluczowa, aby utrzymać fryzurę w idealnym stanie oraz przedłużyć żywotność doczepianych pasm. Oto kilka ważnych zasad, których należy przestrzegać:
- Wybieraj delikatne szampony i odżywki przeznaczone dla włosów przedłużanych, aby nie obciążać pasm ani nie uszkodzić miejsc łączenia.
- Unikaj nadmiernej ilości kosmetyków do stylizacji, które mogą sklejać włosy i obciążać je.
- Szczotkuj włosy specjalną szczotką do włosów przedłużanych, zaczynając od końcówek i stopniowo przesuwając się ku nasadzie.
- Ogranicz używanie urządzeń do stylizacji na gorąco, takich jak suszarki, prostownice czy lokówki. Jeśli musisz ich użyć, zastosuj niską temperaturę i stosuj termoochronę.
- Przed snem zawiąż włosy w luźny warkocz lub kok, aby zapobiec plątaniu się.
ŻELOWA METODA PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW
Pochodną keratynowego przedłużania włosów jest metoda żelowa – bardzo podobna do metody keratynowej, jednak nieco trwalsza. Nie będzie ona jednak odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, dlatego metodę jaką doczepimy włosy akurat Tobie, ustalimy na konsultacji – dla jednego typu włosów dużo lepiej sprawdzi się metoda keratynowa, dla innego – żelowa
Metoda żelowa – co to jest?
Metoda żelowego przedłużania włosów na ciepło polega w zasadzie na tym samym – łączeniu pasemek naturalnych włosów z doczepianymi za pomocą zgrzewu na ciepło – tyle tylko, że w tym przypadku nie jest to łuska keratynowa, a tzw. łuska żelowa. Jest ona nieco trwalsza i mocniejsza od keratyny, a przy tym łatwa do zdjęcia za pomocą cążek (nie trzeba jej rozpuszczać jak keratyny). Metoda żelowa jest też odporna na olejki i maski.
Przedłużanie keratyną czy ringi - co wybrać?
Inną popularną metodą przedłużania włosów jest metoda na ringi, czyli łączenie naszych kosmyków z doczepianymi pasmami przy pomocy malutkich zaciskanych obrączek. Są one najczęściej wykonane z aluminium, brązu lub miedzi, a do ich użycia nie wymaga się wysokiej temperatury.
Którą metodę przedłużania włosów wybrać - keratynę czy ringi? Wszystko zależy od kondycji naszych włosów. Jeśli mamy zdrowe, gęste pasma, keratyna będzie świetnym wyborem. Ringi polecane są zwykle posiadaczkom włosów cienkich, łamliwych, ze skłonnością do wypadania. Są bowiem mniej inwazyjne ze względu na brak używania zgrzewarki.
Cenowo obie metody nie różnią się od siebie zbyt wiele, więc nie jest to czynnik, który może wpłynąć na nasz wybór. Obie z nich to koszt od 800 zł w górę.
Keratynowa a żelowa metoda przedłużania włosów
Keratynowe przedłużanie włosów jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania/zagęszczania włosów, ponieważ opiera się o wykorzystanie podgrzewanej keratyny do łączenia włosów naturalnych z doczepianymi. Keratyna jest jednym z naturalnych składników włosów, który odpowiada za ich połysk. Gdy go nie ma, łuska włosa może się łatwo otworzyć, pozostawiając włosy podatne na uszkodzenia.
Uwielbiany przez kobiety na całym świecie jest gwarancją spektakularnych efektów. Ale na czym właściwie polega ta metoda?
Najprościej rzecz ujmując, przedłużanie/zagęszczanie włosów tą metodą polega na połączeniu cieniutkiego (im cieńsze tym lepiej) pasma naturalnych włosów z kosmykiem włosów doczepianych, zakończonym keratynową końcówką, tzw. łuską. Dzięki temu, że te dodatkowe kosmyki są zazwyczaj bardzo cienkie, pozwala to w dowolny sposób regulować ich liczbę oraz miejsce doczepiania. Następnie oba pasma (naturalne i doczepiane) łączymy na gorąco przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu.
Długotrwały efekt
Efekt zabiegu przedłużania włosów metodą keratynową, zależy oczywiście w dużej mierze od początkowej kondycji włosów oraz ilości, jakości i grubości doczepionych pasemek, jednak z całą pewnością, dobrze wykonany zabieg będzie więcej niż zadowalający, a często da naprawdę spektakularny efe kt. Najważniejsze zaś, że metoda ta jest w 100% bezpieczna, nie niszczy w żaden sposób włosów i jest nieinwazyjna.
Doczepiane pasemka, trzymają się na włosach kilka miesięcy. Gdy minie ten czas, niezbędna jest korekta zabiegu, bowiem włosy rosną, i te doczepiane jako, że są zespolone na stałe w konkretnym miejscu z naszym naturalnym włosem, obniżają się wraz z odrostem, czyli oddalają się od skóry głowy i może zacząć być widać łączenia. Doczepione włosy należy dlatego delikatnie zdjąć rozpuszczając keratynę, a następnie założyć ponownie.
