Nowoczesne przedłużanie rzęs w Nowej Soli - Doskonała metoda, by podkreślić swoje spojrzenie

Czy system UV jest odpowiedni dla alergików?

W przypadku wielu marek można też przeczytać, że UV Lash System jest odpowiedni również dla alergików. Do tego stwierdzenia jednak od początku podchodzę bardzo ostrożnie.

Klej bowiem zawiera czarny barwnik, który może być jednym z potencjalnych pierwotnych alergenów. Częściej jednak spotykałam się z uczuleniem klientek na cyjanoakrylany, które w dużym stopniu zawierają klasyczne kleje do rzęs. Klej do rzęs UV także zawiera cyjanoakrylany, tyle że w znacznie mniejszym stopniu. Dlatego też mniej śmierdzi. Jednak w związku z tym uczulenie też może pojawić.

Przed użyciem kleju UV należy klientkę zapytać, czy nie jest uczulona na słońce (czyli promieniowanie UV). Bowiem to właśnie promieniowanie UV będzie Twoim głównym pomocnikiem i choć nie jest go dużo, to potrafi wrażliwym osobom uprzykrzyć życie.

Jeśli masz klientkę objętą ryzykiem, która chce przyjść na pierwszą aplikację rzęs, umów się z nią na spotkanie, podczas którego zrobisz przynajmniej test płatkowy, nazywany po angielsku patch test.

Pielęgnacja rzęs po przedłużaniu: 5 zasad, które musisz znać, aby zadbać o sztuczne rzęsy

Pielęgnacja rzęs po przedłużaniu wcale nie jest trudna, ale warto znać te pięć wskazówek, które pomogą cieszyć się wspaniałym efektem na dłużej. Dzięki temu kępki będą mniej wypadać, a twoje rzęsy nie ucierpią na zabiegu.

Data publikacji: poniedziałek, 7 listopada 2022 10:55

Odpowiednia pielęgnacja rzęs jest niemal tak samo ważna, jak dobre wykonanie przedłużania przez doświadczoną osobę. Jeśli zadbasz o swoje nowe spojrzenie po wyjściu z gabinetu, będziesz jak najdłużej cieszyć się efektem powiększenia oka i wydłużenia rzęs. Z tymi zasadami powinna zapoznać cię osoba, która przeprowadzała zabieg, ale warto je sobie przypomnieć.

Jak pracować z klejem do rzęs UV?

Tego dowiesz się bezpośrednio z opisu produktu naszego kleju do rzęs lub w krótkim filmie:

Promieniowanie UVA z lampy pomaga molekułom w kleju polimeryzować w ciągu sekundy, dzięki czemu klej się utwardza i połączenie jest natychmiast utrwalone. Należy więc przypomnieć, że aplikacja powinna być przeprowadzana w przyciemnionym pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem, a klej powinien być przygotowany poza błyszczącą powierzchnią, która odbijałaby światło. W tym może pomóc na przykład nasza jednorazowa szklana folia do slajdów.

Ale nawet przyklejając wachlarzyki UV Lash Systemem, nie możesz zapomnieć o perfekcyjnym przygotowaniu. Rzęsy należy oczyścić, odtłuścić i użyć primera. Tylko w ten sposób zapewnisz, że rzęsy klientki utrzymają się przez naprawdę długi czas. Jak już pisałam w zaletach tego systemu, klientka po wyjściu z salonu nie musi już wcale myśleć o swoich rzęsach i może cieszyć się życiem.

O primerze czasem się zapomina, ale dla mnie to alfa i omega. Pytasz, dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule 3 powody, dla których przy przedłużaniu rzęs należy zawsze użyć primera.

Przedłużanie rzęs – na czym polega

Rzęsy 1:1, rzęsy 2:1, rzęsy 3:1, rzęsy 4:1, rzęsy 2D, rzęsy 3D, rzęsy 4D… Wciąż pojawiają się nowe style i techniki „robienia” rzęs. Tak liczne metody przedłużania rzęs mogą przyprawić o zawrót głowy. Czym właściwie różnią się poszczególne sposoby na przedłużenie rzęs? Który styl ma najwięcej zwolenniczek?

