Rozjaśnianie włosów rumiankiem - Naturalna droga do subtelnych pasemek

Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną

Rozjaśnianie wodą utlenioną to jedna z najpopularniejszych metod. Może zmienić odcień do 2 tonów, ale niestety, może bardzo osłabić włosy. Zbyt mocne stężenie mieszanki po prostu je spali i staną się sztywne, łamliwe i trudno będzie je zregenerować.

Możesz jej użyć tylko na włosach zdrowych, które nie są farbowane i nie były poddawane trwałej. Przed użyciem wody utlenionej sprawdź na małym kosmyku, czy rezultat będzie ci odpowiadał.

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną krok po kroku

Umyj włosy jak zwykle i wysusz. Podziel na warstwy, wierzchnią podepnij klamerkami. Wilgotne włosy systematycznie spryskuj mieszanką od najniżej położonych pasm (następnie uwalniaj włosy podpięte do góry i spryskuj równomiernie partia po partii).

Przeczesz włosy grzebieniem – rozprowadzisz wodę utlenioną tam, gdzie nie dotarły kropelki mieszanki. Zostaw na ok. 20 minut (kwadrans jeśli są jasne, godzinę jeśli bardzo ciemne). Spłucz zimną zimną. Następnie umyj głowę nawilżającym, łagodnym szamponem i nałóż odżywkę.

Możesz też rozjaśnić tylko kilka kosmyków lub pasemka wierzchnich partii włosów - uzyskasz wtedy modną koloryzację sombre. Dla uzyskania takiego efektu użyj wacika zwilżonego wodą utlenioną. Nakładaj od korzenia do końca włosów i owijaj rozjaśniane kosmyki folią aluminiową. Zostaw na 10-20 minut. Umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.

Włosy będą mocniej rozjaśnione, jeśli użyjesz mocniejszej wody utlenionej lub potrzymasz mieszankę dłużej.

Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów cytryną

Rozjaśnianie cytryną to dobry sposób dla włosów w odcieniu jasnego brązu lub ciemnego blondu.

Rozjaśnianie włosów cytryną krok po kroku

Przeczesz suche włosy szczotką i rozpyl mieszankę. Zostaw na 2 godziny. Spłucz, zostaw włosy do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Aby wzmocnić efekt, możesz wysuszyć włosy suszarką.

Powtórz aplikację. Spłucz, a następnie nałóż maskę odżywczo-nawilżającą (sok z cytryny wysusza włosy). Jeśli oczekujesz wyraźniejszego rezultatu, powtarzaj rozjaśnianie raz w tygodniu przez miesiąc.

Świeży sok z cytryny sprawi, że jasne włosy zyskają delikatnie jaśniejszy odcień, a ciemniejsze piękne refleksy.

fot. Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu bez rozjaśniacza/Adobe Stock, calypso77

Jak rumianek działa na włosy?

Herbata rumiankowa zawiera przeciwutleniacze, które działają jak naturalny środek złuszczający - usuwają martwe komórki skóry i nagromadzone na skórze głowy resztki produktów do pielęgnacji. Dzięki temu skutecznie redukuje ona swędzenie, suchość i bakterie, które rozwijają się na skórze głowy, znacznie zmniejszając powszechne dolegliwości, takie jak łupież.

Po zastosowaniu rumiankowej płukanki do włosów skóra głowy będzie odżywiona, ukojona i wolna od zanieczyszczeń, co przełoży się na lepszy wzrost włosów i wzmocnienie mieszków włosowych.

Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest wykorzystywanie rumianku do naturalnego rozjaśniania włosów. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i łagodzącym, odpowiednie stosowanie płukanki z rumianku nie zaszkodzi włosom ani skórze głowy, a także nie powinno wywołać reakcji alergicznych.

Rumianek zawiera wiele witamin i minerałów, które wspomagają wzrost zdrowych włosów i pielęgnację skóry głowy. Według ekspertów, regularne stosowanie płukanki rumiankowej może prowadzić do przyspieszonego wzrostu włosów i zmniejszenia ilości rozdwojonych końcówek.

  • Zapobieganie rozdwajaniu się końcówek

Rumianek pomaga ukoić stany zapalne, a także odżywia włosy i skórę głowy, co zapobiega ich nadmiernej suchości i łamliwości końcówek. Dzięki temu włosy stają się mocniejsze, zdrowsze i są mniej podatne na rozdwajanie.

