Opinie na temat mikrodermabrazji Sanitas - Piękno w Detalach
Mikrodermabrazja w domu – jak wykonać zabieg, efekty, urządzenia
Mikrodermabrazja w domu to zabieg, który sprawi, że cera będzie dokładnie oczyszczona i wygładzona. Mechaniczne usuwanie martwego naskórka dodaje jej blasku i zdrowego, świeżego kolorytu. Z łatwością wykonacie ją w domu przy pomocy specjalnych urządzeń do domowej mikrodermabrazji bądź kosmetyków z mocno złuszczającymi drobinkami.
- Sylwia Przygoda, Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mikrodermabrazja w domu to świetna alternatywa dla jednego z najpopularniejszych zabiegów, który szczególnie polecany jest w przypadku cery tłustej, problematycznej, z licznymi zaskórnikami. Pomaga też uporać się z przebarwieniami czy drobnymi zmarszczkami. Jego przeprowadzenie w warunkach domowych jest możliwe dzięki urządzeniom wyposażonym w diamentową głowicę. Sprawdźcie, jak prawidłowo wykonać mikrodermabrazję w domu i jakich efektów możecie się spodziewać.
Spis treści:
- Na czym polega domowy zabieg mikrodermabrazji i czym jest mikrodermabrazja?
- Urządzenia do zabiegu mikrodermabrazji w domu [Opinie]
- Mikrodermabrazja diamentowa w domu krok po kroku
- Jak często wykonywać mikrodermabrazję w domu?
- Kosmetyki do mikrodermabrazji w domu
- Mikrodermabrazja w domu – efekty
- Przeciwwskazania do mikrodermabrazji w domu
Komu mikrodermabrazja nie przyniesie korzyści?
Chociaż mikrodermabrazja jest ogólnie bezpieczna dla większości z nas, są wyjątki.
– Osoby z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi lub osoby ze skłonnością do podrażnień skóry lub pokrzywki raczej nie zareagują dobrze na ten zabieg – mówi dr Palm. – Technologia próżniowa, a także ścierny charakter mikrodermabrazji mogą zaostrzyć zaczerwienienie twarzy lub trądzik różowaty.
Specjalistka dodaje, że osoby z cienką i delikatną skórą i te, które mają tendencję do powstawania blizn, powinny przed poddaniem się mikrodermabrazji wykonać badanie całej twarzy, gdyż zabieg może w niektórych przypadkach powodować problemy skórne lub przebarwienia. A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji – powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki – najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.
Ważne jest również, aby przed zaplanowaniem zabiegu zdać sobie sprawę z ograniczeń związanych z mikrodermabrazją.
– Mikrodermabrazja nie leczy głębokich zmarszczek, ciemnobrązowych plam, pękniętych naczyń krwionośnych, zaczerwienień skóry lub przedrakowych plam skórnych – mówi dr Palm. – W przypadku takich schorzeń prawdopodobnie konieczne będzie bardziej inwazyjne, specjalistyczne leczenie.
Reasumując, mikrodermabrazja jest wspaniałą i skuteczną metodą złuszczania, która nadaje skórze gładkości i świeżości. Jeśli zatem domowe peelingi nie sprawiają, że twoja skóra jest wystarczająco gładka i miękka, mikrodermabrazja z dużo większą pewnością ci pomoże.
Kosmetyki do mikrodermabrazji w domu
Najlepiej od razu kupić gotowy zestaw do mikrodermabrazji domowej, takie zestawy zwykle są przygotowywane na miesięczną kurację, a zabieg należy przeprowadzać raz lub dwa razy w tygodniu.
Jeszcze niedawno można było kupić zestaw domowej mikrodermabrazji – Bielenda, ale przeszukałam wszystkie sklepy internetowe i wygląda na to, że Bielenda wycofała ten zestaw ze sprzedaży, kosztował on około 35 zł.
W sprzedaży natomiast są:
Sesderma Abradermol krem do mikrodermabrazji 50 g.
Przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji ogranicza się jedynie do zmycia makijażu, oczyszczeniu cery, nawilżeniu jej i nałożeniu kremu Sesderma Abradermol, po czym następuje 2-minutowy peeling twarzy.
Isispharma glyco-a peeling kosmetyczny z 12% kwasem glikolowym
Peeling ten należy stosować przez 2 tygodnie. W pierwszym tygodniu zaczynamy od peelingu co drugi dzień, a w drugim tygodniu peeling cery wykonujemy codziennie.
Jakichkolwiek kosmetyków peelingujących byś nie użyła, instrukcja przeprowadzenia domowej mikrodermabrazji wygląda mniej więcej tak samo i można opisać ją w kilku krokach:
- Oczyszczenie skóry.
- Wykonanie peelingu.
- Zmycie peelingu i osuszenie twarzy.
- Nałożenie płynu z kwasem glikolowym, który złuszczy naskórek.
- Nałożenie płynu neutralizującego, który przywróci prawidłowe pH skóry twarzy.
- Ochrona i nawilżenie cery, najlepiej spisuje się krem z filtrem UV.