Rozjaśnianie męskich włosów - Sekrety pięknych i zdrowych blond loków

Czy rozjaśnianie włosów w domu to dobry pomysł?

Rozjaśnianie włosów w domu jest dobrym pomysłem tylko wtedym, gdy masz odpowiednią wiedzę na temat kwestii bezpieczeństwa oraz samego procesu. Niżej znajdziesz omawiamy kilka podstawowych kwestii, które warto przemyśleć przed podjęciem decyzji.

  • Doświadczenie i wiedza: Rozjaśnianie włosów to proces chemiczny, który może wpływać na kondycję i strukturę włosów. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia z rozjaśnianiem włosów, warto wcześniej obejrzeć kilka filmików na YouTube, które w pełni dokumentują rozjaśnianie włosów rozjaśniaczem.
  • Ryzyko uszkodzenia włosów: Niewłaściwe użycie rozjaśniacza lub jego nadużywanie może prowadzić do uszkodzeń włosów, takich jak przesuszenie, łamliwość, matowość, zmiana struktury (np. ze średnioporowatych zrobią się wysokoporowate). Profesjonalistki/profesjonaliści mają wiedzę na temat rodzajów włosów, składników chemicznych i sposobów działania, co minimalizuje ryzyko.
  • Różnorodność odcieni włosów: Osiągnięcie jednolitego, wymarzonego koloru przy rozjaśnianiu włosów może być szczególnie trudne, gdy twoje włosy mają różne odcienie lub były wcześniej farbowane. Fryzjerki i fryzjerzy mają umiejętności i narzędzia, które pozwalają na dostosowanie procesu i czasu rozjaśniania do twojej konkretnej sytuacji.
  • Pielęgnacja i utrzymanie koloru: Po rozjaśnianiu włosów ważne jest odpowiednie nawilżanie i pielęgnacja, aby przywrócić ich kondycję i zapobiec nadmiernemu wysuszeniu.

Jak przygotować włosy do rozjaśniania?

Jeśli rozjaśniamy włosy naturalne, należy jedynie skupić się na ich dogłębnym odżywieniu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku włosów, które już wcześniej przechodziły koloryzację . Zaleca się, by odczekać mniej więcej 3-4 miesiące po farbowaniu, zanim zdecydujemy się na rozjaśnianie. Dzięki temu pozwolimy włosom zregenerować się, skutkiem czego nie dopuścimy do ich poważnych uszkodzeń.

Na parę tygodni przed rozjaśnianiem należy wdrożyć odpowiednią kurację pielęgnacyjną, tak by wzmocnić włosy i sprawić, żeby były dobrze nawilżone oraz odżywione. To pozwala na znaczne ograniczenie ewentualnych zniszczeń, które niestety mogą pojawić się, kiedy chcemy osiągnąć znacznie jaśniejszy kolor.

Warto zatem włączyć do stałej pielęgnacji takie produkty, jak chociażby Maskę odżywczą z olejkami kwiatowymi do włosów suchych Elseve Magiczna Moc Olejków . Stosowana 1-2 razy w tygodniu nada włosom nadzwyczajny blask oraz miękkość. Naszym sprzymierzeńcem będzie także Lekki Eliksir Odżywczy z olejkiem kokosowym do włosów normalnych lub suchych , również z linii Elseve Magiczna Moc Olejków. Olejek kokosowy silnie odżywia, wobec tego regularna aplikacja tego serum – np. tuż przed myciem szamponem bądź przed stylizacją – dodatkowo wygładzi kosmyki bez ich obciążania.

Rozjaśnianie włosów – czas ma znaczenie

Wracając do tematu rozjaśniacza. Przygotowany preparat rozjaśniający należy nałożyć w jak najkrótszym czasie – żeby włosy były równomiernie rozjaśnione na całej ich długości. Czas trwania reakcji zależy od temperatury – im cieplej tym działa szybciej. Nie bez znaczenia jest też grubość oraz kondycja włosów, a także stężenie oksydantu dodanego do rozjaśniacza – im niższe tym preparat działa wolniej. Po nałożeniu mieszanki na włosy należy kontrolować czas oraz przebieg rozjaśniania. Jeśli preparat wyschnie na włosach – przestaje działać. Maksymalny czas to 50 min. Procesowi towarzyszy wydzielanie ciepła.

Pierwszym i częstym błędem jest nierównomierne rozjaśnienie włosów. Może to być spowodowane kilkoma czynnikami: źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami (separacjami) porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Drugim niemniej rzadkim błędem jest zbyt jasny kolor. Może to wynikać z błędnie określonego poziomu kolorystycznego, źle dobranego preparatu, zbyt wysokiego stężenia oksydantu lub zbyt długiego czasu działania rozjaśniacza.

Trzecim dość popularnym błędem są różnice koloru między nasadą, długością i końcówkami. Spowodowane może to być nieprawidłową kolejnością nakładania mieszanki rozjaśniającej lub źle dobranym rozjaśniaczem lub oksydantem.

Ostatnim często spotykanym błędem jest zniszczenie włosów. Może to wynikać ze zbyt wysokiego stężenia oksydantu, zbyt długiego czasu działania rozjaśniacza na włosach lub mieszanina została nałożona na włosy, które już przed zabiegiem były w słabej kondycji.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy w domowych warunkach - jeśli zadajecie sobie to pytanie, koniecznie sprawdźcie nasze niezawodne sposoby, za które nie zapłacicie więcej niż 1 zł za jeden zabieg rozjaśniający włosy.

Czytaj dalej...

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Czytaj dalej...

Płukanki do włosów z lipy, rumianku, nagietka, malwy i jaśminu zadziałają na jasnych włosach, a jeśli chcemy naturalnie uzyskać chłodne tony, polecam spróbować wywar z z bławatka, czarnego bzu czy piołunu.

Czytaj dalej...