Przełamując Mity - Porażająca Prawda o Pryszczach Wokół Ust

Pryszcz na ustach — przyczyny i zapobieganie (PORADY)

Pryszcz na ustach to nie tylko bolesny problem, ale także wizualny. Pryszcze wokół ust występują zawsze w najmniej oczekiwanych momentach — zwykle, gdy szykuje nam się ważne wyjście, spotkanie biznesowe lub randka. Gdy tylko poczujemy charakterystyczne pieczenie, swędzenia, to znak, że za kilka dni pojawi się pryszcz. Potoczną nazwą opryszczki na ustach jest zimno. Jak sobie radzić z tym problemem? Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Popularne kosmetyki do ust:

Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Aby szybko pozbyć się opryszczki powinno się jak najsprawniej rozpocząć leczenie zakażenia, czyli już wtedy kiedy pojawią się pierwsze objawy wirusa. Dlatego już pojawienie się pierwszej fazy powinno skłonić do jak najszybszej konsultacji lekarskiej, by zaaplikować skuteczne farmaceutyki. Takie postępowanie okazuje się najbardziej skuteczne.

Początek treści sponsorowanej

Proces leczenia opryszczki można przyspieszyć dzięki preparatom z maksymalną dawką acyklowiru, który hamuje namnażanie wirusów. Szczególnie gdy "zimno" pojawia się cyklicznie, warto sięgnąć po lek w formie tabletki. W aptece znajdziemy produkt bez recepty. Stosując go, nie tylko zapobiegniemy nawrotom opryszczki, ale i zmniejszymy prawdopodobieństwo jej wystąpienia. Kliknij tutaj jeśli potrzebujesz pomocy w zwalczaniu opryszczki.

Koniec treści sponsorowanej

Jak pozbyć się opryszczki, żeby efekt był natychmiastowy? Zwalczenie z dnia na dzień nie jest możliwe. Jednak w kobiecej kosmetyczce spokojnie uda się znaleźć preparaty, które zakryją szpecącą zmianę na ustach.

Są wśród nich m.in. puder, fluid kryjący, bronzer, czy róż. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ nakładając taki środek na skórę można doprowadzić do przenoszenia wirusa w inne rejony ust, a nawet całej twarzy.

Warto tutaj podkreślić, że z wirusem HSV 1 żyje się do końca życia, co oznacza, że nie da się go całkowicie wyleczyć, ani tym bardziej pozbyć się zimna na ustach w jeden dzień.

Opryszczka w ciąży - czy jest groźna? Przyczyny i objawy

Pryszcz na ustach — czym jest wirus HSV-1?

Pojedynczy pryszcz na ustach lub charakterystyczna opryszczka jest zaraźliwa, wygląda nieestetyczna i jest często bolesna. WHO mówi o tym, że nawet 67% populacji poniżej 50 roku życia jest nosicielami wirusa opryszczki wargowej. Opryszczka występuje zwykle w dwóch odmianach — opryszczki na wargach (np. zimno) lub opryszczki na narządach płciowych. Za pryszcze na wargach odpowiada wirus HSV-1. Odpowiada on za powstanie opryszczki na ustach, kącikach ust, na granicy warg oraz na skórze twarzy. Okazuje się, że już kilka dni przed jego pojawieniem występuje charakterystyczny świąd, pieczenie i nadwrażliwość. Po około 2 dniach powstaje charakterystyczny pęcherz, który z czasem pęka. To właśnie kontakt z wydzieliną z pęcherza u innych osób powoduje dalsze zarażanie. Pryszcz na ustach po pęknięciu goi się w około 2-3 dni. Na powierzchni ust pojawia się żółto-brązowy strup, który z czasem samoistnie odpadnie.

Pamiętaj! Opryszczki nie wolno pod żadnym pozorem drapać i wyciskać. Robiąc to tylko pomagamy wirusowi HSV rozprzestrzenić się oraz doprowadzić do powstania blizn po opryszczce.

Zmiany na ustach - krostki, grudki, pęcherzyki. 8 najczęstszych przyczyn [ZDJĘCIA]

Zmiany na ustach to nie tylko krostki, grudki, pęcherzyki, pęknięcia, ale też wszelkiego rodzaju plamki i przebarwienia. Czasem zmiany na ustach to jedynie problem estetyczny, któremu łatwo przeciwdziałać, ale zdarza się również, że mogą one wskazywać na poważniejszą chorobę. Warto umieć rozpoznać najczęstsze typy zmian na ustach, a także wiedzieć, jakie są ich przyczyny i jak je leczyć.

Spis treści

Zmiany na ustach mogą wystąpić w każdym wieku, i to nie tylko zimą. Pęknięcia skóry ust i wokół ust, pęcherzyki, białe lub czerwone plamki na wargach, przebarwienia - z takimi zmianami na ustach najczęściej udajemy się do lekarza lub kosmetyczki. Jakie są ich przyczyny? Wszystko zależy od rodzaju zmiany na ustach.

Zapalenie nerwów wzrokowych i rdzenia kręgowego Objawy zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia kręgowego są związane z zapaleniem uszkadzającym tkankę nerwową w typowych dla tej choroby miejscach, czyli nerwach wzrokowych i rdzeniu kręgowym.

Czytaj dalej...

Objawy skórne u dzieci plamki, krosty, bąble Badanie skóry dziecka powinno stanowić rutynowy element codziennych czynności związanych z pielęgnacją, może bowiem dostarczyć wielu cennych informacji ułatwiających prawidłowe rozpoznanie choroby.

Czytaj dalej...

Może również poprosić nas o wykonanie dodatkowych badań, ponieważ jak zostało już wspomniane, różne choroby oraz dolegliwości, z jakimi zmaga się nasz organizm, mogą prowadzić do powstawania niedoskonałości na twarzy.

Czytaj dalej...

Warto jednak pamiętać, że samodzielna diagnoza na podstawie zdjęć nie zastąpi wizyty u dermatologa, który może zalecić odpowiednie leczenie, takie jak maść na krosty na pupie lub inne specyfiki dostosowane do konkretnej diagnozy.

Czytaj dalej...