Przedłużanie rzęs w Białymstoku - Piękno, które przyciąga spojrzenia
Przedłużanie rzęs metodą objętościową 2D, 3D, 4D, 6D- tajemniczy skrót, co oznacza?
Najodpowiedniejsza długość przedłużonej rzęsy powinna stanowić 1/3 długości oka. Jeżeli zależy nam na rzęsach dłuższych niż naturalne, najlepiej zdecydować się na wydłużenie ich o maksymalnie 1-2 mm. Wtedy stylizacja nie obciąża naturalnych rzęs.
Czasami wykonuje się też aplikacje krótsze od naturalnych rzęs. Przy tej metodzie objętościowej rzęsy prezentują się naturalnie i niezwykle lekko. Dodatkowo metoda ta sprawdzi się u właścicielek rzadkich włosków, ponieważ rzęsy nadadzą im gęstości.
Rzęsy wykonane wyżej wymienioną metodą spodobają się wszystkim paniom, gdyż każda kobieta marzy o podkreślonym, kuszącym spojrzeniu.
Krótka historia sztucznych rzęs
Zabieg przedłużania rzęs jest prostą, jednak skuteczną metodą zagęszczenia nieidealnych, naturalnych rzęs, dzięki której można na długo i w znaczącym stopniu zmienić oprawę oka.
Jednak mało kto wie, kto wymyślił sztuczne rzęsy i jaka jest ich geneza.
Otóż około 4000 lat p.n.e. kobiety zaczęły przywiązywać większą wagę do rzęs. Egipcjanki malowały je substancją o nazwie khol. Przyciemniał on rzęsy, nadając spojrzeniu wyrazistości.
W starożytnej Grecji do aplikacji rzęs używano zwierzęcego włosia. Długie włoski świadczyły o czystości i niewinności.
Pierwszy artykuł nt.: sztucznych rzęs pojawił się w XIX w. na łamach brytyjskiego magazynu „Truth”, następnie w 1899r. pojawiła się kolejna wzmianka w periodyku „The Dundee Courier”.
Niestety przedłużanie rzęs było zabiegiem bolesnym, ponieważ sztucznych rzęs nie przyklejano, ale wszywano w górne powieki. Obszar poddawany aplikacji nie był znieczulony. Sporadycznie stosowano przeciwbólową kokainę.
Pierwsze próby przedłużania rzęs odbyły się na potrzeby kreacji aktorskich. Amerykański reżyser D.W. Griffin w 1916r. zażyczył sobie, aby odtwórczyni głównej roli w filmie „Intolerance”– Seena Owen, miała długie rzęsy. Przedłużenie wykonano z ludzkich włosów przewleczonych przez gazę, przy użyciu kleju do charakteryzacji. Przedłużenie okazało się zbyt długie. Powodowało muskanie policzków. Wywołało to reakcję alergiczną oraz niemożność otwarcia oczu.
W 1927r. Maksymilian Faktor- polski wizażysta na potrzeby filmu pt.: „Chicago”, wymyślił sztuczne rzęsy. Szczęśliwą posiadaczką tych rzęs była aktorka kina niemego Phyllis Haver. Jednak sztuczne rzęsy okazały się nietrwałe i wyglądały na sztuczne, gdyż do ich stworzenia posłużyły frędzelki przyczepione do nitki.
W latach 50-tych XX w., do sprzedaży trafiły rzęsy w pasku, które cieszyły się długo popularnością wśród pań. Do sukcesu sztucznych rzęs przyczyniła się Marylin Monroe, której kuszące spojrzenie pokochało tysiące pań. Aplikację rzęs, już w tamtych czasach, wykonywano często w gabinecie kosmetycznym.

Jak naprawdę wygląda przedłużanie rzęs?
1. Efekt pajęczych nóżek – puste miejsca między rzęsami
Przedłużanie rzęs metodą objętościową nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Wszędzie atakują nas zdjęcia ukazujące wachlarze gęstych, intensywnie czarnych rzęs. Pamiętajmy, że są to zdjęcia zrobione bezpośrednio po zabiegu. Tak jak na zdjęciu poniżej.
Niestety już po tygodniu doklejone rzęsy zaczynają wypadać. Na ulicach można spotkać bowiem o wiele więcej Pań, których rzęsy wymagają natychmiastowego uzupełnienia. Zamiast wachlarzy mają one zlepek pajęczych nóżek. Taki efekt utrzymuje się, aż do ponownego uzupełnienia rzęs u kosmetyczki.
Oczywiście wiele kobiet próbuje ściągać rzęsy samodzielnie – nie trzeba chyba dodawać, że często kończy się to tragicznie. Sztuczne rzęsy wyrywają wraz naturalnymi.
2. Długi czas zabiegu
Sam proces przedłużania rzęs nie należy do przyjemnych, chyba że lubimy leżeć nieruchomo na kozetce przez dwie lub trzy godziny, co 2-3 tygodnie. Jest to bardzo czasochłonny zabieg.
Warto pamiętać, że przedłużanie rzęs metodą objętościową polega po prostu na doklejaniu określonej ilości sztucznych rzęs do naszej naturalnej rzęsy.
Ile trwa zabieg przedłużania rzęs?
Przedłużanie rzęs jest zabiegiem, który wymaga czasu i cierpliwości, nie tylko od kosmetyczki, ale też od klientki. W zależności od tego, w jakim stanie są naturalne rzęsy i jaka i ich gęstość, oraz od tego, jaką metodę przedłużania wybierzemy, zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin.
Przede wszystkim, jeżeli decydujesz się na zabieg przedłużania rzęs, oddaj się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Dlaczego? Nieprawidłowo wykonana aplikacja może spowodować wyrwanie naturalnych rzęs oraz powstanie niechcianych luk. Dlatego zabieg powinien być wykonany z zachowaniem odpowiednich standardów higienicznych przez osobę do tego przeszkoloną. Sklejenia oraz doklejenie rzęs bez zachowania odpowiedniego odstępu od brzegu powieki może doprowadzić do stanów zapalnych powiek i gałki ocznej, oraz zbyt szybkiego wypadnięcia przedłużonych rzęs.
Oczywiście zapraszam wszystkie Panie do Stylowego Zakątka w Białymstoku. Zabieg przedłużania rzęs wykonuję bardzo często, posiadam odpowiedni sprzęt i przygotowanie (certyfikat).
Ceny za zabieg są również atrakcyjne.
Oto przykłady moich prac.
Klientkom przedłużyłam rzęsy metodą objętościową. U każdej z Pań wykonałam różne długości syntetycznych rzęs. Skręt w obu przypadkach był ten sam. Każdą stylizację dopasowałam do kształtu oka. Która stylizacja przypadła Wam do gustu?
KLIENTKA NR 1 | KLIENTKA NR 2 |
---|---|
Przedłużanie rzęs to „temat-morze”, dlatego jeżeli opisany wyżej zabieg wzbudził Państwa zainteresowanie lub pojawiły się dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.