– Najczęściej wybieraną metodą są rzęsy 2:1 lub 3:1, chociaż niektóre klientki sięgają odważnie po większe objętości lub zostają przy klasycznym 1:1 – wyjaśnia Dorota Woźniak z salonu piękności Dorota Woźniak Beauty. – Metoda 1:1 to taka, gdzie kleimy każdą rzęsę sztuczną do naturalnej pojedynczo. Każda następna metoda objętościowa tj. 2:1 daje nam 2 rzęsy sztuczne do naszej naturalnej, kolejno 3:1 – 3 rzęsy sztuczne do naturalnej itd. Uzyskujemy tym sposobem efekt puszystości – tłumaczy specjalistka.

Jak podjąć decyzję, który styl będzie najkorzystniejszy?

Dobrze wystylizowane rzęsy mogą poprawić kształt oka, powiększyć je optycznie, skupić na nim spojrzenia, eliminując inne mankamenty urody.

Zabieg przedłużenia rzęs wymaga odpowiedniej aranżacji salonu i zastosowania właściwych akcesoriów. Profesjonalne stylistki są zaopatrzone w tzw. łóżka do rzęs, które zapewniają komfort zarówno klientce, jak i osobie wykonującej zabieg. Można regulować wysokość łóżka do rzęs, jak również zainstalować przy nim potrzebne lampy. Łóżko do rzęs musi być także odpowiednio miękkie, a niekiedy wyposażone dodatkowo w specjalistyczną poduszkę. W końcu spędza się na nim nawet kilka godzin. Przedłużanie rzęs wymaga cierpliwości i leżenia bez ruchu. Wiele pań narzeka na to, jednak inne mówią, że po prostu totalnie się relaksują i… zasypiają podczas aplikacji rzęs.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs

Ile kosztuje przedłużenie i/lub zagęszczenie rzęs? O cenie decydują zarówno m.in. lokalizacja, jak również wybrana technika przedłużania: im więcej rzęs, tym drożej. Cena przedłużania rzęs metodą 1:1, w zależności od salonu, specjalistki wykonującej rzęsy, miasta itd. wynosi od ok. 150 zł do kilkuset złotych. Rzęsy metodą 1 do 1 będą najtańsze na tle bardziej okazałych wariantów. Cena zależy również od wykorzystanych materiałów: najtańsze są rzęsy syntetyczne, a najdroższe – ok. 500 zł – są rzęsy z futra norek.

Jest to bardzo żmudna, wymagająca precyzji praca, aby sztuczne rzęsy znalazły się we właściwych miejscach. Muszą nie tylko odpowiednio przylegać do prawdziwej rzęsy, ale także znajdować się we właściwej odległości od powiek (ok. 1 mm). Gdy są zbyt blisko spowodują swędzenie, gdy zbyt daleko – kiepski efekt i wrażenie ciężkości.

Pamiętajmy, że „zrobione rzęsy”, to nie jest jednorazowy wydatek. Efekt może utrzymać się do 2 miesięcy (w zależności od m.in. trybu życia i indywidualnych predyspozycji). Zwykle co ok. 2-3 tygodnie niezbędne jest uzupełnianie rzęs syntetycznych. Wynika to z naturalnego wypadania prawdziwych rzęs i ich „wymiany” na nowe. Poza tym sztuczne rzęsy też mogą odpadać m.in. pod wpływem wiatru, potu, kosmetyków.

Pierwsze przedłużanie rzęs 1:1 może zająć do 2,5 godziny. Zabiegi uzupełniające powinny trwać mniej niż godzinę. Rzęsy objętościowe mogą potrzebować więcej czasu podczas aplikacji, a także będą droższe.

Dorota Woźniak przestrzega przed korzystaniem z najtańszych usług.

Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.

Czytaj dalej...

Niezależnie od tego, czy wybierzesz metodę keratynową, taśmową, na warkocze czy na mikroringi, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest wybór doświadczonego fryzjera oraz odpowiednia pielęgnacja przedłużanych włosów.

Czytaj dalej...

TULEJKI Przedłużanie metodą tulejkową to metoda, której główne założenie opiera się na łączeniu pasemek włosów naturalnych z pasemkami włosów przedłużanych przy użyciu niewielkich tulejek stworzonych z miedzi.

Czytaj dalej...

Fora branżowe i grupy społecznościowe Dołączanie do profesjonalnych grup i forów poświęconych stylizacji rzęs może być doskonałym sposobem na wymianę doświadczeń, uzyskanie porad i wsparcia od bardziej doświadczonych stylistów.

Czytaj dalej...