Przedłużanie rzęs tylko w kącikach - Piękno ukryte w szczegółach

Czego unikać mając sztuczne rzęsy

Oleje i masła to zabójca numer dwa dla przedłużanych rzęs – tłuszczu trzeba się wystrzegać przez cały okres noszenia sztucznych kępek. Nie używaj na okolice oka żadnych preparatów zawierających oleje, w szczególności popularnych balsamów i maseł do demakijażu. Dopuszczalne są jedynie jednofazowe płyny do demakijażu. Stosując tłusty krem do twarzy na noc zaczekaj, aż się wchłonie przed pójściem spać. Sprawdzaj dokładnie składy kosmetyków, których będziesz używać na okolice oczu, w innym wypadku twoje rzęsy mogą gorzej się trzymać.

Kolejną rzeczą, której musisz unikać nosząc sztuczne rzęsy, jest pocieranie oczu. Być może masz w to w nawyku i robisz to nieświadomie - warto jednak zdać sobie sprawę z tego szkodliwego zarówno dla rzęs 1:1, jak i dla oczu nawyku i ograniczyć go do minimum. Pocierając przedłużone rzęsy, podobnie jak próbując je wywinąć za pomocą zalotki, powodujesz, że rzęsa zbyt mocno się wygina i wypada, często wraz z naturalną rzęsą.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Lampa UV do utwardzania kleju Lampa UV do utwardzania kleju posiada pedał nożny, który należy krótko nacisnąć w momencie, w którym chcesz utrwalić połączenie. Promień światła skierujesz na rzęsę i idziesz dalej. Jeśli obsługujesz kilka klientek w ciągu dnia, dobrze jest chronić swój wzrok przed odbitymi promieniami UV, korzystając z okularów ochronnych. Oko klientki jest zamknięte, więc promienie UV nie wchodzą do niego, ale jeśli chcesz zapewnić jej większy komfort, możesz zaproponować naklejenie taśmy ochronnej na powieki.

Niezależnym pomiarem na Instagramie zajmowała się też stylistka rzęs Nora de Paula. Przed wprowadzeniem systemu UV do naszego sklepu internetowego mój zespół i ja przeanalizowaliśmy również wiele badań dotyczących promieniowania UV i jego skutków. Ciekawiło mnie, ile promieniowania UVA zwykle przyjmujemy ze słońca, aby mieć jakieś porównanie. A w tych badaniach duńscy naukowcy przeprowadzali w Kopenhadze testy porównawcze, gdzie można zobaczyć, ile mW/cm2 normalnie otrzymujemy w ciągu roku.

Z pewnością nie odrzucam klasycznego systemu klejenia − nadal będzie on miał swoje miejsce w moim salonie, ale obecnie 95% moich klientek obsługuję z wykorzystaniem systemu UV. I cieszę się na kolejne innowacje, jakie przyniesie nasza branża następnym razem! 😊

Naturalny cykl wzrostu rzęs

Jednym z głównych powodów, dla których przedłużone rzęsy w kącikach mają tendencję do szybszego wypadania, jest naturalny cykl wzrostu rzęs. Nasze naturalne rzęsy mają ograniczoną żywotność i przechodzą przez fazy wzrostu, spoczynku i wypadania. W miejscu starej rzęsy, która “żyje” średnio 3 miesiące, pojawia się nowa. Z jednej powieki wypada około 2-3 rzęsy dziennie. Rzęsy narożne mają zazwyczaj krótszą fazę wzrostu niż środkowe, co prowadzi do szybszego wypadania. Zatem, kiedy do tych rzęs zostaną dołożone doczepki, mogą one wypaść razem z naturalnymi rzęsami.

Nadmierne tarcie lub dotykanie oczu może spowodować przedwczesne wypadanie zarówno rzęs naturalnych, jak i przedłużonych, a nawet ich uszkodzenie. Pocierając oczy, osłabiamy wiązanie kleju, utrzymujące doczepki na miejscu. Unikać dotykania oczu należy szczególnie w kącikach, gdzie rzęsy są delikatniejsze i łatwiej można je uszkodzić. Ponadto, oczy w kącikach często łzawią. Przyczyną łzawienia może być między innymi alergia lub dostanie się rzęsy do oka. Przez taką kolej rzeczy często nieświadomie sięgamy palcami do gałki ocznej, aby ją osuszyć, co powoduje tarcie i w rezultacie, wypadanie włosków.

Nadmierne tarcie lub dotykanie oczu może spowodować przedwczesne wypadanie rzęs.

Jak dobierać rzęsy w kącikach oczu, aby trzymały się równie dobrze, jak pozostałe?

Wykonując przedłużanie rzęs metodą objętościową , należy przykleić rzęsę o tej samej długości lub krótszą od rzęsy naturalnej. Zwykle są to długości do 7 mm. Pamiętajmy o tym, żeby doczepki nie przekraczały także grubości 0.10 mm, jeżeli wykonujemy aplikację metodą 2D lub 1:1 i grubości 0,07 w przypadku aplikacji rzęs metodą 3D. Wykonując stylizację o większej objętości, pozostawmy kilka rzęs w kącikach troszkę krótszych i grubości nieprzekraczającej 0,05.

Przedłużane rzęsy potrafią dodać uroku naszemu spojrzeniu i sprawiają, że nie musimy nadmiernie dbać o codzienny makijaż. Jednakże pamiętajmy o tym, że rzęsy, zarówno sztuczne, jak i naturalne, z wielu powodów wypadają. Aby zachować hipnotyzujące spojrzenie na dłużej, powinniśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację rzęs i postępować zgodnie z zaleceniami wymienionymi w artykule.

Pielęgnacja rzęs po przedłużaniu - jak je myć?

Nieprawdą jest, że podczas noszenia rzęs nie wolno w ogóle myć oczu! Między rzęsami, oraz pomiędzy łączeniem rzęsy naturalnej z tą sztuczną gromadzi się brud i kurz. Jest to idealne środowisko dla bakterii oraz pasożytów. Nie dopuść do ich rozwoju i dbaj o higienę oczu myjąc je codziennie. Użyj do tego szamponu do rzęs, który poleci ci stylistka rzęs bądź zdecyduj się na jedną z popularnych w internecie pianek do mycia rzęs. Przykładowo Secret Lashes, Lash Shampoo, szampon do rzęs, który bez kłopotu kupisz w drogeriach online. Czesz regularnie swoje rzęsy, aby unikać ich plątania się specjalną szczoteczką i pamiętaj o tym, aby regularnie ją wymieniać.

Trymer do usuwania włosów z nosa powinien się znaleźć na wyposażeniu każdego mężczyzny, któremu zależy na odpowiednim wyglądzie przez cały czas, szczególnie jeśli wykonuje on pracę wymagającą odpowiedniej prezencji, gdzie drobne szczegóły mogą czynić sporą różnicę.

Czytaj dalej...

Termoadhezyjne nanołączenia pozostają niewidoczne nawet w przypadku wykonania przedłużania w sekcjach głowy, gdzie wykonywanie tradycyjnych łączeń jest niewskazane czubek głowy, krawędź linii włosów , bądź w przypadku odsłonięcia łączeń np.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia,.

Czytaj dalej...