Koszt przeszczepu włosów na zakola - wszystko, co musisz wiedzieć

Przeszczep włosów metodą FUE – zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji po przeszczepie włosów FUE jest bardzo krótki. Proces gojenia obszaru dawczego trwa zazwyczaj około tygodnia, a odrastające włosy ułatwiają ukrycie malutkich blizn. W pierwszych dniach po zabiegu pacjent powinien zachowywać szczególną ostrożność, by nie uszkodzić przeszczepionych włosów, na przykład poprzez nadmierne pocieranie czy ucisk. Nie należy przejmować się obrzękiem czoła, który może wystąpić jako efekt podania miejscowych środków znieczulających. Obrzęk zazwyczaj utrzymuje się do tygodnia, po czym ustępuje samoistnie, nie pozostawiając żadnych śladów.

Pierwsze mycie głowy szamponem po przeszczepie włosów można wykonać po 5 dniach od zabiegu. Do tego czasu należy systematycznie przemywać skórę solą fizjologiczną co 2-4 godziny. Niewielkie strupki pokrywające przeszczepione miejsca odpadają w ciągu tygodnia. W ciągu dwóch tygodni od zabiegu przeszczepione włosy wypadają, a w ich miejscu wyrastają nowe – jest to całkowicie naturalne i u poszczególnych pacjentów może występować w różnym czasie. U niektórych osób odrost nowych włosów jest widoczny już po 3 miesiącach, a u innych – dopiero po upływie około roku. Ostatecznie efekt i skuteczność przeszczepu włosów należy więc oceniać po 12 miesiącach od zabiegu.

Do 5 dni po przeszczepie włosów

W pierwszych dniach po zabiegu pacjent musi zachowywać szczególną ostrożność – nadmierne pocieranie czy ucisk mogłoby uszkodzić przeszczepione mieszki włosowe. Obszar biorczy należy przemywać solą fizjologiczną co 2-4 godziny (w pierwszych dniach nawet co 30 minut), a obszar dawczy kremem wspomagającym regenerację Cicatidrina 2 razy dziennie. Pojawienie się obrzęku w okolicy czoła jest normalne i ustąpi samoistnie w ciągu tygodnia. Należy unikać aktywności fizycznej, wysiłku oraz wizyt w miejscach, w których może dojść do infekcji skóry głowy (sauna, basen).

Czy można połączyć transplantacją FUE i DHI?

Specjaliści z dziedziny trychologii łączą technikę transplantacji włosów FUE i DHI. To najnowocześniejsza metoda hybrydowa, która występuje na świecie. Daje możliwość przetransportowania mieszków włosowych z okolicy dawczej do miejsc, gdzie występuje kłopot łysienia. Technika DHI pozwala całkowicie kontrolować głębokość, kierunek i kąt rosnącego włosa. Podczas zabiegu korzysta się z niewielkich rozmiarów igły punktowej. To dzięki niej wykonuje mikronakłucia w formie punch-ów. W efekcie minimalizuje ryzyko uszkodzenia włosów.

Ta nowoczesna i mało inwazyjna technika pozwala lekarzowi pobierać pojedyncze mieszki włosowe wraz z niewielkim marginesem tkanki, jaka je otacza. Następnie pobrany materiał poddawany jest precyzyjnej ocenie. Ogromną zaletą takiej hybrydowej techniki jest to, że nie używa się skalpela. To z kolei zwiększa precyzję wykonywanych działań.

Przeszczep włosów na zakola metodą S.A.F.E.R.

Człowiek posiada na głowie od 100 do 200 tysięcy włosów, z których dziennie gubi średnio 100. Jedna cebulka włosowa jest w stanie wyprodukować około 20 włosów w ciągu życia człowieka, dlatego z upływem lat fryzura może lekko się przerzedzić. Zdarza się jednak, że do łysienia dochodzi znacznie wcześniej. Ratunkiem może okazać się przeszczep.

Łysienie androgenowe dotyka wielu mężczyzn, choć zdarza się, że zmagają się z nim także kobiety. Z wypadaniem włosów o podłożu hormonalnym można walczyć na różne sposoby, jeśli jednak doszło już do znacznego ubytku owłosienia, najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep. To jedyna metoda pozwalająca efektywnie zlikwidować zakola, łysinę czołową lub powiększające się "kółko" na czubku głowy. Transplantacja polega na pobraniu cebulek włosowych z owłosionej części głowy i wszczepieniu ich w miejsca pozbawione włosów.

Transplantacja włosów – jak przygotować się do zabiegu?

Przeszczep włosów metodą FUE to zabieg chirurgiczny, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. To bardzo ważne, aby zachować wszystkie środki bezpieczeństwa. Dzięki temu przeszczepianie włosów zakończy się powodzeniem.

Przed zabiegiem przeszczepu włosów

Przed przeszczepem włosów konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Zaliczają się do nich:

  • morfologia krwi,
  • wskaźniki krzepnięcia APTT i INR,
  • stężenie glukozy na czczo,
  • badania w kierunku chorób zakaźnych (HBS, HCV, HIV).

Dodatkowo zaleca się zaprzestanie spożywania alkoholu na co najmniej 3 dni przed planowaną datą zabiegu oraz niestosowanie leków przeciwzapalnych i aspiryny przez 10 dni poprzedzających przeszczep włosów. Odstawienie ewentualnych leków przeciwkrzepliwych należy skonsultować z lekarzem.

W dniu zabiegu przeszczepu włosów

W dniu zabiegu należy umyć włosy wyłącznie szamponem. Nie wolno stosować odżywek i innych kosmetyków do stylizacji. Zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania oraz zażycie leków przyjmowanych na stałe. Z uwagi na długi czas trwania zabiegu transplantacji włosów, warto założyć wygodne ubranie (najlepiej zapinane na zamek lub guziki, aby ograniczyć podrażnienia skóry głowy).

Wszystkie szczegóły, przebieg zabiegu przeszczepu włosów oraz określenie obszaru dawczego i obszaru biorczego omawiane są podczas konsultacji ze specjalistą. Miejsce, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe, zostanie ogolone na długość 1 mm. Przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego cały zabieg jest całkowicie bezbolesny. Podczas pobierania materiału pacjent leży na brzuchu, a podczas implantacji mieszków włosowych – znajduje się w pozycji siedzącej. Po zakończeniu przeszczepu włosów obszar dawczy i biorczy zostają zabezpieczone opatrunkiem.

W przypadku całkowitej utraty włosów zabieg transplantacji staje się niemożliwy, ponieważ do przeszczepu włosów wykorzystuje się własne włosy pacjenta, a jeśli ich nie ma lub jest ich bardzo mało, zabieg nie przyniesie pożądanego efektu.

Czytaj dalej...

Dean Cały proces był świetnie przygotowany od początku do końca Chcę podziękować Panu i Pana zespołowi za wspaniałą obsługę podczas zabiegu w klinice we Wrocławiu podczas niedawnego zabiegu przeszczepu włosów.

Czytaj dalej...

Pierwszy zarejestrowany w Warszawie członek ISHRS organizacji zrzeszających najlepszych specjalistów z dziedzinie przeszczepu włosów potwierdza, że jest on uznawany za eksperta w swoim fachu na arenie międzynarodowej.

Czytaj dalej...

FUE, czyli Follicular Unit Extraction to najnowsza technika transplantacji włosów, która polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała, jakie nie uległy łysieniu, z tyłu i boków głowy na obszary pozbawione owłosienia.

Czytaj dalej...