Rozjaśnianie włosów cytryną - Naturalny sposób na promienne pasma

7 innych problemów, jakie możesz rozwiązać sięgając po cytrynę

Z cytryną warto się naprawdę zaprzyjaźnić. Poza tym, że sok z cytryny wspiera prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy, nabłyszcza, wygładza, nawilża, wzmacnia włosy i może je delikatnie rozjaśnić, ten sam specyfik pomaga w innych problemach.

Właściwości soku z cytryny:

  1. W połączeniu z olejem kokosowym i białkiem jajka sok z cytryny doskonale napina skórę, stanowiąc naturalną alternatywę dla botoksu. Efekt? Skóra wygląda młodziej!
  2. Cytryna wzmacnia paznokcie i ogranicza ich rozdwajanie.
  3. Wcierany w pięty, sok cytrynowy zmiękcza naskórek i wygładza, zastępując peelingi.
  4. Naturalny tonik do twarzy na bazie cytryny rozjaśnia przebarwienia.
  5. Sok z cytryny działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo.
  6. Stosowana w pielęgnacji twarzy, cytryna ogranicza produkcję sebum, powstawanie zaskórników i działa ściągająco. Poleca się ją do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.
  7. Marzy Ci się relaksująca kąpiel? Przygotuj napar z ziół (np. mięty i rozmarynu) i go ostudź. Do wanny z wodą dodaj napar, wyciśnij sok z 4 cytryn. Taka kąpiel chłodzi, odświeża, oczyszcza i wspiera gojenie.

Stosujecie domowe kosmetyki z cytryną? A może pielęgnacyjne właściwości cytryny był dla was nowością?

Cytrynowe maseczki do włosów DIY

Lubicie przygotowywać domowe maseczki na włosy? Świetnie! Sok z cytryny odnajdzie się w nich doskonale. Takie maseczki zadziałają na włosy silnie odżywczo, regenerująco i wzmacniająco. Każdą z proponowanych mieszanek rozprowadźcie równomiernie na pasmach włosów, pozostawcie na 20-30 minut i zmyjcie szamponem. Wystarczy, że będziecie nakładać je 1-2 razy w tygodniu. Ilości poszczególnych składników możecie modyfikować, zachowując wskazane proporcje. Jeśli wasze włosy są bardzo długie, będziecie potrzebować więcej maseczki niż przy pasmach krótkich czy półdługich.

  • maseczka cytrynowa z miodem – do soku z całej cytryny dodajcie łyżeczkę miodu, taka maseczka będzie bardzo płynna, więc jeśli wolicie bardziej gęstą konsystencję, dołóżcie np. 2 łyżki jogurtu naturalnego,
  • maseczka z cytryną, żółtkiem i oliwą – 2 łyżki oliwy z oliwek zmieszajcie z sokiem z połowy cytryny i jednym żółtkiem jajka,
  • maseczka z jajka i cytryny – 2 całe jajka zmieszajcie z sokiem z połowy cytryny, ta maseczka, dzięki obecności nie tylko samego żółtka, ale też białka, pozwoli dodatkowo odbić włosy u nasady,
  • maseczka z banana, jogurtu naturalnego i cytryny – rozgniećcie całego banana, dodajcie łyżkę jogurtu naturalnego i sok z połowy cytryny,
  • maseczka cytrynowa z żelem aloesowym – do 2 łyżek żelu aloesowego dołóżcie 1 łyżkę soku cytrynowego.

Jak uniknąć uszkodzenia włosów podczas rozjaśniania cytryną?

Podczas gdy sok z cytryny jest delikatniejszy niż niektóre farby do włosów i rozjaśniacze nie zmienia faktu, że nadal jest kwaśny. W związku z tym pomimo iż cały zabieg jest naturalny to nie należy z niego korzystać zbyt często, ponieważ może on powodować wysuszenie i uszkodzenie włosów. Przede wszystkim pamiętaj o dokładnym spłukaniu soku po każdym użyciu. Dodatkowo aby zminimalizować ryzyko suchości i podrażnienia, warto poddać włosy głębokiej pielęgnacji przed i po każdym rozjaśnianiu.

Miodowy szampon do włosów

nawilżająco-regenerujący - 300 ml

Nie używaj soku częściej niż raz w tygodniu i zachowaj ostrożność, jeśli Twoje włosy są już suche i podatne na łamanie. Jeśli masz delikatne włosy, możesz też dodać łyżeczkę miodu do przygotowanego roztworu, aby chronić pasma przed wysychaniem. Ponadto miód działa też przeciwzapalnie – pomoże więc chronić skórę głowy przed słońcem. Chcesz poznać wszystkie dobroczynne dla włosów właściwości miodu? Jeśli tak to wszystkiego dowiesz się z artykułu: „Miód na włosy – właściwości, działanie i efekty”.

Moja rada

Aby nawilżyć i odbudować strukturę włosów, najlepiej wybrać głęboko nawilżające i odbudowujące maski. Warto zastosować maski DIY i skorzystać z naturalnych składników, takich jak miód. Miód jest naturalnym humektantem, bogatym w witaminy i minerały dzięki czemu doskonale odżywi i nawilży włosy po każdej sesji rozjaśniania. Przepisy na różne maseczki z miodem znajdziesz tutaj: „Domowe maseczki z miodem na włosy – jak zrobić i jak stosować”.

Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Czytaj dalej...

Warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne kolory zaszyfrowane w numerach widocznych na opakowaniu pierwsza cyfra to numer bazowy, po kropce lub przecinku znajdziesz informacje o odcieniach i tonacjach to ułatwi wybór koloru, dzięki czemu samodzielne rozjaśnianie włosów zakończy się sukcesem.

Czytaj dalej...