Rozjaśnianie włosów na rękach - Poradnik krok po kroku

Jak naturalnie rozjaśnić włosy - miód na włosy

Jeśli chcemy uzyskać delikatne, bursztynowe pasemka, możemy użyć płynnego miodu na włosy. Miód możemy zaaplikować bezpośrednio na pasma, na kilka minut przed myciem. Dodatkowo miód to humektant, który skutecznie nawilży nasze włosy.

Ta metoda jest jednak nieco uciążliwa - miód trudno rozprowadzić na włosach, a następnie po kilku minutach może być on trudny do wypłukania wodą. Dlatego zalecamy przygotować miksturę rozjaśniającą włosy z łyżki miodu, soku z połówki cytryny oraz około 200 ml wody. Tak przygotowaną naturalną płukanką przelewamy włosy, a następnie po kilku minutach spłukujemy ciepłą wodą (nie myjemy dodatkowo szamponem).

Ta metoda może wspomóc naturalne rozjaśnianie włosów cytryną i rumiankiem, co więcej bez przeszkód możemy stosować je naprzemiennie, aby zyskać jeszcze lepsze efekty, a także przekonać się, który ze sposobów na to jak naturalnie rozjaśnić włosy działa u nas najlepiej. Warto jednak zauważyć, że domowymi sposobami nie rozjaśnimy włosów bardziej, niż o jeden ton. Jeśli naturalnie mamy ciemne włosy, a marzy nam się jasny blond, to w takim przypadku niezbędna będzie wizyta u fryzjera, który rozjaśni włosy rozjaśniaczem.

Rozjaśnianie włosów cytryną

Sok z cytryny pozytywnie wpływa na kondycję całych włosów - nadaje im zdrowego blasku, wyraźnie wzmacnia i poprawia ich wzrost. W dodatku doskonale dotlenia skórę głowy, a nawet pozwala pozbyć się łupieżu. Co najważniejsze, pomaga naturalnie rozjaśnić włosy. To bardzo skuteczna metoda, która jednorazowo kosztuje nas tyle, co zakup jednej cytryny. Aby zobaczyć efekty, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Rozjaśnienie włosów cytryną będzie widoczne dopiero po około miesiącu stosowania raz lub dwa razy w tygodniu.

Sok z cytryny można aplikować na suche lub wilgotne włosy, a następnie trzeba pozostawić je do wyschnięcia. Gdy suche już włosy będą zbyt sztywne, wystarczy je przeczesać lub umyć pasma delikatnym szamponem. Najlepsze efekty osiągniemy wtedy, gdy każdorazowo po rozjaśnianiu włosów cytryną wystawimy je na działanie słońca.

Odżywka z cynamonem zamiast farbowania

Kolejną sprawdzoną, naturalną metodą jest maseczka z cynamonem. Wystarczy, że wymieszasz tę aromatyczną przyprawę z porcją delikatnej odżywki do włosów! Psst, równie dobrze sprawdzi się też bardziej treściwa maska do włosów. Najlepiej dokonać tego za pomocą grzebienia, by uzyskać równomiernie rozłożone refleksy. Następnie na głowę nałóż czepek i trzymaj maskę na włosach przez minimum 2 godziny. Efekty zobaczysz już po pierwszym myciu!

Miód również posiada właściwości rozjaśniające – sekret tkwi we właściwym skomponowaniu go z innymi składnikami. Wystarczy wymieszać dwie jego łyżki z 3 łyżkami oliwy i 1/2 szklanki wody, a następnie odstawić miksturę na godzinę. Po tym czasie wykonaną maskę nałóż na całą długość włosów i trzymaj ją na nich przez 20 minut. Ta kuracja rozjaśnia włosy stopniowo – stosuj ją minimum dwa razy w tygodniu.

O czym pamiętać, kiedy rozjaśniamy włosy?

Jedną z najważniejszych kwestii jest podzielenie włosów na sekcje. Upięcie górnych partii pozwoli Ci na swobodne nakładanie rozjaśniacza na kosmyki znajdujące się na dole. Stopniowo rozpuszczaj kolejne warstwy, co z kolei zapewni gwarancję, że włosy zostały w całości pokryte przygotowaną mieszanką. Dobrze jest też zadbać o to, by najpierw zaaplikować rozjaśniacz na końcówki i włosy mniej więcej do połowy ich długości. Potrzebują one więcej czasu, by przyjąć nowy kolor, z kolei te znajdujące się przy skalpie dużo szybciej zmieniają pierwotny odcień.

Należy bezwzględnie przestrzegać czasu, jaki jest podany w ulotce dołączonej do produktu. Nie powinno się trzymać rozjaśniacza dłużej, niż jest to wskazane, ponieważ w ten sposób ryzykujemy powstaniem nieodwracalnych uszkodzeń włosów. Warto też na bieżąco sprawdzać, jak prezentuje się efekt. Jeśli uznamy, że rozjaśnianie osiągnęło już pożądany poziom, można zmyć rozjaśniacz. Nie należy się przy tym martwić, jeśli w pewnym momencie włosy będą wyglądać na pomarańczowe, zwłaszcza jeśli naturalnie jesteśmy brunetkami czy szatynkami. Jest to związane z wytrącaniem się czerwonego pigmentu i jest to etap przejściowy.

Po upłynięciu wyznaczonego czasu, należy umyć włosy i zastosować na nie odżywkę ze spłukiwaniem. Po tym zabiegu warto pozwolić im naturalnie wyschnąć – można ewentualnie wspomóc się suszarką z letnim lub chłodnym nawiewem. Wysoka temperatura nie jest wskazana w żadnej sytuacji, a tuż po koloryzacji może dodatkowo uszkodzić wrażliwe włosy.

Zarówno entuzjaści naturalnych składników, jak i zwolennicy profesjonalnych produktów, znajdą swoją drogę do wymarzonych efektów, pod warunkiem, że zastosują się do wskazówek i będą przestrzegać instrukcji.

Czytaj dalej...

Potencjalne uszkodzenie włosów Nieprawidłowe stosowanie wody utlenionej, zwłaszcza w zbyt wysokich stężeniach lub zbyt długie trzymanie na włosach, może prowadzić do poważnych uszkodzeń takich jak łamliwość, suchość czy rozdwajanie końcówek.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

witamin z grupy B zwłaszcza witaminy B6, która ma ogromny wpływ na kondycję skóry głowy i włosów, ponieważ wpływa na porost, reguluje wydzielanie łoju, działa przeciwzapalnie, nadaje połysk i nawilża;.

Czytaj dalej...