Sposoby na Rozjaśnianie Włosów w Domu

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Na samym wstępie warto uświadomić sobie, na czym konkretnie polega proces rozjaśniania i dlaczego w związku z tym trzeba się do niego należycie przygotować. Budowa włosa w dużej mierze przypomina szyszkę – do jego kory, w różnym stopniu odchylenia, przylegają łuski. Im bardziej są one spójne z korą, tym włosy są gładsze i bardziej lśniące. Wraz z zastosowaniem rozjaśniacza łuski zostają znacznie rozchylone, żeby możliwe było wymycie naturalnego pigmentu. Innymi słowy: delikatna bariera ochronna włosów zostaje naruszona, tak by składniki aktywne zawarte w rozjaśniaczu mogły wniknąć do środka i zniszczyć barwnik.

Właśnie dlatego po nałożeniu roztworu rozjaśniającego możemy zauważyć, że włosy początkowo robią się pomarańczowe i czerwone, a dopiero później przechodzą w odcień blondu (oczywiście wszystko zależy od tego, od jakiego koloru wyjściowego zaczynamy). Te zmiany tonów wynikają z faktu, że stopniowo usuwane są pigmenty tkwiące w naszych włosach.

Wobec tego każde rozjaśnianie, nawet ostrożne i opierające się jedynie na delikatnej zmianie odcienia, to dla włosów duże obciążenie. Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim – w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Rozjaśnianie włosów - domowe sposoby i profesjonalne metody rozjaśniania włosów

Rozjaśnianie włosów pozwala zmienić ich odcień o kilka tonów. Do najpopularniejszych domowych sposobów na zmianę koloru kosmyków należą: płukanka rumiankowa, sok z cytryny oraz woda utleniona. Kolor włosów można rozjaśnić stosując również specjalne kosmetyki lub korzystając z zabiegu fryzjerskiego, np. malowania na włosach.

Rozjaśnianie włosów w domu, np. wodą utlenioną, cytryną, rumiankiem czy cynamonem, to bezpieczniejszy sposób na zmianę odcienia kosmyków, w porównaniu z chemicznymi rozjaśniaczami czy zabiegiem fryzjerskim. Przed zastosowaniem domowych sposobów należy jednak wykonać test uczuleniowy, a także nie przesadzać z intensywnością kuracji, gdyż może ona prowadzić do nadmiernego przesuszania się włosów.

Jak rozjaśnić bardzo ciemne włosy?

Warto pamiętać, że stopień trudności rozjaśniania jest zależny od tego, z jakim kolorem zaczynamy. Oczywiście najłatwiejsze do uzyskania będzie przejście z ciemnego blondu lub jasnego brązu nawet do platyny. Sprawa jednak komplikuje się, gdy nasze włosy są ciemnobrązowe, a nawet wpadające w czerń. Już na samym wstępie należy sobie uświadomić, że nie wystarczy nam zaledwie jedna sesja z rozjaśniaczem, szczególnie gdy dążymy do bardzo chłodnego i jasnego blondu.

W żadnym wypadku nie należy przesadzać z czasem, podczas którego pozostawiamy rozjaśniacz na włosach. Zamiast tego, by faktycznie przejść od czarnych włosów do blondu, lepiej przeprowadzić kilka kuracji rozjaśniających, oczywiście w określonym odstępie czasowym. To zagwarantuje lepszą skuteczność, a przede wszystkim nie będziemy tak intensywnie ingerować w budowę włosa i tym samym narażać się na to, że kosmyki zostaną doszczętnie zniszczone.

Żeby jednak jak najbardziej zminimalizować niekorzystne oddziaływanie rozjaśniacza, a tym samym nie dopuścić do zbyt mocnego ich rozjaśnienia, oprócz wyboru słabszego aktywatora, zaleca się zaprzestanie mycia 2-3 dni przed wielkim dniem.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domowych warunkach - jeśli zadajecie sobie to pytanie, koniecznie sprawdźcie nasze niezawodne sposoby, za które nie zapłacicie więcej niż 1 zł za jeden zabieg rozjaśniający włosy.

Czytaj dalej...

Najbardziej odporne na rozjaśniające działanie słońca są włosy zdrowe i ciemne, znacznie mniej włosy jasne, a najmniej odporne są włosy chemicznie rozjaśniane, które prawie całkowicie pozbawione są melaniny, czyli naturalnej ochrony przed promieniowaniem UV.

Czytaj dalej...