Rumianek jako roślina ceniona w kosmetyce i medycynie naturalnej

Rumianek jest rośliną od dawien dawna wykorzystywaną zarówno w kosmetyce, jak i medycynie naturalnej. Kwiaty rumianku to cenne źródło leczniczych olejków eterycznych, flawonoidów oraz związków o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Wykorzystywany jest m.in. do łagodzenia podrażnień skórnych, przyspieszania procesu gojenia się ran i poparzeń, a także jako naturalny środek przeciwdziałający objawom trądziku. To również podstawowy składnik naparów i płukanek do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej, łagodzenia problemów żołądkowych oraz wspomagania układu pokarmowego poprzez działanie rozkurczowe. Rumianek chętnie i często pijemy także po to, by poprawić jakość swojego snu. Zawarta w nim apigenina sprawia, że po jego spożyciu zmniejsza się uczucie niepokoju, spada napięcie mięśniowe, a my czujemy się odprężeni i wyciszeni.

Rumianek jest również wykorzystywany jako naturalny środek do rozjaśniania włosów. Wspominana apigenina jest flawonoidem aktywującym naturalny proces rozjaśniania włosów pod wpływem słońca (światła). Regularne stosowanie płukanki z rumianku pozwala więc na rozświetlenie włosów i osiągniecie delikatnego efektu rozjaśniania, co świetnie sprawdza się szczególnie u osób, których naturalnym kolorem jest jeden z odcieni blondu. Płukanka z rumianku na włosy od niedawna ponownie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego z przyjemnością krok po kroku przestawimy wam, jak zrobić i stosować ją w domowym zaciszu.

Jak rozjaśnić włosy rumiankiem?

I czy to naprawdę działa? Na forach internetowych oraz na grupach dotyczących włosingu, to właśnie rozjaśnianie włosów rumiankiem jest najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie tej rośliny. Czy rumianek jest naturalną i bezpieczną alternatywą dla chemicznych farb?

Jeśli oczekujesz, że rumianek rozjaśni ciemne włosy albo przyniesie natychmiastowy, spektakularny efekt, lepiej udaj się do drogerii. Rumianek owszem rozjaśnia włosy, ale powoli. I działa na włosy już jasne. Płukanka z rumianku nie rozjaśni włosów czarnych czy w kolorze ciemnego brązu. To zdecydowanie ciekawa alternatywa dla blondynek.

Regularnie stosowany, rumianek rozjaśnia włosy i nadaje im złotych refleksów. Dla lepszego efektu, płukanie włosów rumiankiem warto wykonywać po każdym myciu włosów. Taką płukankę wykonuje się z koszyczków rośliny, czyli z kwiatków. Przepis jest niezwykle prosty.

Rozjaśnianie włosów rumiankiem – przepis

Do przygotowania płukanki z rumianku potrzebujesz kwiatów rumianku albo torebek herbaty, wody, kubka i opcjonalnie miodu.

  • Zalej 2 torebki herbaty rumiankowej 500 ml wrzątku. Dodaj łyżeczkę miodu dla jeszcze lepszego efektu (miód również rozjaśnia włosy, inną alternatywą jest sok z cytryny).
  • Poczekaj, aż płukanka ostygnie.
  • Umyte, lekko wilgotne włosy spłucz na sam koniec zaparzonym rumiankiem.
  • Nie spłukuj ponownie włosów.

Idziemy na łąkę

Do rozjaśniania włosów można też używać kwiatów zebranych samodzielnie. Przed przygotowaniem naparu musisz jednak ususzyć kwiaty, np. na słońcu. Zbieraj już rozkwitnięte koszyczki rumianki.

Postępowanie jest podobne. Zalej wrzątkiem 4 łyżki suszu z rumianku i zaparz. Potem ostudź, a przygotowaną miksturą płucz włosy.

Żeby jednak jak najbardziej zminimalizować niekorzystne oddziaływanie rozjaśniacza, a tym samym nie dopuścić do zbyt mocnego ich rozjaśnienia, oprócz wyboru słabszego aktywatora, zaleca się zaprzestanie mycia 2-3 dni przed wielkim dniem.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Czytaj dalej...

Płukanki do włosów z lipy, rumianku, nagietka, malwy i jaśminu zadziałają na jasnych włosach, a jeśli chcemy naturalnie uzyskać chłodne tony, polecam spróbować wywar z z bławatka, czarnego bzu czy piołunu.

Czytaj dalej...