Rozjaśnianie męskich włosów - Sekrety pięknych i zdrowych blond loków
Rozjaśnianie włosów – wszystko, co musisz wiedzieć
Blond to marzenie wielu kobiet. Czy istnieje sposób żeby szatynki i brunetki spełniły swoje życzenie?
Odpowiedź jest prosta – tak. Z pomocą przychodzi tajemniczy preparat, który pozwala na diametralne metamorfozy. Mowa o rozjaśniaczu do włosów.
- czym jest rozjaśnianie włosów
- czym jest zakres i stopień rozjaśnienia włosów
- kiedy nie należy rozjaśniać włosów
- jakie preparaty stosowane są przy rozjaśnianiu włosów
- jakie akcesoria są potrzebne do rozjaśniania włosów
- o zasadach przygotowania mieszanki rozjaśniającej
- czy czas ma znaczenie
- czym się różni farba rozjaśniająca od rozjaśniacza
- jakie są najczęściej popełniane błędy przy rozjaśnianiu włosów
Zasady przygotowania preparatów rozjaśniających
Preparat rozjaśniający miesza się z oksydantem zgodnie z instrukcją producenta. Ilość składników potrzebnych do stworzenia mieszanki zależy od długości (oraz rodzaju) włosów. Składniki ważone są w gramach na wadze fryzjerskiej. Można też odmierzać w mililitrach w menzurce lub nakładać miarkami. Z reguły jedną porcję rozjaśniacza łączy się z dwiema porcjami oksydantu. Rozjaśniacz należy dokładnie wymieszać z oksydantem, aż do uzyskania jednolitej konsystencji (bez grudek) i od razu nakładać na włosy.
Farba rozjaśniająca działa nieco inaczej niż rozjaśniacz. Swoje właściwości rozjaśniające utrzymuje przez pierwsze 20 min. od nałożenia. Drugi etap polega na wprowadzeniu w strukturę włosa sztucznych pigmentów. Dłuższe przetrzymanie preparatu na włosach nie sprawi, że będą one bardziej rozjaśnione. Rozjaśniacz natomiast działa w zupełnie inny sposób. Po rozprowadzeniu na włosach zachowuje właściwości rozjaśniające przez bardzo długi czas. Należy także pamiętać, że „farba farby nie rozjaśnia„. Oznacza to, że za pomocą farby nie można wybić ciemniejszego, sztucznego pigmentu z włosa.
Rozjaśnianie włosów w domu cytryną
Najskuteczniejsza w rozjaśnianiu cytryną będzie płukanka przygotowana z soku tego cytrusa. Ilość owoców należy dobrać stosownie do długości włosów.
Sok zawsze rozcieńczamy razem z wodą w proporcjach 1:3. Tak przygotowany preparat wcieramy we włosy aż zużyjemy wszystko. Zawijamy pasma w bawełnianą koszulkę i po około dwóch godzinach zmywamy. Aby efekt był widoczny, te kroki należy powtarzać przez kilka kolejnych dni.
Istnieje jeszcze jeden sposób, w którym to świeży sok z cytryny nakłada się od razu na włosy, a następnie na to odżywkę bez spłukiwania. Pozwalamy włosom naturalnie wyschnąć i powtarzamy te kroki maksymalnie dwa razy w tygodniu.
Istnieje jeszcze jeden sposób farbowania włosów w domu, na który kobiety bardzo często się decydują. Chodzi o hennę. Ale czy można nią rozjaśnić włosy?
Znaczenie pielęgnacji włosów rozjaśnianych
Po zabiegu rozjaśniania kluczową rolę odgrywa odpowiednia rutyna pielęgnacyjna. Chcąc zachować uzyskany efekt, włosy wymagają odpowiedniej troski. Fryzjer powinien polecić klientce / klientowi szampon i odżywkę do włosów rozjaśnianych, a także preparat ochronny zawierający filtry UV.
Na jakiś czas warto ograniczyć korzystanie z takich urządzeń jak suszarka, lokówka czy prostownica. Z pewnością zdrowe dla włosów może się okazać rzadsze ich mycie, a także unikanie silikonów blokujących łuskę włosa (nie mylić z tymi „bezpiecznymi”, np. amodimethicone, dimethicone, PEG-silikony, cyclomethicone).
Należy pamiętać, że głównym zadaniem w pielęgnacji włosów rozjaśnianych jest nawilżanie. Warto zapewnić włosom kompleksową pielęgnację opartą na profesjonalnych produktach, które zawierają humektanty.