Jak Rozjaśnić Włosy Bez Ich Uszkadzania?

O czym pamiętać, kiedy rozjaśniamy włosy?

Jedną z najważniejszych kwestii jest podzielenie włosów na sekcje. Upięcie górnych partii pozwoli Ci na swobodne nakładanie rozjaśniacza na kosmyki znajdujące się na dole. Stopniowo rozpuszczaj kolejne warstwy, co z kolei zapewni gwarancję, że włosy zostały w całości pokryte przygotowaną mieszanką. Dobrze jest też zadbać o to, by najpierw zaaplikować rozjaśniacz na końcówki i włosy mniej więcej do połowy ich długości. Potrzebują one więcej czasu, by przyjąć nowy kolor, z kolei te znajdujące się przy skalpie dużo szybciej zmieniają pierwotny odcień.

Należy bezwzględnie przestrzegać czasu, jaki jest podany w ulotce dołączonej do produktu. Nie powinno się trzymać rozjaśniacza dłużej, niż jest to wskazane, ponieważ w ten sposób ryzykujemy powstaniem nieodwracalnych uszkodzeń włosów. Warto też na bieżąco sprawdzać, jak prezentuje się efekt. Jeśli uznamy, że rozjaśnianie osiągnęło już pożądany poziom, można zmyć rozjaśniacz. Nie należy się przy tym martwić, jeśli w pewnym momencie włosy będą wyglądać na pomarańczowe, zwłaszcza jeśli naturalnie jesteśmy brunetkami czy szatynkami. Jest to związane z wytrącaniem się czerwonego pigmentu i jest to etap przejściowy.

Po upłynięciu wyznaczonego czasu, należy umyć włosy i zastosować na nie odżywkę ze spłukiwaniem. Po tym zabiegu warto pozwolić im naturalnie wyschnąć – można ewentualnie wspomóc się suszarką z letnim lub chłodnym nawiewem. Wysoka temperatura nie jest wskazana w żadnej sytuacji, a tuż po koloryzacji może dodatkowo uszkodzić wrażliwe włosy.

Rozjaśnianie włosów w domowych warunkach – porady

Rozjaśnianie włosów to bardzo popularny zabieg, na który decydują się kobiety niemal w każdym wieku. Zdarza się, że nawet naturalne brunetki, które mogą pochwalić się niemal czarnymi kosmykami, z czasem zaczynają marzyć o pięknym, jasnym blondzie. Niestety warto zdawać sobie sprawę, że rozjaśnianie to silna ingerencja w strukturę włosa i jeśli nie zastosujemy się do kilku zasad, możemy poważnie uszkodzić sobie włosy i trudno będzie przywrócić je do dawnej kondycji. O czym zatem pamiętać, kiedy planujemy rozjaśnianie lub koloryzację, i to w domowych warunkach?

Rozjaśnianie włosów w domu. Domowe sposoby i instrukcje samodzielnego rozjaśniania włosów

Rozjaśnianie włosów w domu wcale nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczą odpowiednie produkty lub naturalne, domowe sposoby, by uzyskać włosy jaśniejsze o kilka tonów. Sprawdź, jakich rozjaśniaczy do włosów użyć i jak nimi pracować, by nie spalić pasm i skutecznie zmienić kolor.

Jak sama nazwa wskazuje, rozjaśnianie oznacza zmienienie aktualnego koloru włosów o co najmniej jeden ton. Możemy wykonać ten zabieg naturalnymi metodami, np. cytryną czy rumiankiem, lub profesjonalnie podejść do tematu i użyć rozjaśniacza, a później zastosować odpowiednią pielęgnację włosów. Sprawdź, jak rozjaśnić włosy w domu bezpiecznie i skutecznie. Mamy dla ciebie pełną instrukcję działania.

  1. Rozjaśnianie włosów w domu - domowe sposoby
  2. Rozjaśnianie włosów w domu miodem
  3. Rozjaśnianie włosów w domu cytryną
  4. Rozjaśnianie włosów w domu wodą utlenioną
  5. Rumiankowa kąpiel rozjaśniająca włosy w domu
  6. Rozjaśnianie włosów w domu henną
  7. Profesjonalne rozjaśnianie włosów w domu rozjaśniaczem
  8. Rozjaśnianie ciemnych włosów w domu
  9. Bezpieczne rozjaśnianie włosów w domu
  10. Jak rozjaśnić włosy w domu o 1-2 tony?

Rozjaśnianie włosów – co to takiego?

Rozjaśnianie włosów to zabieg chemiczny wykonywany w większości salonów fryzjerskich. Polega na pozbawieniu włosów pigmentu odpowiedzialnego za naturalny kolor porostu. Czynność prowadzi do uzyskania odcieni jaśniejszych od koloru wyjściowego do 7 (a czasem i 9) tonów. W praktyce stosuje się rozjaśniacze proszkowe z oksydantami o stężeniu 3, 6, 9 i 12%.

Skalę poziomów, o które można rozjaśnić włosy, definiuje zakres rozjaśnienia włosów. Zwykle informację o mocy rozjaśniacza można znaleźć w widocznym miejscu opakowania produktu (np. do 7 tonów). Stopień rozjaśnienia włosów to konkretny poziom kolorystyczny, do którego można rozjaśnić włosy. Na stopień rozjaśnienia wpływają takie czynniki jak: rodzaj i stężenie zastosowanego środka rozjaśniającego, a także zawartość melaniny we włosach.

Żeby jednak jak najbardziej zminimalizować niekorzystne oddziaływanie rozjaśniacza, a tym samym nie dopuścić do zbyt mocnego ich rozjaśnienia, oprócz wyboru słabszego aktywatora, zaleca się zaprzestanie mycia 2-3 dni przed wielkim dniem.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domowych warunkach - jeśli zadajecie sobie to pytanie, koniecznie sprawdźcie nasze niezawodne sposoby, za które nie zapłacicie więcej niż 1 zł za jeden zabieg rozjaśniający włosy.

Czytaj dalej...

Najbardziej odporne na rozjaśniające działanie słońca są włosy zdrowe i ciemne, znacznie mniej włosy jasne, a najmniej odporne są włosy chemicznie rozjaśniane, które prawie całkowicie pozbawione są melaniny, czyli naturalnej ochrony przed promieniowaniem UV.

Czytaj dalej...